Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez a viselkedés?

Normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Olyan vagyok, hogy ha valamire azt mondom, hogy én ezt nem csinálom meg, akkor nem csinálom meg. Akár agyon is verhetnek az sem érdekel. Utálom az összes tanáromat (1-2 kivétel van) főleg a tesit. Egy farok az a tanár...én úgy bánok vele ahogy ő velem, pedig tudom, hogy úgyse az enyém lesz az igazság..főleg, hogy a szülei a polgármester mellett dolgoznak. Nagyon bunkó vagyok vele és jártam már ezért az igazgatónál de megúsztam egy lecseszéssel, megfenyegetett hogy megbuktat mert egy senki vagyok és kaptam egy szaktanárit. Magasról leszarom a véleményét, ő megalázhat bárkit mindenki előtt meg szó szerint azt csinál amit akart. Több osztálytársamat is érte már baleset (kéz/láb törés) a hülyesége miatt és nem kapott érte semmit, ráadásul soha nem intézkedett egyiknél se, még röhögött is. Néha beszólok neki mert már nem tudom szó nélkül hagyni. Téliszünet előtt futottam és megkérdezte, hogy "na mivan, futsz a kettesért?" olyan ideg volt bennem azt hittem neki megyek, állítólag rákvörös lett a fejem de mondtam elég furán, hogy erre inkább nem válaszolnék. Utána pár barátom előtt kiadtam magamból de csak szavakban. Börtönben érzem magam, nekem nincs jogom semmihez, nem csinálhatok semmit mert mindenért én vagyok a hibás. Előre félek, hogy mi lesz holnaptól (vége a szünetnek) és napról napra jobban utálom őket és nem tudom magam megállítani. A töri tanárommal is a múltkor nagyon flegma voltam, félreértés történt és mondta ilyen tök bunkón hogy "olvassá'!" mondtam hogy "jóvanna!". Már annyira kikészültem hogy az sem érdekel ha megbuktatnak vagy kapok igazgatóit, egyszerűen hidegen hagy. Szeretem a börtönös műsorokat és elgondolkozom azon, hogy szinte ugyanúgy bánnak velem mint a rabokkal (ez most halál komoly!). Legtöbbször visszaszólok a tanároknak pedig nem akarok, de ők hozzák ki belőlem. Minden egyes reggel gyomorgörccsel kelek fel és bármit megtennék csak ne kelljen suliba menni. Erre rátesz egy lapáttal az osztályom is, de őket jobban elfogadom, miattuk utálok emberek közé járni. Eléggé rasszista is vagyok amiért szólnak a tanárok de egyik fülemen be, a másikon ki. Nem érdekel a jövő, hagyom hogy történjen aminek történnie kell. Megfogadtam, hogy évvégén a tesitanáromat kiosztom (azért akkor mert nem tud megbuktatni, megütni nem fog ha meg mégis megteszi feljelentem) addig próbálok nyugodt lenni de lehet, hogy nem bírom ki addig.

Egyébként nem vagyok elkényeztetve és megvagyok nevelve. Senkivel nem szoktam rosszul viselkedni csak azokkal akik tettek azért, hogy így viselkedjek. Sajnos részben a tanárok miatt vagyok ilyen. Most tuti egy regényt írtam, bocsi. Egyébként itthon is vagy bárhol leszarom, hogy mi történik csak hagyjanak békén. Azt hiszem ez rossz. Nem normális, ugye? Hogy fogjam vissza magam?

14/L


2012. jan. 8. 17:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen csak kamasz vagy. Persze, tudom, ez nem válasz mindenre, de abból, amit leírtál, nekem egyértelműen az jön le, hogy egy 14 éves lány haragszik az egész világra, amiért őt senki nem érti meg. Valószínűleg ha megpróbálnád kicsit pozitívabban nézni az iskolát, akkor nem így viszonyulnának feléd a tanárok. Ők is emberek, nehezen tűrik, ha egy 14 éves gyerek flegma velük és visszaszól nekik. Ne felejtsd el, hogy ők a főnökeid és tisztelettel kell velük beszélned.
2012. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Kamasz vagy, azt hiszed tiéd a világ nagy igazsága és mindenki egy utolsó nagy szemét aki csak ellened van. Elhiszem, hogy van tanár, aki tényleg ilyen, de te is többet képzelsz magadról, mint kéne.
2012. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én csak azért vagyok ilyen mert ők is ilyenek. Én miért tiszteljem őket ha ők nem tisztelnek engem? Majd ha lesz miért tisztelni akkor beszéljenek.
2012. jan. 8. 18:16
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Miért kellene a tanároknak tisztelni egy viselkedni nem tudó kamaszt? Viselkedj rendesen,akkor ők is fognak tisztelni.
2012. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Tipikus... és szánalmas :) A világ nem úgy működik, hogy majd egy felnőtt ad előbbb tiszteletet egy gyereknek, baromira el vagy te tájolva.

