Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet őszintén élni?...

Hogyan lehet őszintén élni? Ti így éltek? Mind a családi kapcsolataitokban, párkapcsolatotokban, baráti kapcsolataitokban.

Figyelt kérdés
Nem hazugságokkal, önbecsapásokkal, MEGALKUVÁSokkal. Azt vettem észre, mind a családi kapcsolataimban, párkapcsolatomban, baráti kapcsolataimban, vannak olyan dolgok a részemről, és a másik részéről is, amit nem mondunk ki. Ha ki is mondjuk, abból csak veszekedés lesz. Arra gondoltam, lehet-e teljesen őszintén, megalkuvások nélkül élni? Vállalni önmagunkat, úgy, hogy azt a másik elfogadja, nem ítél el, közben ő is vállalja önmagát. Egy ideje már gondolkozom ezen. Nem jó az életem jelenleg, részben ezek miatt, és csak súlyosbodnak, főleg így, hogy tudom hogy nem jó, mégsem teszek semmit, mert félek.
2012. jan. 10. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az őszinte élethez emberfeletti bátorság kell. Először hogy magaddal szemben legyél őszinte, aztán hogy azt tedd, amit valóban akarsz, ne pedig azt, amit a közösség elvár.

Én az utóbbit most döntöttem el. Tavasszal befejezek egy egyetemet, ami nem érdekel, amit a szüleim kedvéért kezdtem el. Akkor rögtön nekiállok és felkészülök a felvételire abba az iskolába, ahova valójában vágyom. Őszintén cselekszem, a dolog hátulütője viszont az, hogy most 23 éves vagyok, mire azt elkezdem, 25, mire befejezem, minimum 30. És akkor még nincs egzisztenciám, semmim, ami az embernek ennyi idős korára azért már szokott lenni. Nehéz kérdés, hogy megéri-e, mert gyakorlatilag ezzel a döntéssel determináltam magamnak még tíz év szegénységet. Sokaknak ez nem éri meg.

2012. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak párommal vagyok 100%-ig őszinte,és ő is csak velem.

Ment rá erre kapcsolatom,ezt akkor fogadtam meg.

Néha bántó,de rájöttünk,hogy ez kell a tartós kapcsolathoz.


viszont családdal,barátokkal nincs kedvem állandóan veszekedni mert megmondom a véleményem,igy egyszerűbb néha nem az igazat mondani.

2012. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy nagy titkom a férjem elött, még mikor pár hónapja voltunk együtt.

Nagyon rossz volt, de nem mertem neki elmondani, mert éreztem, hogy akkor elveszítem.

Majd rájött magától, de szerencsére megtudtuk beszélni ezt a dolgot. Azóta nincs semmi titkom elötte, és úgy gondolom, neki sincsenek titkai.


Ha tényleg szeretitek egymást, feltétel nélkül, akkor meg kellene beszélni a dolgokat, mert akkor ez csak rosszabb lesz, sajnos.

Ajánlok egy nagyon jó könyvet, mi is olvastuk, és azóta sokkal jobb a kapcsolatunk:

Gary Chapman: Egymásra hangolva, Végre egy nyelvet beszélünk.

De az összes könyvét megéri elolvasni, nagyon jók.

Szívből kívánom neked, hogy legyetek boldogok:)

2012. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hasonló helyzetben vagyok én is akkor, mint te, annyi különbséggel, hogy én 22 éves vagyok, és nem végeztem el az egyetemet.
2012. jan. 10. 14:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
a férjemmel teljesen őszinte vagyok mindig. maximálisan. és elfogad, szeret így is... ő az egyetlen ember a világon, aki mellet 100 %osan önmagam lehetek, mindenféle elfojtás, álarc és alakoskodás nélkül...
2012. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
alapjában véve őszinte vagyok, nem hallgatok el semmit, de van egy olyan szokásom, hogy ha nem szükséges, nem szólok. akkor sem tagadom meg, amit érzek/gondolok, magamat sem; de akkor minek mondjam? ezt így nem érzem őszintétlenségnek.
2012. jan. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó barátom van, akivel őszinték vagyunk egymáshoz, gyakorlatilag bármilyen témában. Veszekedni nem szoktunk, tekintve, hogy ha valamiben nagyon nem jutunk közös nevezőre, akkor annyiban szoktunk maradni, hogy annyiban egyetértünk, hogy nem értünk egyet, miután elfogytak a logikus érvek. Egyébként meg a személyiségemet leginkább a vízhez tudnám hasonlítani: adva van a közösség/család által elvárt forma, én meg kitöltöm. Van néhány dolog, amihez foggal-körömmel ragaszkodok, de különben megalkuvó vagyok, ha ezzel elkerülhető a konfliktus és nem megyek szembe a saját alapelveimmel.


f/22

2012. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.

Én sosem tudatosan törekedtem az őszinte életre, de azt hiszem, mondhatom magamról, hogy úgy élek. Másban nem is tudok létezni... Ahol sumákság van és játszmázás és manipuláció, onnan én kiszállok hamar, nem tudok vele mit kezdeni, és nem is akarok. Maradjanak maguknak az olyanok, én meg maradok az enyéimmel... mert mi is vagyunk ám sokan... nagyon sokan...

2012. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos saját tapasztalat, de ha őszinte az ember akkor sokan lemorzsolódnak a környezetéből az embernek. Én elég, mondhatni magányos fajta vagyok, de nincs is igényem és időm hamis emberekre.
2012. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor csak tehetem és a helyzet engedi,őszinte vagyok,de vannak olyan élethelyzetek,amikor bölcsebb hallgatni.Egy ideig próbáltam úgy élni,cselekedni,hogy az pl. a családtagoknak és a rokonoknak is jó legyen...lehetetlen.Az nem én voltam,és csak kikészültem idegileg.Fel kell ismerni az adott szituációban,hogy mennyire előnyös vagy épp hátrányos az őszinteség.De érdeki kapcsolataim egyáltalán nincsenek.
2012. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!