Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon zavar, hogy anyósom a...

Nagyon zavar, hogy anyósom a pénzt a családjánál is fontosabbnak tartja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az anyósom rettentően anyagias. Szerintem nagyszerű ember más szempontból, de akkor is a pénz számára az első. Ez azért zavaró, mert pl. most halt meg az édesapja és olyat mondott nekem, hogy épp kapóra jött, hogy a halála előtt tudta meglátogatni és az apja szándékosan (!) választotta ezt a napot a halálnak, mert így neki nem kell újra fizetnie az útiköltséget a temetésre (egy másik országban élt az édesapja) és így pénzt takaríthat meg. De ez csak egy a sok furcsaság közül, amit mond. Annyira aranyos, megértő és kedves ember, aztán néha napján hirtelen elejt 1-2 ilyen kommentet, amitől az ember haja szála is az égnek áll...nem tudom megérteni, hogy hogy van ez. Pl. azt csinálta, hogy hónapokig nem látogatta meg a súlyosan beteg édesapját azért, mert előtte meg akarta csináltatni a házánál a festést meg olyanokat mond, hogy olyan hobbit nem űzne, amiből nincs bevétele... Most én reagálom ezt túl vagy tényleg valami nincs rendben az értékrendjével? Mit tehetnék, hogy anyagiasságától az igazi értékek felé vezessem? Elég idős már, nem tudom, hogy változna-e. Rá kellene hagynom? Attól félek, hogyha az unokájával tölt időt, akkor majd őt is ilyennek neveli. Ti mit tennétek a helyemben?
2009. febr. 25. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha idős, és nincs sok pénze, akkor talán érthető, hogy ilyeneket elejt, mert sok idős örül, ha egyik napról a másikra megél. És még mindig jobb így felfogni, mint ha siránkozik, panaszkodik, ami semmire se jó. Nem tudom, más dologban milyen, de attól ne félj, hogy az unokára milyen hatással lesz, az unokát te és a párod nevelitek főképp, és egy bizonyos kor után meg senki nem tud már olyan nagy hatással lenni majd, még ti sem.

Szerintem ha amúgy foglalkozik a családdal (a pénzen kívül is), úgy értem pl. telefon, levél, ha utazni nem tud, akkor nincs baj. Külföld azért egy idős embernek nagy út is, meg drága is, ezt én megértem.

Mi pl. 24 éves vagyok, de még egy családi pár napos kirándulást se tettünk soha külföldre, én magamtól döntöttem úgy pár éve, hogy jó, akkor megkeresem az árát, és megyek nélkülük. Meg ott van nekem a nagyanyám, soha nem segített, ha betegek voltunk, és nem azért, mert nem tudott volna jönni, igaz, ők is nagyon szerény anyagi körülmények között élnek (mamám nem kap nyugdíjat, mert a munkáltatói nem jelentették be), de a vonat ingyen lett volna, viszont egyszerűen nem akart, és mi voltunk a szemében a rosszak nagyon sokáig. Szerintem ha a te anyósoddal más gond nincs, még mindig jobb, mint az én nagyim volt.

2009. febr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát eddig én is megértettem, de ezek a dolgok most nagyon elgondolkoztattak. Azért nem jött el az esküvőnkre sem, mert drágállta az útiköltséget (Magyarországon esküdtünk, de ő külföldi). Mondtuk, hogy segítünk fizetni, szóval nem tudom, hogy ez lustaság vagy anyagiasság.
2009. febr. 25. 13:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És ő egyébként egyedül van, vagy van segítsége, társasága, akivel együtt tud mozogni-utazni nagyobb távra is? Amióta nagyszüleim túl vannak a 70-en és már sokat járnak orvoshoz, ők se mennek távol egyedül, régebben mikor mehettek volna, akkor meg nem szívesen tették, de most meg már nem tudják úgy, mint régebben tehették volna.
2009. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyedül él, de ő még csak 58 és egészséges szerencsére. A sógorom nem messze lakik tőle, segítsége bőven van.
2009. febr. 25. 13:30
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor passzolom. Minden esetre az unoka miatt tényleg ne aggódjatok, őt ti nevelitek, szóval ha jó szülők vagytok, nincs mitől tartani.
2009. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem tartja fontosabbnak, csk nagy gond neki a pénz. Lehet, hogy nem elég, vagy szorong, hogy nem elég. Vagy csak belénevelték. A mi családunk is ilyen szeretjük egymást, de anyám azt mondja, ne menjünk karácsonyra, drága az út, költsük magunkra! Érted? Nekem odaadná, a vasútnak nem.
2009. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy 100 millás villában lakik egy maga (nem Magyarországon). Szerintem bőven telt volna neki arra, hogy eljöjjön az esküvőnkre, de ahogy mondtam, mi álltuk volna az utat. Ezt neki is kihangsúlyoztuk. Szóval ezért nem értem én sem meg senki sem a családomban (sőt még a férjem sem), hogy miért nem jött el. De hát csak nem kérdezhetek rá, hogy miért nem jött el. Eddig ez nem is zavart, de már egyre több dologhoz áll hozzá ilyen anyagias módon. Nem azt mondom, hogy a pénzt nem kell megtakarítani, az egy nagyon jó tulajdonság, de azért a saját fia esküvőjére eljöhetett volna akár a mi költségünkön.
2009. febr. 25. 14:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nincs valami olyan problémája, amiről nem beszél se nektek se másnak, mert a büszkeségét csorbítaná, ha bárkinek is elmondaná, hogy gondban van (vagy egészség, vagy anyagi), és inkább csak mutatja a látszatot, hogy senki ne sajnálja? Gondolom, azt a villát nem mostanában vette. Régebben is ilyen volt, vagy csak az utóbbi időben lett ilyen? Mert ha csak mostanában, én erre gyanakodnék, hogy valamit nem mond el, mert ahhoz túl büszke. Vannak ilyen emberek.
2009. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon őszinte ember és nem titkol semmit. Nem büszke típus, inkább alázatos. Pár éve költözött a villájába, de egyre inkább anyagiasabb lesz. Azt mondta, hogy mindig ez volt az álma - egy luxusvilla egy gyönyörű helyen. Ezt én tiszteletben is tartom, csak kár, hogy tárgyak szerepelnek az álmaiban emberek helyett. Esküvő egy életben egyszer van, Karácsony meg minden évben. Most lesz a keresztelő, és arra sem jön.
2009. febr. 25. 14:27
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberre mondjak, hogy a penz az Istene.

En olyat ismerek, aki a sajat feleseget amikor meghalt, nem temetette el, hanem elhamvasztatta. Mindenki tudta a csaladban milyen a ffi! A sz.rat megenne, ha nem lenne budos, ezt is szoktak ra mondani. Szornyu!!!

Te es senki mas sem tudja megvaltoztatni. Idosnek viszont abszolut nem idos, ne mondjal mar ilyet egy 58 eves nore! Ha 100 eves koraig el, akkor meg 42 elni fog. Mar te is oreg leszel, amire o 100 eves lesz.

Az orokoseinek jo lesz, az biztos!

Az unokat nem tudja ilyennek nevelni, hiszen gondolom nem lesz azert olyan sok idot nala. Mindent megvon mondjuk majd tole is, egy szelet csokit is, persze, ha egyaltalan bevallalja, hogy vigyaz ra majd. Mert aki ilyen sporolos, meg arra is gondol, hogy igen am, jon a kisunoka es akkor tobb kenyer es viz fog fogyni naponta! Nagyon durva, de igy van.

Nem tudsz mit csinalni.

2009. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!