Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy apa...

Létezik olyan, hogy egy apa irigy a lányára? Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Édesapámat nagyon szeretem, de nagyon rossz a kapcsolatom vele. Állandóan azon van, hogy lehúzzon, hogy eltántorítson az (amúgy realista) terveim megvalósításától, hogy a saját pesszimista akaratát rám erőltesse.


Néhány példa:


Engem elsőre felvettek az első helyen megjelölt egyetemi szakomra, pedig szinte soha nem tanultam a gimiben. Őt sokadszorra vették fel anno, és elmondása szerint rengeteget készült rá.


Úgy sikerült felsőfokú nyelvvizsgát tennem (igen jó eredményekkel) hogy egyetlen forintot sem költöttem az oktatásomra kivéve a vizsgadíjat. Ő a saját anyanyelvéből nem tudott felsőfokút tenni.


Összespóroltam némi pénzt és egy kisebb tíz év körüli autót szeretnék venni, de valami örült módon hőzöng, hogy nem, nem, nem lehet! Neki 28 évesen volt az első autója, egy 20 éves Zaporozsec és azóta se tellett neki fiatalabb autóra pedig az nem tegnap volt..


2012. jan. 9. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
valószínűleg bántja, hogy ő nem tud neked olyan eredményt felmutatni, amiért büszke lehetsz rá, mert te mindenben ügyesebb voltál, mint ő. azt teheted, hogy valahogyan növelhetnéd az egóját, mondjuk megdicséred valamiért, meg ne dicsekedj előtte a te sikereiddel.
2012. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha a saját pénzedből fenn tudod tartani magad, az autódat, akkor nem kell figyelembe venni, amit mond. Ha viszont még a szüleiddel élsz, az ő pénzükből, akkor ezzel az ő terhük fog növekedni. Ekkor viszont minden joga megvan, hogy ebbe beleszóljon.
2012. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Apukádhoz hasonlóan én is ugyanezeket élem/éltem át. Én már 3 éve próbálkozok egyetemen, halálra tanulom magam, de semmi mást meg semmi tanulással felvesznek... na meg sorolhatnám. Mit mondjak? Féltékeny vagyok, meg irigy is. De ha a gyerekemnek minden összejönne, én annak örülnék, és a saját példámmal ha "gödörbe" kerülne, akkor így buzdítanám a kitartásra, a reményre
2012. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez furcsa dolog,mert szerintem egy szülőnek annál nem lehet nagyobb öröme,mint ha gyermekei többre viszik,mint Ő.

Ez a fejlődés!

2012. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Miből fizeted a kocsit? Azért hőzöng mert nem akarja fizetni a te benzin költséged, a biztosditást, parkolást.... Ennek nincs köze a többi dologhoz.
2012. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Ügyes csaj vagy :)Csak így tovább!

Ne hagyd hogy apád bármitől is eltántorítson!


(mellékesen azért megjegyzem, hogy egy normális apa örül a gyereke sikerének, nem hátráltatja mindenben...)

2012. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!