Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összecsaptak a hullámok, mit...

Összecsaptak a hullámok, mit lehet ebben a reménytelennek látszó anyagi helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

8 hónapos volt a babánk, mikor kiderült az egyelőre nem terezett kistesója. Az nem volt kérdés, hogy vállaljuk-e vagy sem. Azt is tudtuk, hogy nehéz lesz, mert nem így készültünk, viszont egyikünk sem tudott volna soha többé nyugodtan aludni, ha elvetetjük a bébit. Ezt csak azért írom le, hogy aki csak ennyit tudna hozzáfűzni, az inkább ne is írjon semmit.

A páromnak volt 2 munkája is, ebből az egyik épp nem megy, mert kevés a megrendelés, a másik helyen is átszerveztek, más beosztás, kevesebb pénz, hogy ne leépíteni kelljen. Közben felkerültünk a KHR listára a hitelünk miatt. Majd az áramszolgáltató új rendszerének köszönhetően kiderült, hogy ők ugyan leolvasták az órákat, de nem jól készítették el az elszámoló számlákat, így az elmúlt 2 évre visszamenőleg több, mint 150 000 forintos tartozásunk lett úgy, hogy rendesen fizettük az általuk megállapított havidíjat.

Per pillanat többet kellene kifizetnünk havi szinten, mint amennyi a bevétel. Amíg a villanyszámla nincs tisztázva költözni sem tudunk... szegény babám még meg sem született, én meg már azon agyalok, hogy hogy és mikor tudnék leghamarabb én is visszamenni dolgozni. Már azon is gondolkodom, hogy ami még ér vmit (tv, telefon, bicikli, számítógép) azt el kellene adni. Persze később ezeket is csak jóval drágábban tudnánk pótolni...

Kérem, csak az írjon, aki vmi jó ötlettel tud bíztatni, a mostanában egyre gyakoribb undok beszólásokra tényleg nincs semmi szükségem.

Előre is köszönöm mindenkinek.


2012. jan. 11. 00:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismerősöm is sajnos sok közüzemi kifizetetlen számlát halmozott fel,ő elment a Vöröskereszthez és kifizették neki!Próbáld meg ott,persze egyéni elbírálás alapján megy ott is!

Valamint már többen írták,próbáld eladni ami nem kell teszvesz,vatera,bármit ruhát is,játékot,ami nem kell,és születendő kicsinek is ott vegyél meg amit csak lehet így nagyon sokat spórolnál!

Ha lehet költözzetek szülőkhöz,azzal is sok bejön:)

2012. jan. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Az áramszolgáltatónál tuti reklamálnék h rendesen fizettétek, minimum részletfizetéssel osszák szét a 150-et ugyanannyi időre amennyi alatt az ő hibájukból felhalmozódott. Egy ügyvédet is megkérdeznék, szerintem támadható amit kérnek vagy legalább részletfizetés kicsikarható!!!ha van ügyvédismerősötök, egy kérdést megér!

Mi tusfürdő helyett szappant használunk, sokkal olcsóbb. Mosógolyóval, mosódióval mosószer spórolható.Magadtól és a kisgyerekedtől semmi vitamint ne vonj meg, egy betegség több gyógyszerbe kerül.

Én is eladnám ami nem életbevágó, a babámnak pedig mindent vaterán vettem negyedannyi áron.

2012. jan. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
12-vel értek egyet. Én biztos ebbe az irányba indulnék, hogy az ő hibájuk miatt nehogy már én fizessek egyszerre ennyit. Bár megkérdőjelezem a jogosságát is az utólagos fizettetésnek. Fogyasztóvédelem és feljelentés...
2012. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Önkormányzatok mellett (ott tudsz érdeklődni) vannak adósságkezelő csoportok.

Ők tárgyalnak a szolgáltatóval, vannak valamilyen feltételek, de tudom, hogy a tartozás jó részét el szokták engedni ha a feltételek teljesülnek. Érdemes lenne utánajárnod ha már úgyis az önkormányzatnál vagy segítséget kérni.

2012. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

13

semmit nem ér.

Átalányt fizettek, jött az év végi elszámolás. ennyi.

A fogyasztóvédelmi feljelentés és eljárás (ami bejelentés amúgy) nagyon hosszadalmas dolog. Addig bölcsis lesz a baba. Anyagilag sem segít nekik semmit. Meg tegyük hozzá 90%-ban nem is megalapozott a bejelentés. Másrészt ha meg igazuk van akkor sincs, ugyanis a szép magyar realitásban láttál már magánszemélyt cég ellen nyerni?

2012. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

13. vagyok, és szerencsémre legyen mondva, én nem a szép magyar realitásban élek.

DE: az átalány fizetésekor úgy van, hogy x időnként jön a kiegyenlítő számla. Amennyiben ők elmulasztották az x idők betartását, azt ne a fogyasztón verjék le! Egyébként én az erdélyi realitásban igenis már kiharcoltam a magam igazát nagy cég ellen is (pl. Eon).

2012. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm mindenkinek a segítő válaszokat! Áramszolgáltató tegnap megkapta a részletfizetési kérelmet és egyben panaszt, mert ez így tényleg nem járja... Szülők sajnos már nem élnek, az apukám az egyetlen, segít is, ahogy csak tud, de ő is másfél szobás lakáson osztozik az öcsémmel meg a nagyival, aki ráadásul már bolond szegény.

Nem vagyok (sajnos vagy szerencsére?) rutinos ilyesmiben, de félek, hogy az önkormányzatnál kiröhögnek és elzavarnak, mert maximum gyedet kapok meg az ember is bejelentve dolgozik, és csak másfél gyerekünk van... De hiába ugye, ha a fizetnivaló ennél jóval több :(.

2012. jan. 11. 11:23
 18/23 anonim ***** válasza:

Az adósságkezelő elméletileg minden önkormányzat mellett működik. És ott ha jól tudom előny a bejelentett munkaviszony a családban.

Hallottam olyat is, hogy a tartozás felét elengedték a másik felét meg részletben kellett befizetni. Egy délutánt vesztel vele semmi többet. És az önkormányzatnál is érdeklődhetsz, max nem kapsz segélyt, és? Bemenni elmondani a problémád megéri.

2012. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ja még a villanyszámlákról, sajnos stimmel a fogyasztás, csak ugye a leolvasás után illett volna megemelniük a havi átalányt (pár ezerrel lett volna több), és akkor az nem vág földhöz, két év alatt viszont igencsak összegyűlt :(.
2012. jan. 11. 11:27
 20/23 anonim ***** válasza:
Nyilván, de lehet részletben fizetni náluk, én is fizettem már úgy. Mint ahogy igényelted is. Az más kérdés, hogy a részletet miből fizeted.
2012. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!