Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék ezen változtatni?

Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Kemény, határozott nőnek mutatom magam. De van néhány érzékeny pontom, és ha ott sértenek meg akkor mindennek vége. Napokig rágódom rajta és nem tudom tultenni magam a problémákon.

Párommal nem tudom megbeszélni, mert róla meg minden lepereg. Szinte semmi nem érdekli, ha problémánk volt már másnapra elfelejti az egészet. Én pedig nem tudom, ha szeretném vele megbeszélni azt a választ kapom, hogy "te még mindig itt tartassz. Ne foglalkozz vele, felejtsd már el!"

A legutóbb, ami történt velem: Van egy munkatársam, aki kinem állhat. Nem is ismer, de ahol tud keresztbetesz. Csak azért mert szebb és fiatalabb vagyok nála és nem bírj elviselni.

Én ezen rágódom már hetek óta, hogy semmit nem tettem a nő ellen, és nagyon megterhelő számomra ilyen légkörbe dolgozni. És nem tudok semmit tenni, hogy ez a helyzet változzon. Mert a nő csak kijelentette, hogy nem vagyok neki szimpatikus és kerüljük el egymást.

Páromnak mondogatom és látom rajta, hogy már nagyon unja. Annyit mond, hogy ne foglalkozzak már vele.

És, ha ilyen dolog ér, ami ok nélkül történik velem. Vagy épp igazságtalannak érzem vagy ha csalódtam valakiben, nagyon magamba zuhanok. És nem tudok túllendülni a problémán.

Mit gondoltok?


2011. szept. 26. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szép vagy és fiatal munkád is van párod is van. Mit akarsz még? Hogy mindenki szeressen? Ugyan már, ne légy telhetetlen! Az érzékenységeddel pedig magadnak ártasz a legtöbbet. Ha a csalódás után nagyon magadba zuhansz, akkor láthatod azt is, hogy azért csalódtál, mert a másik nem a te elvárásaidnak megfelelően viselkedett. A válaszom tehát: ha nincs elvárás nincs csalódás sem.
2011. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Túl érzékeny vagy. Majd az élet megedz. Ha a nő maga mondta, hogy kerüljétek egymást, ez így egész korrekt. Tényleg ne törődj vele. Az élet nem igazságos, és az emberek sem azok. NÉha nem tudni valaki miért szimpi, vagy miért nem az? Mi magunk is így vagyunk ezzel, bár nem ilyen nyilvánvalóan mondjuk ki. Ő legalább őszinte. És az élet néha érdekes dolgokat is produkál, lehet, hogy egyszer megváltozik a véleménye. Szerintem egy ismeretlen, rosszindulatú ember miatt nem érdemes öngyilkosnak lenni! Érted? És készülj fel, hogy sok ilyennel fogsz még találkozni. Főleg, hogy itt ez a tetű válság. Emiatt sok ember félti az állását. És ha riválist lát a másikban, akkor szemét lesz. Hát, ez van. Tudom, hogy bánt, de örülj, hogy a barátod legalább nem ilyen mint te, képzeld el, ha ketten búsulnátok amiatt a hülye nő miatt. S...d le! Mást úgyse tudsz csinálni.
2011. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ő is azt mondja, hogy túl érzékeny vagyok!
2011. szept. 26. 13:18
 4/5 anonim válasza:

Én semmi problémát nem látok abban, ha túl érzékeny vagy. Ez az élet más területein nagyon jól jön, a kérdés, hogy hogyan tudod ezeket a frusztrációkat kezelni, min keresztül vezeted le őket.

Természetes dolog, hogy a pároddal való kommunikáció során nem mindenben tudsz teljesen megnyugodni, hiszen előfordulhat, hogy ami neked óriási belső feszültséget okoz, azt ő meg sem érzi.

Szüleid, testvéreid, barátnőid viszont sokat segíthetnek ezeknek a problémáknak a megoldásában, így például érdemes lehet "csajos estét" szervezned, amikor minden dolgodat ki tudod beszélni.

Tehát kommunikálj, mozogj sokat, szórakozz, kapcsolódj ki, kerülj "harmóniába" önmagaddal és akkor sokkal könnyebben át fogsz lendülni ezeken a problémákon, anélkül, hogy rágódnál rajtuk.

2011. szept. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fénysebesség ***** válasza:
Amikor olvastam az írásod, az a benyomásom támadt, hogy nem határoztad meg pontosan a probléma forrását. Márpedig ez a legelső, amit meg kell tenned, ha változtatni akarsz. Elmondom, hogy én hogyan oldanám meg ezt a problémát, aztán megnézheted, számodra mit használ. Tudom, hogy a probléma mindig kettős: van egy ok és van egy okozat. Éppen ezért azonnal tudatosítanám, hogy amit a bőrömön érzek, az NEM a probléma, csupán valami, amin siránkozhatok. Behunyom a szemem, hagyom, hogy teljesen megnyugodjak, majd tárgyilagos egyszerűséggel figyelek magamra egyes szám harmadik személyben. Végignézem azokat a területeket, ahol felmerült a probléma. Csak végignézem mit csináltam. Nem azonosítom magam indulataimmal, csak mint egy robot, végigpörgetem a dolgot, és nem ítélkezek. Megállapítom, hogy "az az ember" mit csinálhat rosszul, mit csinálhatna másképp. Megnézem, milyen érzései, gondolatai voltak az elmúlt napokban, és igyekszem megérteni. Csak szemlélem és tanulmányozom a dolgokat, és igyekszem rátapintani a probléma okára. Ebben az állapotban könnyebb is megváltoztatni a gondolkodásmódot. Ha a környezetre akarnám fogni, már eleve rossz. Csak békétlenséget szül. Minden amit látok, az én tükröm.
2011. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!