Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez már megint? Merjek...

Mi ez már megint? Merjek reménykedni vagy inkább felejtsem el?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú és bonyolult, de azért remélem el tudom magyarázni érthetően :)

Tehát arról lenne szó, hogy vidéki (pécsi) vagyok, de mindig az állatorvosi volt a nagy álmom Pesten (csak ott van, máshol nincs!!!). Szüleim viszont megtiltották, hogy oda menjek részint anyagi okok, részint pedig egyéb okok miatt (egyéb: úgy gondolják nem nőnek való munka). Beletörődtem ,hogy nem mehetek, tehát a POTE a mostani cél (azt is örömmel csinálnám egyébként).

Nővérem viszont most hazajött hozzánk, ő a fővárosban lakik. Próbálta meggyőzni szüleimet az állatorvosiról a múltban, 0 sikerrel. Erre mindannyian ott ülünk lenn, szülők , nővérem és én, és nővérem elkezdte magyarázni, hogy utána jártam e már a koli áraknak az állatorvosin stb. És, hogy mindenképpen írjak a TO-nak, érdeklődjem meg. Furán is néztem, hogy ez most megint mi, néztem a szüleimre is, de nem reagáltak semmit. Teljesen össze vagyok zavarodva. Hamarosan felvételi, és ha utólag kitalálják, hogy mégis mehetek, (persze a határidő után), akkor nagyon pipa leszek. Most miért ébresztenek bennem hiú reményeket? Milyen műsor ez?


2011. dec. 28. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki tudod kalkulálni a az anyagi részét, akkor menj az állatorvosira. Rengeteg női állatorvos van. Ahova a kutyámat szoktam vinni, ott is nők az állatorvosok. És milyen csinosak! :P Amikor csak lehet, viszem a kutyát! :D
2011. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
te döntsd el mit akarsz tanulni, ne a szüleid
2011. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hogyne hogyne én döntöm el, csakhogy ők finanszírozzák! Ezen jelen helyzetben nem tudok változtatni, annyit nem keresek a mostani munkámmal, hogy egyedül fizessen a fővárosi létemet, arról nem is beszélve, hogy nem is biztos, hogy jövőre is meglesz ez a meló ennyi fizuval. Ráadásul szüleim nem építenek arra ,hogy majd ösztöndíjas leszek, mert az is olyan, hogy most kijelentem aztán lehet még sem jön össze :( könnyű mondani, hogy én döntsem el, csakhogy ők tartanak el.
2011. dec. 28. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:

ha állatorvos akarsz lenni akkor legyél az,ne engedj.

Én a szüleim miatt nem az lettem ami szerettem volna és nagyon bánom, hogy nem álltam ki magamért, most pedig gyerek mellett nincs pénzem elkezdeni azt a sulit amiről óvodás korom óta álmodtam

2011. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Akarod? Akkor tegyél érte! Egy jelentkezést beadni semmiből nem áll. Hogy felvesznek-e, az már más kérdés. De ha felvesznek onnan csak rajtad múlik. Nővéred itt lakik, tud segíteni. Ha jól megy kapsz valamennyi ösztöndíjat, és hidd el ha akarsz tudsz egyetem mellett dolgozni is. Bár nem állítom hogy könnyű lesz.


Ha meg a szüleid tényleg szeretnek, akkor támogatni fognak, amiben csak tudnak. Tudom, közhely, de a Te életed, a Te döntésed. Magadnak akarj élni és megfelelni, ne nekik.

2011. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jelöld be mindenképpen!

És utólag tudsz sorrendet módosítani. Nekem is van női állatorvosnak tanuló ismerősöm, már most dolgozik, szakmában, pedig még be sem fejezte, és szereti csinálni.

Mostmár nem igazán van olyan, hogy női meg nem női munka.


Én is pesten vagyok kolis, havi 20-40 körül ki szoktam jönni koli nélkül, mondjuk van hogy többet engedek meg magamnak, van hogy kevesebbet.

