Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon zavar az egész. Mit...

Nagyon zavar az egész. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Párommal másfél éve vagyunk együtt. Együtt is élünk. Tudom, hogy szeret, megkérte a kezem is, jegyesek vagyunk. Ami zavar az nem más mint az ex "jelenléte". 5 évig voltak együtt, ha jól sejtem ők voltak az álompár, szerintem bárki fogadni mert volna rá, hogy házasság lesz a vége. De nem így lett. Több mint 5 éve, hogy nincsenek együtt. A lány azóta elköltözött, házas. De itt maradt a sok emlék. Múltkor találtam egy dobozt a szekrénybe, tele mindenféle szerelmeslevéllel, képekkel stb. Ma a pincébe botlottam bele egy dobozba, ami ajándékot rejtett a páromnak és az exének (nevük rá volt írva). Tök rosszul esik ez az egész, hogy ennyi minden itt van belőle. Mit tehetnék? Dobjam ki őket? Észrevétlenül úgysem menne és nem akarok belőle balhét sem. Igazából szólni sem akarok róla páromnak, mert tudom,hogy azt mondaná, hogy az csak emlék. Szerintetek?

Köszi a válaszokat. 26/L


2012. jan. 9. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem ertem mi a problemad. 5 evig egyutt voltak, szerinted neki az-az 5 ev akkor nem jelentett semmit? Termeszetes, hogy maradtak meg targyak arrol az idoszakrol, miert dobnad ezeket ki? Neked ehhez ugy oszinten szolva semmi kozod. Lent van a pinceben egy dobozban, miert zavar? Nem a haloszobaban tartja oket, ugyhogy eszedbe se jusson kidobni.
2012. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát igazából a szerelmesleveles doboz a hálószobában van a szekrényben. Tudom, hogy 5 év az 5 év és nem lehet eltörölni, nem is akarom. Csak jó lenne ha nem ütköznék bele mindenhol. Na mindegy.
2012. jan. 9. 16:31
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Elso vagyok


Valoszinuleg azert vannak dobozban mert mar nem jelentenek neki semmit ezek a dolgok erzelmek szempontjabol, csak emlekek aż akkori idoszakbol, es nem akar megvalni toluk.. En nagyon pipa lennek ha a parom kidobna a cuccaimat, mert ot ez zavarja.

2012. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Veled él és a jegyese vagy! Minek keresed a problémat, majd biztosan egy nap kidobja.
2012. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Elhanyagol téged? Gyakran emlegeti az exét? Esetleg összehasonlítgat vele?
2012. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem akarom kidobni őket. Csak zavar, hogy valahogy mindig előkerülnek. És ettől úgy érzem magam,hogy ő még mindig fontos én meg nem. És ez elég rosszul esik. Azt érzem, hogy én sosem tudom ugyanazt a helyet kiérdemelni, amit anno ő.
2012. jan. 9. 16:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor azokat vitesd le a pincebe, de nehogy kidobd!! :) Mondd meg neki, hogy utban vannak es szeretned ha levinne a tobbi koze. Ne ragodj ilyeneken feleslegesen, az elet hoz mindig eleg nehezseget, ilyen aprosagok miatt ne legyel kiakadva.
2012. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem hanyagol el. Ő szóba se hozza az exet, igazából titkolta még a nevét is (én teljesen véletlenül tudtam meg). Csak én érzem ezt, hogy ő valami olyan helyet foglal el párom életében/szívében amit én sosem fogok és ez nagyon rosszul esik.
2012. jan. 9. 16:35
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Igen, olyan helyet foglal el, amit te soha nem fogsz. :) Ebbe bele kell nyugodnod. Nem élete első nagy, igazi szerelme volt? Nem azt mondom, hogy őt jobban szereti/szerette, de fogalmazzunk úgy, hogy egymást formálták. Érted? Az első komoly kapcsolat mindig megmarad az emberben.
2012. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az az 5 év a barátod életének egy része, miért kellene kidobnia az emlékeit? Attól, hogy már nincsenek együtt, még neki ugyanolyan fontos, mint a szülei, iskolai barátai vagy tanárai. Ha valaki kidobja az emlékeket, az az ember nem ér semmit a szememben, mert azzal megtagadja a múltját.


Nekem is megvannak a korábbi szerelmes leveket, amiket az elsö férjem irt, az esküvöi képek, a közös nyaralásokról készült felvételek, mert ezek az ÉN életem részei. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne bennem az a kapcsolat lezárva.

A második házasságon már több mint 20 éve tart, de a férjem még soha nem akard fenn azon, hogy megtartottam a korábbi emlékeimet.


Szerintem neked sem kellene ezen problémázni, ez hozzátartozik a párodhoz, el kell fogadnod. Kidobni meg nem lenne okos dolog, mert akkor szerintem AZONNAL csomagolhatsz és mehetsz, ezt egyetlen normális ember sem türné el.

2012. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!