Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összecsaptak a hullámok, mit...

Összecsaptak a hullámok, mit lehet ebben a reménytelennek látszó anyagi helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

8 hónapos volt a babánk, mikor kiderült az egyelőre nem terezett kistesója. Az nem volt kérdés, hogy vállaljuk-e vagy sem. Azt is tudtuk, hogy nehéz lesz, mert nem így készültünk, viszont egyikünk sem tudott volna soha többé nyugodtan aludni, ha elvetetjük a bébit. Ezt csak azért írom le, hogy aki csak ennyit tudna hozzáfűzni, az inkább ne is írjon semmit.

A páromnak volt 2 munkája is, ebből az egyik épp nem megy, mert kevés a megrendelés, a másik helyen is átszerveztek, más beosztás, kevesebb pénz, hogy ne leépíteni kelljen. Közben felkerültünk a KHR listára a hitelünk miatt. Majd az áramszolgáltató új rendszerének köszönhetően kiderült, hogy ők ugyan leolvasták az órákat, de nem jól készítették el az elszámoló számlákat, így az elmúlt 2 évre visszamenőleg több, mint 150 000 forintos tartozásunk lett úgy, hogy rendesen fizettük az általuk megállapított havidíjat.

Per pillanat többet kellene kifizetnünk havi szinten, mint amennyi a bevétel. Amíg a villanyszámla nincs tisztázva költözni sem tudunk... szegény babám még meg sem született, én meg már azon agyalok, hogy hogy és mikor tudnék leghamarabb én is visszamenni dolgozni. Már azon is gondolkodom, hogy ami még ér vmit (tv, telefon, bicikli, számítógép) azt el kellene adni. Persze később ezeket is csak jóval drágábban tudnánk pótolni...

Kérem, csak az írjon, aki vmi jó ötlettel tud bíztatni, a mostanában egyre gyakoribb undok beszólásokra tényleg nincs semmi szükségem.

Előre is köszönöm mindenkinek.


2012. jan. 11. 00:42
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
31%
Szia! Sajna segíteni nem tudok, csak együtt érezni veled, mert sajnos mi is hasonló cipőben járunk. Én is töröm a fejem... Mi már pár dolgot eladtunk, muszáj volt.
2012. jan. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
ha más lehetőség nincs pl valami plussz meló, akkor csak azt tudod tenni, hogy a kevésbé fontos dolgokat eladjátok. A tartozást kiegyenlítitek, spóroltok. Nem egyszerű az biztos.
2012. jan. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
38%
Menjetek ki külföldre
2012. jan. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, hogy amire nincs akkora szükség azt adjátok el, esetleg aranyékszerek is mehetnek a zaciba. Más megoldás sajnos nincsen. Egyéb kiadásokon is lehet spórolni, pl ételeken. A legolcsóbb élelmiszereket vegyétek, tehát krumpli, virsli (és akkor egy jó kis paprikás krumplit csinálni), esetleg kis tojás, tésztafélék. Neked minimális zöldség-és gyümölcsféle, de csak a baba miatt.

Aztán az ilyen higiéniai dolgokkal is lehet - hosszú távon - sokat spórolni. Ha nincs elképesztő módon szükség rá, akkor el lehet felejteni a különböző tusfürdőket meg hiperdrága krémeket, testápolókat, sima szappan, esetleg egy kis flakon hidratáló és kész.

Ezek apróságok, de egy hónapra több tízezret is meg lehet spórolni, úgy hogy ilyen kis dolgokkal próbálsz több pénzt félre tenni.

Mást sajnos most nem tudok, esetleg annyit ,hogy kitartás!

2012. jan. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szülők, rokonok nem tudnak segíteni?

Muszáj lenyelni a büszkeséget, és segítségért kilincselni, mert ha egyszer megindul a lavina, akkor azt nehéz megállítani.

Ha sok a tartozás, akkor jöhetnek a végrehajtók, a gyámhatóság a gyerekeket is elveheti. Szóval nem babra megy a játék.

Menj be a p.m.hivatalba, és kérdezz rá a létező összes segélyre, amit kaphatsz.

2012. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

mind a ketten fennvagytok a KRH listán, vagy csak egyikőtök nevén van a hitel? Ha utóbbi, vehettek fel szabadon felhasználható kölcsönt.


esetleg a párod menjen el külföldre egy kis időre, tudom, hogy nehéz, de nem tudok mást tenni...


Szülők esetleg nem tudnak segíteni?


Albérletben vagy saját lakásban vagytok? Ha albi, vissza cuccolni szülőkhöz (ha vannak), részletekben fizetni tovább a vízdíjat ( ha nem lesz albi-díj, ki lehet gazdálkodni)

Ha saját, próbáljátok eladni, az előlegből rendezni a számlákat, és vagy kisebbet venni, vagy albi, vagy vissza a szülőkhöz, félretenni a pénzt és spórolni egy másik lakásra.


Az önkormányzatnál lehet kérni egyszeri szociális támogatást, nem tudom, mekkora összeg, kérdezz utána. Esetleg élelmiszercsomagot is tudnak adni. A vöröskeresztet vagy a máltaikat is megkeresheted.

2012. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Keress valami otthoni munkát, gépelés, varrás vagy amihez értesz és tudod csinálni a gyerek mellett. Pl varrhatsz nekem 2 függönyt, kifizetem.
2012. jan. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a családsegítőt és az önkormányzatot, hátha tudnak segíteni, mert tudjuk, hogy tudnak...csak nem biztos, hogy ti "jogosultak" vagytok rá :S
2012. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Keresd fel az önkormányzatot, hátha van valami segélyük hasonló helyzetre, te pedig keresgélhetsz otthoni munkát. Kitartás!
2012. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Alapítványoknál is érdeklődj,bátyáméknál nemrég pont ez volt,csak a gázszámla volt az utolsó csepp,nem villany.De sajnos nem tudom milyen alapítvány volt,de amint megtudom,megírom neked.Utánaérdeklődöm és jelentkezek.Fel a fejjel,kimásztok a slamasztikából!
2012. jan. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!