De ha te főzöl, azzal pl elég sokat lehet spórolni.


Nálunk a koli 9000/hó, azt sajnos nem tudom hogy ott mennyi. De lehet h ott is van lehetőség szociális ösztöndíj elnyerésére is, ennek is nézz utána.

2011. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Én is pécsi vagyok, mondjuk amelyik szakra én vágytam az volt itt, de igazából máshová esélyem se lett volna menni. Itt azért van választék, és az állatorvosi is gondolom megvan vagy 5-6 év. Ekkora terhet tényleg nem lehet róni a szülőkre. Persze ott van még a diákhitel, de gondolj bele, ha elkezded, és mondjuk 3 év után azt mondják, hogy képtelenek tovább finanszírozni. Az szerintem sokkal rosszabb. Mellesleg az állatorvosi úgy tudom javarészt abból áll, hogy a doki disznókat meg marhákat vizsgál, "szüléseket" vezet le. Gondolom erre értették a szüleid, hogy nem nőnek való.

Persze nem lebeszélni akarlak, de felnőttként átlátom az anyagi korlátokat.

2011. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na akkor még egyszer leírom, mert úgy látom nem egészen világos. Szüleim részéről SEMMILYEN még egyszer leírom SEMMILYEN támogatásra nem számíthatok, ha Pestre megyek. Állatorvosi mellett dolgozni? Jelenleg angolt tanítok és ezt tudnám az egyetem mellett is csinálni, de mi van ha mégsem lesz meg jövőre? Mást meg nagyon nem lehet csinálni, egy orvosi mellett. Nővéremtől milyen segítséget kaphatnék? Nála ugyanúgy állnom kéne a rezsit, albit, ami még több is lenne, mint a kollégium. Ez nem olyan egyszerű, hogy kövessem az álmaim, ha egyszer semmilyen támogatásra nem számíthatok. Ezt tetézi, hogy szociális ösztöndíjat tuti, hogy nem kapnék, mert apumnak átlag feletti keresete van. De még sem tudja állni a fővárosi életet. Én maximum olyan 60 ezret számoltam, ő 100 ezret kalkulált (mondtam neki, hogy nem értem mi 100 ezer, távolsági és helyi járatú bérletem pl most is van és a kettő együtt drágább mint egy BKV , tehát azzal kapásból nem lehet dobálózni, bulizni nem szeretek, max egy ezrest költök havonta, főtt ételre meg nincs mindennap szükségem illetve tudok magamra főzni , ha muszáj).

Őszinte leszek, apum fizetésének a fele kapásból csak a rezsire megy. Ezen kívül vannak olyan dolgok, amik szintén sokba kerülnek itthon, pl anyum láncdohányos, legalább 20ezer havonta meg ilyenek. Tehát ezért megy el apum fizetése, de ehhez mondjuk nekem semmi közöm sincs, mert az ő pénze :D csak hogy megindokoljam, hogy miért nem fizetnék a pesti életet, azért írtam le.

2011. dec. 28. 22:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a fele rezsire megy el, akkor nem annyira átlagfeletti nem?

Nem bántani akarlak, csak furcsa, nagyon durván sok rezsitek lehet.

Ha kolis vagy, tuti beleférsz a 60000-ba.

Ismerősöm tud dolgozni mellette, meg még a hobbijára is van ideje, és még jól is tanul, mondjuk már felsőbbéves, szóval lehet h elsőben nincs idő dolgozni.


Tényleg semmit nem tudnának adni?

2011. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
na de igazából nem is az a baj, hogy én állatorvosira szeretnék menni, hanem hogy nem értem miért kell így megkavarni? Miért most? Hónapokig könyörögtem, mindent megtettem, hogy bebizonyítsam, meg tudom én azt csinálni, meg amúgy is, nekem is van női állatorvos ismerősöm ( mint az elsőnek :P), de mindig tagadták a dolgot. Teljesen összezavartak. Egyik pillanatban még tuti nem ,most meg nem is értem a szituációt.
2011. dec. 28. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!