Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi 11-12 köbméter vízfogyasz...

Havi 11-12 köbméter vízfogyasztás 2 felnőtt + 2 gyerekre, normális?

Figyelt kérdés

Nem pazaroljuk a vizet, feleslegesen sosem folyik, pl. fogmosás, szappanozás közben is mindig elzárjuk.

Mosogatógépünk van, az megy minden nap, a maradékot nem folyó vízben mosogatom.

Már leellenőriztük, nem folyik el sehol.

De akkor miért ennyi vajon?

Nektek hány m3 fogy havonta?


2011. okt. 11. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk kb 15 m3 megy el, alapvetően ketten vagyunk, a gyerekek vagy rokonok,ismerősök havi 3-4 napot töltenek itt.
2011. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egyszerűen ennyire lehet levinni, ha valaki spórol vele. Mi folyó vízben mosogatunk naponta többször, a mosógép is napi szinten megy, reggel zuhanyzunk, este fürdünk (nem tele kádban, csak félig), négyen vagyunk, és lazán elmegy havonta 28-30 köbméter. Ez a 11-12 m3 négy emberre nagyon szép teljesítmény.
2011. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok. Mi ketten vagyunk, 8-9 m3-t fogyasztunk.
2011. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is normális. Nálunk 2 felnőtt 8 m3.

Attól is függ, hogy általában fürödtök vagy zuhanyoztok-e (zuhannyal feleannyi, de nem mindig "kényelmes"), vagy hogy mekkorák a gyerekek (ha nagyon kicsi és textil pelenkát használsz, akkor sokat kell mosni), vagy hogy családi házban laktok-e (panelban közel sem kell annyit mosni).

Szóval itt tudsz spórolni. De alapvetően nem kiugró sztem ez a mennyiség.

2011. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi 3-an vagyunk(2 felnőtt,és 1 gyerek).7 m3 a vízfogyasztásunk.Mosógép hetente 2-3 alkalommal megy,mosogatógép talán heti 1-szer.Többit hamar elöblítem kézzel is.Kádban fürdik a lányom,mi tusolunk(kb.5-10 perc,de öblítésre folyik csak a víz).

Mondjuk nekünk naponta nem telne meg a mosogatógép(12 terítékes).Bár nem hiszem,hogy az annyival megdobja.Esetleg nézzétek meg,hogy a mosógép/mosogatógép hány L vízzel mos,és szorozzátok fel az adott hónapra.Úgy már jobban tudtok kalkulálni.

2011. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi ritkán fürdünk, így elég a 6 köb !
2011. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Én egyedül fogyasztok 4köbmétert havonta, nem főzök és nem is mindig otthon fürdök.
2011. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez még normális. Vagy másképp megfogalmazva nem durván sok.

Mi 3-an vagyunk és havi 6-7m3 fogy. Igaz nincs mosogatógépünk és a mosógépünk is 30 éves 120 literes vízfogyasztással.

2011. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A mosogatógép 10-15 l vizet fogyaszt, tehát az max. 1/2 m3-t jelent.

A mosógép 3-4x megy hetente, az is kb. annyit tesz ki.

A gyerekek kb. 20 cm vízben pancsolnak a normál kádban és mi vagy utánuk fürdünk vagy zuhanyzunk max. pár perc alatt és szappanozás közben elzárjuk a vizet.

Ja és víztakarékos a wc-tartályunk és perlátorosak a csaptelepek!

A mosógép-mosogatógép is vadi új, A-osztályos.


A párom mindig morog, hogy milyen sok a vízszámla. Mondtam neki, hogy akkor mostantól ne fürödjünk, ne mossunk, ne mosogassunk és ne húzzuk le a wc-t, akkor csak az alapdíjat kell majd fizetni! :)

2011. okt. 11. 15:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Két lelnőttre,és két fiúgyerekre,kertes házan,mosó-és mosogatógép van...az utóbbi 5 évi fogyasztásaink:


a legtöbb:128 m3

a legkevesebb: 97 m3

de 110 körül.

2011. okt. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!