Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Min spóroltok a családoddal/eg...

Min spóroltok a családoddal/egyedül?

Figyelt kérdés
Kozmetikus, fodrász,tusfürdő,sminkek?Ki min sporól?Hogyan?
2011. jún. 16. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikusnál sosem voltam, fodrászhoz is évente kétévente járok egyszer, sminkelni nem sminkelek, tusit általában ajándékba kapom és a következőig elég is, ha nem olcsót veszek. Semmi feleslegeset nem veszek, de amire vágyom, úgyis megveszem. Nincsenek drága ruháim, még a 8 évvel ezelőtti ruháim is jók rám, nem kopott el, nem nőttem/híztam ki, szóval ruházkodni ritkán kell, akkor sem drága boltban vásárolok.
2011. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az utóbbi hónapokban szinte mindenen. A fodrászom a barátnőm=csak a festéket veszem meg. Kozmetikus=szerencsére megcsinálom magamnak a legfontosabbakat. Tusfürdőből olyat veszek ami nagy és semleges illatú, nem kell külön ffi női. Keresem az akciós cuccokat, mivel kertes házunk van vettünk állatokat, kiscsirkét, kacsát, meg szorgosan ültettünk, palántáztunk=így most a kaja megoldott, borsót eszünk borsóval:))Biciklivel megyünk szinte mindenhova, csak ha nagyon szükséges akkor megyünk kocsival, de akkor igyekszünk mindet elintézni, hogy ne kelljen annyit tankolni. Amin mi még nagyon sokat spóroltunk azok a tisztítószerek. Hajlamos voltam régebben a tisztítószerekért kiadni több ezer forintot, ma már keresem azokat a megoldásokat, amikkel nagyanyáink dolgoztak, és így sem vet fel minket a kosz.
2011. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim és én se dohányzunk, iszunk stb, nincs semmi káros szenvedélyünk, listával megyünk vásárolni, csak akkor kapcsoljuk be a tv-t, ha tényleg van benne valami, amit szeretnénk megnézni, gyorsan zuhanyozunk, hajmosáskor elzárjuk a csapot. Zöldséget, gyümölcsöt az ismerősöktől veszünk (vidéki vagyok, olcsóbb a helyi termelők terménye, mint a bolti és egészségesebb is), tojást kapunk egy ismerőstől, húsokat is ismerőstől veszünk.


Szerintem, ha a dohányosok letennék a cigit, havonta legalább 20-30 ezret spórolnának, nem beszélve az egészségükről...

2011. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

-kozmetikusnál sosem voltam

-hajamat magam festem,és évente 1-2 megyek fodrászhoz.

-tusfürdők,samponos mindig vannak tartalékban,és mindig úgy veszem amikor olyan akció van,hogy egyet fizetsz kettőt kapsz.Így 1 fontért veszek 2 tusfürdőt.Vagy figyelem a leárazásokat.VAn amikor 50-90 pennyért árulják a tusfürdőket,samponokat,balzsamokat.Akkor többet veszek,és raktározom.

- sminkeket nem veszek.Nem sminkelem magam.Van 1 szemceruzám,1 rúzsom,és egy alapozom.HA mégis rám jönne,hogy kifessem magam,akkor ezek bőven elég..

-nem dohányzunk,nem iszunk,nem drogozunk

- ruhát viszonylag olcsón veszünk,de itt is figyelem az akciós dolgokat..

2011. jún. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Én nem nagyon költök, tusfürdőből nivea, fa, de a dm-es is tökéletes.

Fodrász évente 1x, hajfestés--> anyukám

Kozmetikusra nincs szükségem

Smink van itthon

Ruhák skóciából, de amúgy is ritkán veszek,itthon baromi drága minden.

A többi dologgal meg úgy vagyok hogy megveszem ha vágyok rá, akármire, mivel ezekre nem költök amit felsoroltam, akkor megtehetem azt hogy akkor veszek bármit amikor akarok.

2011. jún. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

- akciókat nézem több helyen, úgy vásárolok

- nincs kozmetikus, nincs fodrász, nincs körmös, nincs szolárium érdekes enélkül is csinos vagyok sokak szerint

- nincs minden nap hús az asztalon

- nem dohányzunk, nem iszunk

- csapvizet isszuk (baba ásványvizet)

- takarékoskodunk a vízzel, nem égetjük a villanyokat, fűtés télen csak a gyerekszobában volt, ha onnan kijött felöltöztetve vastagba meg ne fázzon

- kaján magunkon spórolunk, de a kicsinek megveszem a szőlőt aranyárban is ha kéri, ugyanígy más gyümölccsel

- nem is tudom mikor vettem magamnak új ruhát, vagy akárcsak használtat :) szülés után nem maradt rajtam semmi, jók a régi ruháim, férjem ugyanígy

- nincs ajándékozás, csak a baba kap születésnapjára-karácsonyra

- nincs lcd monitorunk, nincs plazmatévénk, legújabb kütyüink amik feleslegesek :)


Hát lehet kihagytam valamit :)Mielőtt valaki beszólna net azért van, mert a tv-net előfizetéscsomag olcsóbbra jött ki, mintha csak tv-telefon lett volna :)

2011. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Egyszerűen nem adok ki felesleges dologra pénzt, csak ha nagyon vágyom rá. De nem igazán élem meg spórolásnak. Az általad felsoroltból én egyedül tusfürdőt használok, azt meg a többi tisztálkodó- és tisztítószert én is 1-2 vagy 2-3 akcióban veszem, olyankor spájzolok. De ez egyébként midnenre igaz, kivéve ami megromlik.

Igyekszem a rezsin is spórolni, és a ruházkodáson is, általában a barátnőimtől kapok ruhákat, mert mindig kiakadnak, hogy sosem veszek :D

Dohányzom, ez tény, és drága is, egy 5-10 ezret elvisz havonta. Ezt le lehetne faragni, de nem fogom, nem ezen fogunk tönkremenni.

Viszont nem telefonálok egyáltalán, így évente feltöltöm a kártyám 3 ezerrel és le van tudva. Ha szórakozni járok, nem iszom alkoholt, ez mondjuk nem kimondottan a spórolás miatt van, hanem mert amit szeretek, azt nem bírom megfizetni. De az ásványvíz, és a gyümölcslé is olcsó.

2011. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerülöm a kész-, félkész ételeket. Nagyobb adagokat főzök, és megfagyasztom. Felhasználom a maradékokat. Éljen a pizza és a rakott zöldség/tészta!
2011. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TOMAtm ***** válasza:
81%
nem spórolok semmin.egyszer élek és megadom a mődját.
2011. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 napietus ***** válasza:
70%

én a rezsin, pl. sose hagyom égve feleslegesen a villanyt, ha csöpög a csap, megjavíttatom. de amire kell, azon nem spórolok ezekkel sem, a pázsitot locsolom, ha elmegyünk, égve hagyom a villanyt, még mindig inkább az áramdíj, minthogy betörjenek...


szóval FELESLEGESEN nem használom a villanyt, gázt, vizet.

2011. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!