Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az értelme egy házasságnak/...

Mi az értelme egy házasságnak/párkapcsolatnak, ha az egyik fél nem oszt meg a másikkal semmit?

Figyelt kérdés

Nagyon sok nő panaszkodik itt arról, hogy a párja egyáltalán nem beszélget vele. Hazamegy, tv-t néz, olvas, vagy csak néz ki a fejéből. Ha pedig ő akar vele beszélgetni, akkor elhajtja a fenébe.

Szerintem az egy párkapcsolat lényege, hogy az ember nem áll egyedül a világban mint kutyaszar a hómezőn, hanem van valaki, akivel megoszthatja a bánatát, örömét, a terveit, a vágyait, stb. De ha a másik fél nem oszt meg vele semmit, akkor minek legyen vele?

Most szeretném megkérdezni erről a másik felet. Szóval azok a férfiak, akiknek így telik el a szabadidejük, azok szerint mi az értelme a párkapcsolatuknak? Ha nem tudnak, vagy nem akarnak megosztani a másikkal semmit, tehát nem akarnak vele beszélgetni, akkor minek vannak vele? Ezeket egyedül is lehet csinálni, ahhoz nem nő. Vagy csak az ingyen szex, meg az ingyen cseléd miatt vannak vele?

Minden kérdésben az volt, hogy csak az egyik fél véleményét ismerjük, hát akkor most tessék kedves férfiak írjátok le ti a véleményeteket! Nem akarok lepontozni senkit, csak kíváncsi vagyok a férfiak véleményére. Hajrá!


2012. jan. 9. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a barátnőmet, de előfordul, hogy így viselkedem. A problémát munkának, utazásnak, anyagi gondoknak, családi problémáknak hívják, tehát az általános "sok stressz-kevés alvás" állapot a felelős. A barátnőm mégse hisztizik, mert ő is ebben él, és pontosan tudja, mi a helyzet. Nem is kérdezi. A kapcsolatunk nem az állandó vidámságról és minden belső gondolatunk megosztásáról szól, hanem arról, hogy nyugodtan lehetünk rosszkedvűek, dühösek is egymás előtt, ezzel nem bántjuk a másikat.
2012. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves első, Nem rátok gondoltam, hanem azokra, akik mindenféle stressz nélkül is ilyen kukák.

De köszönöm a választ. Az olyanokkal, mint te semmit baj, csak annyi, hogy kevesen vagytok, sajnos. :)

2012. jan. 9. 15:22
 3/11 yuda ***** válasza:
89%

Érdekes statisztikát hallottam nemrég erről. Azt írták, hogy jól működő házasság egyik titka, ha a felek legalább tíz percet beszélgetnek egymással naponta.

Na most ebből az derül ki, hogy sok kapcsolatban még annyi sincs. Szomorú.


Másik gondolat:

Nagyon könnyű rossz párt választani. Lehet csak a külső alapján választanak sokan, vagy esetleg anyagi helyzet miatt és kifelejtik a lelki kapcsolatot, a lelki értékeket, pedig ez lenne a megtartó ereje minden kapcsolatnak. pl. tudjanak beszélgetni is. Milyen érdekes igaz?! :)

Éretlenül, túl fiatalon belelépnek a nagybetűs életbe -utána jönnek a lelki megnyomorodások és fogalma sincs mi lehet az oka. Hát ez. :)


Belelépni egy kapcsolatba megfelelő érettség nélkül.... csak amiatt, hogy ne legyen egyedül az ember, vagy legyen szexuális kapcsolata- nos ezek nem fogják meghozni a jó gyümölcsöket.


Magam részéről abban hiszek, hogy mindenkinek van a világon megfelelő lelki társa is, másrészről viszont abban is hiszek, hogy ha valaki ágyról ágyra jár, egyik kapcsolatból a másikba, el fogja veszíteni azokat az érzékszerveit, amivel helyesen választhatna párt magának.

2012. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak olyan kapcsolatban lehetséges ahol a társak kényszerből vannak együtt.
2012. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs igaza az elsőnek. Mármint jogos az amit mond, de könyörgöm, pont, hogy a sok stressz miatt kéne levezetni a feszültséget egy jó kis dumálással. Azzal, hogy mindkét félnek szar kedve van, meg nyomott, fáradt, és még szinte egymáshoz se szólnak, mi értelme van? Bocsi, hogy belepofátlankodtam a kérdésbe, én nő vagyok, csak nálunk is ez a helyzet amit leírtál kedves kérdező, ezért is kíváncsian várom a többi férfi válaszát.
2012. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na erre ennyi lessz a válaszom. Én a feleségemmel minden problémát igyekeztem megbeszélni,igyekeztem rávezetni. Mi is az élet lényege. Elmondtam neki belső érzéseim, céljaim az életben, családi terveket, szerettem, mellette álltam. Mi volt rá a válasz. Annyi mint ha a falnak mondtam volna. A nőknek észre kellene venni. hogy egy férfi is érző lény, megbecsülni a jót.

A feleségem seggét is kinyaltam volna sz...an, ha meg lehet volna beszélni bármit is. Ha nem vennétek nők észre magatokon olykor sokkal rosszabbak vagytok, mint egy férfi.

Nem szól az életetek csak önmagatokról, az ami nektek jó.

A másiktól meg csak az elvárás.

2012. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom kedves hatos, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Ezek szerint vannak ilyen nők is, csak itt valószínűleg sokkal kevesebb férfi ír, mint nő. Remélem sikerül javítani a helyzeteden.


Várom továbbra is a véleményeket!

2012. jan. 9. 15:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, de szerintem ha megvonnád a szexet és a cselédséget, "szóba" fog állni veled.
2012. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdésed, már bennem is régóta fogalmazódik ez, úgyhogy köszönet érte! :)

Kíváncsian várom a kedves férfiak őszinte válaszát.


Az első válaszoló nagyon jó választ adott, sokszor valóban így van. Ha ez néha fordul elő, akkor szerintem nincs is probléma, mindenkinek szüksége van néha a magába fordulásra, vagyis ahogy én hívom, bezombulásra :)

Akkor van gond, ha ez már mindennapossá válik és a munkán kívüli időt csakis a bambulás tölti ki. Sajnos a férfiak hajlamosabbak erre, de persze a nőkre is jellemző. Akinek ez hosszú távon elég, annak valóban nem értem, mi szüksége van párkapcsolatra.

Sajnos nálunk is jócskán akadnak ilyen időszakok, de én pár nap után robbanok, ami persze ugyancsak nem jó, de legalább megtöri a csendet :))))

2012. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as. Nekem most éppen nincs ilyen gondom.

De szerintem a szexmegvonás nem lenne eredményes, mert akik itt írják a kérdéseket, azoknál nagyon gyakori, hogy a férfi már a szexet sem igényli, úgyhogy nincs mit megvonni tőle. Legfeljebb a cselédséget.


9-esnek. Úgy látszik, hogy a férfiaknak nincs véleményük.

Ha olyan kérdést tettem volna fel, ahol lehetne a nőket ócsárolni, akkor már biztos lenne legalább 30 válaszom. :(

2012. jan. 10. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!