Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez "normális" reakció az...

Ez "normális" reakció az agytól, vagy pszichiátriai eset?

Figyelt kérdés

Nyáron, amikor nem jártam be tanulni, 2-3 hónapom csak azzal telt, hogy felkeltem reggel ( csak nálam, normális embernél az délnek számít :D ), beültem gép elé, nyomtam a WoW-ot és a többi játékot, lógtam fórumokon, megnéztem több teljes évadnyi sorozatot ( Simpsons, Walkind Dead, Game of Thrones, stb. ), este lefeküdtem, és másnap kezdődött elölről az egész. Augusztus közepére már annyira bekattantam agyilag, hogy mindenféle hülyeség eszembe jutott és elkezdtem kombinálni mindent mindennel, baromságokon filozofáltam, senkivel sem beszéltem, csak a családdal ( meg ugye a fórumozókkal ) és asszem háromszor mozdultam ki, mert valami kellett a boltból - már-már a megőrülés határán voltam; minden egyes nap S Z E N V E D É S volt.


Aztán szeptember, muszáj volt bemenni, most eltelt 3 hónap, és nagyjából kiegyensúlyozódtam lelkileg-szellemileg, lefoglalnak az emberek meg az iskola.


Már előre "félek", mi lesz az idei tavaszi érettségi után nyáron ( meg utána... ).


UI: nem tudom, ismeritek-e Herby-t, meg az FB-s videóit, de ma majdnem megállt a szívem, mert UGYANILYEN voltam nyáron / vége felé, mint ebben : http://www.youtube.com/watch?v=UewHFwGaOKo


Nem tudjátok, mindez miért van ( volt / lesz! )? Ha kevés inger éri az agyat, egy idő után bekattan és kényszerből minden hülyeséget beképzel magának az ember?


2011. nov. 15. 17:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Nemrég lettem 18, fiú vagyok nem tudom ezek mennyire számítanak, nagyon kérek mindenkit, írjatok! :S
2011. nov. 15. 17:05
 2/9 bánomisén ***** válasza:
100%

Így van. Az ingerszegény környezet arra sarkallja az agyat, hogy saját magát szórakoztassa. Természetesen hülyeségekkel.

Szerintem most nyáron ne maradj a gép előtt, tessék elmenni ide-oda barátokkal, családdal, nyári munkára, mit tudom én. Akkor nem kattansz be.

2011. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már te magad is belátod,hogy negatív hatással van rád ez a dolog,akkor mi lenne,ha mondjuk nem ilyen egyhangúan töltenéd a szabadidődet?

Nincsenek barátaid,akikkel kimozdulhatnál a lakásból?Ne csodálkozz,hogy kezdesz bekattanni,ha hónapokig a négy fal között ülsz és nem foglalkozol semmivel,csak a gép előtt ülsz!Ha emberek közé mész és tartalmasan töltöd az időt,akkor nem fogsz bekattanni!:)

2011. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ezt nevezik kockulásnak.

A te ested egy képet mutat arról a valós jelenségről ami az ember és a virtuális világ viszonyát, kártékony hatását mutatja. Én már régóta mondom a fiamnak hogy ezek a számítógépes játékok mennyire károsak az alakuló személyiségünkre. Nem csak a kábítószer, alkohol okozhat függőséget hanem a játék is.

Ebből az ördögi kőrből csak úgy tudsz kilépni, ha elhatározod magadba, hogy a gép előtt töltött időt normális célokra használod fel. PL az iskolai anyaghoz.

Ezekkel a játékokkal pedig a süllyesztőbe.

2011. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez sajnos sok kamasznál így van. Mert nem tud mit csinálni nyáron, napközben meleg van így nincs kedve sehová menni. Így kicsit másabb is a viselkedése ha az időjárás is változik. Melegbe képes szélsőséges dolgokat csinálni. /szerintem legalábbis/ De az ember a videon szimplán ittas
2011. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok de mondjuk ennél a korosztálynál már eléggé "beszívják" az agyát az embernek a virtuális világ mint pl:. nálad is. Ami lehet még egy probléma ami miatt lehet
2011. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
84%
ha van udvarotok menj ki sportolni, legolcsóbb a tollas amit soloba is tolhatsz. Később iktass be csapatos sportokat(foci, kosár stb)
2011. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A számítógépes játék nem más, mint az idő elcseszése. Semmi eredmény nem marad utána, semmilyen termék, amit évek múlva felmutathatsz, és azt mondhatod, hogy ezért volt értelme csinálni. Ha sportolnál, akkor meglátszana a hatása a kondíciódon, és esetleg versenyélményeid is lennének. Ha eljárnál szórakozni, ismerkedni, akkor lenne egy baráti köröd és sok élményed. Ha valamilyen hobbyd lenne, akkor annak halmozódnának fel az eredményei. Neked csak annyi bajod van, hogy nem tudod mivel eltölteni az idődet, nem tudsz élni. Nem találtad meg, hogy mi érdekel. Ha érdekelne valami, akkor azzal foglalkoznál, amikor ráérsz, és nem lennél rászorulva az idősüllyesztő (számítógépes játék) használatára. Ha heteket vagy hónapokat számítógépes játékkal töltesz, az az idő kb. úgy ki fog esni az életedből, mintha kómában töltötted volna. Találj valami jobb módot az időd eltöltésére. Ha nagyon vonzódsz a számítógéphez, akkor a minimum lenne az, hogy ne játssz rajta, hanem programozz (abból később eladható tudás is lesz). Nyáron pedig rá kell venned magad, hogy másokkal ismerkedj és másokkal közös programjaid legyenek. Még akkor is, ha eleinte nem tetszik az ötlet, menet közben meg fog jönni a kedved hozzá.
2011. nov. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, sokat segített! (vagy fog, remélem - a nyár odébb van és ott kéne változtatni lényegesen)
2012. jan. 10. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!