Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális reakció egy anyától?

Figyelt kérdés

11. év végén mondtam a szüleimnek, hogy mi érdekel,mit akarok továbbtanulni. Ők azt mondták,hogy azzal nem lehet szerintük pénzt keresni. 12.-ben alig tudtam bejárni suliba, mert belebetegedtem abba, hogy olyan egyetemre készülök, ami nem elégít ki. Sokat hiányoztam,volt,hogy 3 hétig voltam beteg.

Elkezdtem a közgázt tanulni, és most az első félév végén megint ott vagyok,hogy azt akarom tanulni,ami érdekel. Erre anyám olyanokat mond,hogy

neki ez hatalmas csalódás,

biztos mások is csalódnak bennem,hogy milyen okos vagyok és mennyi nyelvvizsgám van és "csak egy érettségim lesz" (mivel neki az az 5 éves képzés,amit választottam,nem diploma....BSC és MA amúgy)...

és ő már nem akar élni

meg nincs értelme az életének

hogy azt hitte,hogy én okos értelmes vagyok

és erre ezt csinálom

miért nem hallgatok rá

az ismerőseinek mind jogászok,orvosok vagy közgazdászok a gyerekei

ő is végigcsinálta az egyetemet



Egyszóval érzelmileg zsarol, ma is úgy váltunk el,hogy vesz valami italt, hogy elfelejtse a bánatát, mert én tönkreteszem őt azzal,hogy nem akarom ezt tanulni,amit most tanulok,hanem valami mást.


Naponta többször elmondja,hogy mekkorát csalódott bennem.

Azért ez elég szánalmas szerintem, szerintetek normális, hogy ennyire támad?


2012. jan. 9. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Magadnak tanulsz, nem neki. Ha meg tudsz, állj meg a saját lábadon, és tanuld azt, amit szeretnél, hagyd ott a fenébe a sulit is és édesanyád is.
2012. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem normalis, ha téged nem érdekelnek az orvosi stb. palyak,akor ne akarja raderõltetni.
2012. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez érzelmi zsarolás, egyértelmű, hogy azt tanuld, amit akarsz, még akkor is, ha kis pénzből kell megélned.

De az a te hivatásod lesz, és nem nyűg a nyakadon.

2012. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Te mit akarsz tanulni?

Anyád mit akar, hogy tanulj?

2012. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Ritkán mondok ilyet (egy idősebb ember ellenében), de neked van igazad.

Abba gondolj bele, hogy amit most tanulsz (ebben az életkorban) azt fogod egész életedben csinálni. Napi 8 órában, évtizedeken át. Ha már most gyűlölöd mi lesz később?

Higgadtan tájékoztasd Édesanyádat a TE döntésedről.

2012. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

az ember nem azért szül gyereket hogy a saját képére formálja és elvárja hogy azt csináld amit ök meg a más gyerekei. egy szülönek az az öröm ha gyereke boldog és boldogul az életben.ha ez az egész tényleg a lelkére megy akkor beteg....mert van aki csak szimplán zsarol. de ne hagyd magad.és mindennel lehet pénzt keresni ha fejleszted magad melo közben is nézed az ujdonságokat és esetleg saját magad találsz ki vmi tökjot amit még senki nem csinált. szerintem...sose add fel az álmaid.


én 25 vagyok, fogalmam nincs mit kezdjek az életben,szeretem a melom de fotoszinten rajzolok és kétlem hogy ez az adottság csak ugy van. biztos vagyok hogy egyszer hasznát veszem.

2012. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
13%
Ritka esetek egyike vagyok én!Nem vagyok professzor, nincs diplomám,pék és cukrász lettem,pedig anno nem annak akartam tanulni,mert Dunát lehetett vele rekeszteni,ezelőtt 10 évvel!A képzőművészet és s rajz és festés vonzott,imádtam és imádom a mai napig!Mivel nagyon jó kapcsolatom volt az édesanyámmal,hallgattam rá és inkább elvégeztem a pék-cukrász iskolát,ahol megismertem a férjemet,a gyermekeim apját,a boldogságot és azt az örömet amit az a szakma nyújthatott!Én tanácstalan voltam és "ez lett belőlem",de ha a szívedre hallgatsz akkor most az egyszer ne az édesanyád érveit vedd alapul!Igazságtalan veled szemben ez úgy érzem,csak a a baj ott leledzik ha nem tudsz a saját lábadon megállni, mivel ő finanszírozza a tanulmányaidat!Nekem is új és új álmaim lettek azóta,bár ebben az országban marhára nem lehet semmit sem megvalósítani,de a tudást és a szakma iránti szeretetedet nem veheti el senki!Én a helyedben a béke kedvéért elfogadnám ezt összeszorított foggal,majd később munka mellett elhúznék onnan és folytatnám tovább amit én szeretnék!Nehéz lesz, de ne add fel az álmaidat!Nehéz jó szülőnek lenni hiszen én is édesanya vagyok,de sohasem korlátoznám a gyermekeimet,ha meg lenne rá a lehetőségük mivel imádom őket!Szeretettel,nem feldúltsággal és rábeszélőkészséggel,felnőtt ember módjára ,el lehet neki magyarázni mit is szeretnél szerintem!De ha ez nem megy marad az a verzió amit írtam hogy kibírni valahogyan hiszen gondolom ő "szponzorál"és majd idővel magad lábára állni és azt tanulni amit te szeretnél!Sok lehetőséged nincs!Ne csak a düh vezéreljen gondolkozz el ezen!
2012. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Magadnak tanulsz, nem neki.

Sz*rnék a véleményére tiszta szívből és őszintén. Tanuld csak azt amit szeretnél. Majd észreveszi magát, milyen gyerekesen viselkedik.

2012. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Te életed, ne érdekeljen mit mond, majd belátja hogy baromságokat beszél.

Mi érdekel amúgy?

2012. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!