Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék változtatni a...

Hogyan tudnék változtatni a kapcsolatunkon?

Figyelt kérdés

Lassan 3 és fél éve élek párkapcsolatban.Ebben az évben több meghatározó élmény történt velünk,elkezdtünk dolgozni életünk első munkahelyén,összeköltöztünk,tervezgetjük a közös jövőt.Eddig minden rendben lenne,de én úgy érzem,valahogy nem olyan mint régen.

Párom elégedett az életünk alakulásával és boldog mellettem.Én attól tartok,kicsit kiüresedett a kapcsolatunk,a munka mellett nem igazán marad időnk egymásra.Régebben többször kirándultunk,kikapcsolódtunk,most meg munka után hazaesünk és pihenés.Ráadásul előfordul,hogy nem is egy műszakban dolgozunk,akkor még kevesebbet látjuk egymást.

Elszomorít,hogy mivel fáradtak és idegesek vagyunk,egymáson vezetjük le a feszültséget,és minden hülyeségen összekapunk(pl.ki végezze a házimunkát).Pedig megfogadtuk(még a legelején),hogy mindig mindent okosan meg fogunk beszélni és lehetőleg nem veszekszünk,főleg nem apróságokon.

Nagyon szeretjük egymást,és jól érezzük magunkat a másik társaságában,de nekem nem jó az,ahol a kapcsolatunk mostanában tart.Vajon az együttélés és munka miatt már törvényszerűen le kell mondanunk a magánéletről?Párom türelmet és megértést kért tőlem,neki sem könnyű,hiszen most "tanulunk bele az életbe",és az elején akadnak nehézségek,mint más pároknál.

Úgy érzem,olyanok vagyunk mint egy unatkozó,tíz éve házaspár,aki a munkán kívül semmiről sem tud beszélgetni egymással.A szex csodálatos köztünk és ott feloldódunk,de ez még kevés.Tudom,hogy olyan nem lehet soha mint az elején,amikor még csak találkozgattunk és iskolába jártunk(egy főiskolán végeztünk),de akkor hogyan tudnám felfrissíteni elszürkült kapcsolatunkat?

Mivel próbálkozzunk?Kedvesem is segítene benne,nagyon fontos neki a boldogságunk.Mit tehetnénk a "megújulásért"?


2009. máj. 25. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tavaly mi is ebbe a "hibába" estünk!

Dolgoztunk ezerrel, nem tudtunk kikapcsolni.Ráadásul előléptettek, így még sokkal több volt a stresz és a hajtás Olyannyira távol kerültünk egymástól, hogy majdnem szakítottunk. Szerencsére már jó előre lefoglaltunk egy hét nyaralást. Bár szóba jött, hogy nem is megyünk el, mert én már nagyon ott voltam, hogy nincs helyünk egymás mellett. Végül csak elmentünk. A ott töltött egy hét újra nagyon közel hozott minket egymáshoz. Komolyan mondom, ha ez nem lett volna ma már nem lennénk együtt. Ott átértékelődött minden, újra fellángoltak az érzelmek és úgy tértünk haza, hogy mindketten jól tudtuk mit kell tennünk! Azóta tudjuk, hogy nem szabad egymást hanyagolni a pénz miatt!

Olyannyira bevállt a taktika, hogy most 5 hónapos terhes vagyok és nagyon várjuk a picikénket! :)

Tehát amit én tanácsolni tudok: legalább egy hét minden megszokottól távol!

Sok szerencsét! :)

2009. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,mi is tervezgetünk nyáron valamiféle kiruccanást:)
2009. máj. 25. 10:32
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Ha mindketten észre vettétek hogy vmi nem az igazi az nagyon is rendben van!Nem tudom hogy hétvégén dolgoztok-e,ha nem szerintem ideális egy kis kiruccanás..

De például ha nem egy műszakban dolgoztok reggel mondjuk te elmész dolgozni ő még alszik egy kis cetlire leirod hogy szeretlek kaja a hütőben stb vagy ha ő dutános estére szervezel magatoknak egy "romantikus" alvást (szex) de jelentsd be neki delött hogy este meglepivel várod....meg ilyen kis apróságok..

Jah és mielött egymással kezdenétek el veszekedni 10ig számoljatok:D


Sok sikert és nagyon sok boldog hosszú éveket kívánok nektek!

2009. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!