Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Spóroltok karácsonyra? Vagy...

Spóroltok karácsonyra? Vagy hogyan oldjátok meg ebben a szar anyagi helyzetben?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Igen spórolok. És mindenből olcsót veszek mert csak ennyit engedhetek meg...:(
2010. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem spórolok,mert nem kell.(idén nem megyünk haza)

De amúgy is évek óta van egy szokás ami nagyon bevált..

Ajándékot így oldjuk meg.

A férfiak finom olcsó bort kapnak.A nők csokit vagy bon bont. a Kisgyerekek kapnak játékot de nem drágán,csak valami apróság..ennyi..

Kaját meg amúgy is vennem kell,így azt megveszem ha van karácsony ha nincs..

2010. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én spórolok. amit kajára kapok pénzt szüleimtől azt nem költöm el, inkább félreteszem, és abból veszek ajándékokat :) utóbbi 2 hetiből pont tegnap vettem nagynénéméknek ^^
2010. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
91%
Van rá egy jó megoldás. Hetente rakj félre mondjuk 1000 forintot (nem sok, de sok kicsi...). Év végén (karácsonykor) tudsz belőle venni ezt-azt.
2010. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Mi nem spórolunk, mert mifelénk nem szokás drága dolgokat ajándékozni, hogy úgy mondjam lesz*rjuk a dolgot. Minálunk az evésen van a hangsúly! Mézeskalács, beigli, halászlé, sülthal, rántotthús, szaloncukor... Ezek (így együtt) olcsóbbak, mint mondjuk egy laptop :)
2010. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Elvitte a megtakarított pénzünket a számla. Köszönjük kedves politikusok, majd karácsonykor ezüspapírba göngyölt diót ajándékozunk magunknak.
2010. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem a drága ajándékoktól függ,hogy szép karácsonya lesz az embernek..Ha valakinél az a gond,hogy nem tud drága ajándékokat venni...nos azok már nem is tudják mi az igaz karácsony..

Mi nem spórolunk..mert nem költünk ajándékokra.Mindenki kap egy szép képeslapot,és egy karácsonyi ebéd az ajándék..Minden évben mindig másnál van a karácsonyi ebéd.Ilyenkor a kis család ott összejön,és élvezzük az ünnepeket...

2010. nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem sprórolok karácsonyra. Egész évben csak azt veszem meg ami fontos és szükséges. Karácsonyra mindenki csak jelképes meglepetést kap, hisz nem az ajándékok a legfontosabbak, hanem a közös együtt töltött idő.
2010. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Kevesebbet költöttem magamra az elmúlt hónapokban, de így sem maradt túl sok az ajándékokra, olyan 3000/fő. És inkább olcsóbb apróságokból veszek most többet, és nagyon figyelem az akciókat (pl. találtam olyan könyvesboltot, ahol új könyveket lehet 500 Ft-ért kapni... meg ilyenek).
2010. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem a rongyrázás a cél, mindenki jelképes és lehetőleg hasznos ajándékot kap.

Én általában az októberi, novemberi, decemberi kajajegyeket félreteszem, az már karácsony előtt elég szép "összeg", az a plusz, amiből vásárolunk.

2010. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!