Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min tudtok spórolni havonta,...

Min tudtok spórolni havonta, melyikőtök fizeti a rezsit? A kaján hogy spóroltok?

Figyelt kérdés

2 éve élek a párommal,nekem 2 gyerekem van,közös nincsen.

A rezsit felesbe fizetjük.A gyerekekre én költök.A bevásárlásokat elfelezzük pl. mosópor,öblítő stb.Saját hitelünket magunk fizetjük.Félretett pénzük nincsen.Sajnos magamra egyre ritkábban tudok költeni.


2012. jan. 9. 15:22
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Minden nap szénsavas üdítőt kell vennem,fagyasztott kaját nem eszi meg.A gyerekek hétköznap a suliban ebédelnek.Én ellennék teán is meg főtt kaja nélkül is.Esetleg hétvégén főznék.Mi lenne a megoldás erre?
2012. jan. 9. 18:28
 22/28 anonim ***** válasza:

Igaz mi még csak együtt élünk a párommal, gyerek nélkül, de a kaján tudunk a legtöbbet spórolni!

Mind két szülőnek elég nagy a kertje, így ők tudnak veteményezni, sárga répa, burgonya stb így a saját részünkkel beszállunk és az erre kiadott pénz megmarad!

A rezsi további részét pedig közösbe fizetjük. Így szerencsére kényelmesen kijövünk és tudunk egy kicsit félre tenni.



22/N

2012. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
89%

Tulajdonképpen itt nem a gyerekekkel van a baj, hanem azzal, hogy a pároddal ti egyáltalán nem úgy éltek, mint egy pár, hanem úgy éltek nála, mint kvázi albérlők. Ez szerinted jó így?

Mi amikor összeköltöztünk, alapvetőnek tekintettük, hogy megnézzük, összesen mennyiből gazdálkodunk, és abból mennek a közös dolgok (rezsi, kaja). Mivel ő többet keres, nyilvánvalóan többet fizet ezekre.

A legegyszerűbb, ha kiszámolod az egy napra jutó kajapénzt, és megmutatod neki, hogy abból nem telik üdítőre meg mindig húsra, szóval ha ilyesmire vágyik, azt vegye meg külön, vagy adjon többet a kosztpénzbe.


De gondold át, biztosan ilyen emberrel akarsz élni? El fogod tudni nézni, hogy ha majd közös gyerek is lesz, annak veszi a márkás ruhákat és játékokat, a te gyerekeidre meg nem költ? Mert abból, amit leírtál (neki márkás ruhák, neked meg kínai, holott beléd elvileg szerelmes is vagy mi), ilyen jellemű emberre következtetek. Biztos, hogy így akarsz élni? Biztos, hogy nem lenne jobb a gyerekeidnek egy olyan pótapa, aki sajátjaként neveli a gyerekeket?

2012. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:igen igazad van,azt helyesbíteném,hogy ő költözött hozzánk,az én lakásomba.

Vegye meg azokat a dolgokat amit ő akar enni és inni.Talán én többet tudok spórolni.

Köszönöm a jó tanácsokat.

2012. jan. 9. 22:20
 25/28 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen hozzáállással nem fog hosszútávon működni.

Mármint az ő hozzáállásával.


Én ha már van 2 gyerekem,csak olyat keresnék,aki őket is szereti,elfogadja,és neveli velem együtt.

(én is úgy nőttem fel hogy nem a vér szerinti apám nevelt,de anyám anno úgy kezdett vele kapcsolatba,hogy itt a lányom,ha őt is szereted,neveled,akkor legyen csak komoly)

2012. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 fehér gandalf ***** válasza:
46%
sztem is úgy a jó ha minden külön van. feltételezzük h hitelt vesz fel vki aztán később összejövök vele nehogy már én fizessem ki az ő hitelét. ugyanez vonatkozik a gyerekre is. nemazért jövök össze vkivel h fizessek neki. a sarkon állóknak szokás fizetni.
2012. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hát én nem maradnék ezzel a pasival. Én nem dolgozom férjem fizuját én osztom be. Sporolások. Hétköznap dérjem a munkahelyén eszik. Én szombaton fözök meg vasárnap és annyit hogy nekem abbol megvan a hétköznapi ebédem is ha nem akkor hideget eszem.nézem az akciókat. Mosoporból tescosat veszek olcso és jó. 1 perwoll van a kényesebb ruhaknak kézi mosáshoz de ritkán használom.csak 2 hetente mosok jol megpakolva a gépet. Nem fürdöm otthon tornatremben tusolok. Villqnyt is csak akkor kapcsolok ha muszály. Outletben akciókban vásárolok.én a kaján ugy érzem sokat spórolok.kb max 20 ezer egy hónapban kettönknek.
2012. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ja és a tescoban vásárolok
2012. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!