Az iskolában te vagy az alárendelt, a légüres teret próbálják a fejedben kitölteni, hogy ne 16 órázz felnőttként éhbérért és még a tiszteletről pampogsz... Hagyjuk már...

2012. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
80%
ohhh szívem ez semmi, és egy jó középiskolába járok de ott sokkal többet engednek meg maguknak... én is azt terveztem nyolcadik után, hogy majd jól kiosztom az angol tanárt, de nem lett belőle semmi... néha még visszamegyek a suliba de vele is udvarias vagyok. Nagyon sok hülye ember van, egyszerűen nem éri meg mindet lehülyézni, mert ha egyszer hülyék úgyse értik meg, mi a bajod. Ne vessz velük össze, keresd meg azt az egy dolgot amit szeretsz és csak azzal törődj. Csak a jót mondd ki a rosszat ne... hidd el sokkal könnyebb lesz. Az életben nagyon sokat kell nyelni, de eljön az a pillanat mikor vissza tudsz ütni, de azt is csak úgy lehet ha előtte megszeretnek...
2012. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

Majd ha téged lesz miért tisztelni, te is akkor beszélj, kislány.

Kamasz vagy - de itt ennél több a gond. Neked sürgősen kéne egy szakember....

2012. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy az iskolában egy dolog abszolút egyezik a munkahellyel: a tanárnak, vagy főnöknek visszaszólhatsz, de csak egyszer. Joguk van igazságtalannak lenni, joguk van dühösnek, vagy kivételezőnek. Az lehet, hogy nincs igazuk, de akkor se adhatod a tudtukra, és pláne nem lázadozhatsz.

Azt meg sose tudhatod, hogy nincs-e valami baja a tanároknak. lehet, hogy amíg te azt gondolod, hogy téged utál, valójában a gyermeke lázasan fekszik otthon. Bármi lehet.

Figyelj, ha tényleg dühítenek a tanárok, mosolyogjál rájuk, mert hidd el, ezzel a dacoskodással majd te jársz rosszabbul. Tűrnie kell az embernek a "feletteseitől", + önuralomban is fejlődhetsz ezzel.

16/L

2012. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja, és szerintem is keress valami olyat, amit szerethetsz (írás, olvasás, rajzolgatás, sorozatok, tánc, stb), mert erre gondolhatsz a nehezebb napjaidban, és jó érzéssel tölthetnek el. És mindenképp legyen melletted a családod, és néhány barát (nekem pl 3 barátom van, a többiekre szarok.)

Sok sikert. És önkontrollt.

16/L

2012. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 bánomisén ***** válasza:
94%

Kissé antiszociálisnak tűnsz. A világ nem fog hozzád igazodni, és ha te nem igyekszel elfogadni azokat a normákat, amiket a mindenkori közösség, amibe tartozol, megkíván, akkor örökös harc és persze kudarc lesz az életed.

Ha széllel szemben próbálsz pisilni, attól nem nagylány leszel, hanem bolond, mert mindet visszafújja rád a szél.


Másokat okolni a saját viselkedésedért meg teljesen gyermeki hozzáállás. 14 évesen már tudnod kellene különbséget tenni jó és rossz között és meglátni, hogy a te tetteidért te tartozol felelősséggel, nem okolhatsz minden gondodért valaki mást.


Elhiszem, hogy kamasz vagy, de a kamaszkornak a szépségeitől fosztod meg magad ezzel a viselkedéssel, szerzel egy csomó rossz élményt, ráadásul rád sem fognak szívesen emlékezni. A helyedben én inkább kihasználnám azokat a lehetőségeket, amiket a kamaszkor nyújt, probléma akkor is akad, ha nem gyártja magának az ember.

2012. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!