Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családanyák, ti hogyan, min...

Családanyák, ti hogyan, min spóroltok?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm tusfürdő helyett szappant használ, egy másik az előző napi krumplipüréből krumplilángost vagy szilvásgombócot csinál. Ti hogyan próbáltok spórolni? Nagyon rosszul állunk anyagilag, és minden ötlet érdekel! Köszi előre is :)
2011. aug. 30. 13:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Mosogatószeren és tisztító szereken kívül mindenből a nem márkásat veszem meg. Turiból öltözködöm, itthon főzök.
2011. aug. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Drága (és káros) vegyszerek helyett évek óta ecet, szódabikarbóna és mosószóda van itthon. Ezeket használom wc, fürdőszoba, konyha takarításához, felmosáshoz, mosogatáshoz, mosáshoz. Évek óta nem kellett mosóport, öblítőt, vegyszereket vennem, óriási spórolás és a környezetet is védi.


1 üveg ecetből kitakarítok egy nagy, kétszintes családi házat.

2011. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Teát főzök, nem üdítőt veszek. Pirítós kenyér, nem dobom ki a régit. Vajas kenyér, nem kell mindig felvágott. Paprikás krumpli, lekváros tészta, kakaós tészta. Krumplileves.
2011. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Spórolni sokmindennel lehet.


Pl elöször is az áramon, vizen, fütésen, okosan kell használni mindent és nem csak 3 napig oda figyelni hanem az egész éltet úgy beállítani.


Aztán heti vásárlással. Minden pénteken végig gondolod mit eszik a család köv héten, mi van otthon és mit kell megvenned hozzá. elmentek együtt szombaton bevásárolni és csak azt veszitek meg. ha valamit meglátsz hogy de jó lenne, akkor otthagyod majd végig gondolod hogy kell-e és a köv heti listára felveszed.

2011. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Mindenből próbálom a lehető legolcsóbbat venni,kivéve ami a kislányunknak kel. Turkálóból öltözködünk,figyelem az akciókat. A maradék kaját én is próbálom másban felhasználni,és mint egy vadászkutya lesem hogy le van e kapcsolva a villany.
2011. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Aki ectet használ: egyszerűen rálötykölöd a rongyra vagy szivacsra, és azzal mosod ki pl. a fürdőkádat? A szódabikarbónát mire lehet hasznélni a háztartásban?

2011. aug. 30. 14:15
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
mi leszoktuk fagyasztani a kaját,figyeljük az akciós dolgokat
2011. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
odafigyelek arra, h hol vásárolok. otthon főzök, éjszakára semmit sem hagyok áram alatt, nem folyatom feleslegesen a vizet, stb. sajnos dohányzom, de a napi egy dobozt (heti 7) leszorítottam heti 2-3ra
2011. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


A szódabikarbóna az ecet kitűnő kiegészítése makacsabb szennyeződés esetén, ha alaposabb tisztítás kell. Én pl. a fürdőszobában a kádat úgy takarítom, hogy szórófejes flakonba ecetet teszek, alaposan végigspriccelem a kádat (az oldalát és a csaptelepet is), állni hagyom 15 percig (büdös, ez tény), majd egy szivacs súroló felületére szódabikarbónát szórok, és így súrolom ki a kádat. Végül zuhannyal leöblítem. Amikor először csináltam, az idők során erősen elszíneződött kádunkra rá sem lehetett ismerni, hófehér lett, mintha új lenne. Mosdókagylónál is tökéletesen beválik.


Az ablakokat, tükröket is szépen, csíkmentesen tisztítja az ecet.


A csempék közti fúga is gyönyörűen tisztítható ecet és egy régi fogkefe segítségével.

2011. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ezt biztos kipróbálom!
2011. aug. 30. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!