Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha félek...

Normális dolog, ha félek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A barátommal az összeköltözésen gondolkodunk. Ő dolgozik, én főiskolán tanulok. Ő a szüleivel lakik, de a helyzet tarthatatlan. Lassan már az egész fizetését elkérik tőle, mondván, hogyha felnevelték, most ideje törlesztenie. Állandóan a szobájában vannak, ha éjszakás, ott is alszanak, mert lusták a saját szobájukban rendet rakni. Ő nagyon szeretne albérletbe költözni. Én abban a városban vagyok kollégista, és azt szeretné, hogy költözzek ki a kollégiumból és költözzünk össze. Én is szeretném ezt, mert végre önálló lehetnék félig-meddig, és ő sem szenvedne a szülei gonoszságától. Viszont két dologtól félek. Egyrészt az én szüleim reakciójától, másrészt attól, hogy havi kb. 170 ezer Ft-ból nem tudnánk megélni albérletben úgy, hogy ne legyen veszekedés azon, hogy miért kell spórolni. Egyikünk sem olyan ember, aki márkás cuccokat vásárolna, vagy étteremben enne minden héten, de mégis félek, hogy nem lesz elég ez a pénz egy normális életszínvonal fenntartásához. Mit tegyek? Minden vágyam, hogy Vele élhessem le az életem, ahogy neki is. És azt is tudom, hogy előbb-utóbb ehhez az kell, hogy összeköltözzünk. De talán egyszerűbb lenne a döntés, ha én is dolgoznék, hiszen akkor jobb anyagi körülmények lennének. Normális, hogy félek? Igazából attól nem tartok, hogy a hétköznapok közénk állnának, ugyanis jelenleg is szinte minden időnket együtt töltjük, és nem büdös nekem a házimunka, sőt a tanulás után, közben legtöbbször még jól is esik. De rettegek a szüleim reakciójától, és a piszkos anyagiaktól. Meg lehet élni egy vidéki nagyvárosban két embernek egy albérletben enni pénzből?
2011. jan. 22. 19:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
egész családok élnek havi 170 ezerből...
2011. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ez tényleg nem könnyű kérdés, a barátod, és te hány éves is, mert ez is sok mindent beffoláysol....
2011. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
A barátom 24, én 21 éves vagyok.
2011. jan. 22. 20:01
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Mi hárman élünk százezerből, plusz az én tandíjam.
2011. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg lehet élni, én legalábbis meg tudnám oldani. Mondjuk én spórolós vagyok, de csak józan határok között. Jogos, hogy félsz, saját lábra állni, háztartást vezetni, családi kasszát kezelni, de ahogy leírtad a szitut, biztos menni fog, csak új ez a dolog. De hamar bele fogsz tanulni, hajrá!
2011. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Mi férjemmel és gyermekemmel 180-ból élünk, 60 ezres törlesztővel......és bár nem luxus módon, de normálisan élünk, jut amire kell. Nem járunk moziba, nem járunk mekibe kajálni, stb., de semmink nem hiányzik.

Lemondásokkal jár a különélet, ha választhattok hogy kicsit visszafogjátok magatokat anyagilag (mert ha kevesled a 170-et akkor gondolom visza kell.......) vagy elviselitek a mostani helyzetet, rajtatok áll.

2011. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
170ből simán kijöttök ketten. akkor mégiscsak szórjátok a pénzt valamiért. pesten egy albi, mondjuk másfél szobás kb 50ezer forint. rezsi 30-40 attól függ. 80ezer marad a többi cuccra. szerinted ez kevés?
2011. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából jelenleg nem tudom, hogy mennyiből élünk. A barátom havi kb. 20-ből, mert ennyi marad neki, a többit a szülei elkérik, én meg heti 2000 Ft-ból oldom meg a közlekedést, a hideg élelmet a kollégiumban, a ruházkodást, az alapvető higiéniai cuccokat (tampon, wc papír, szappan stb...), de nem tudom, hogy például egy albérlet fűtési díja mennyi lehet, meg ilyenek, ezért félek. Hát én rezsire számoltam minimum 45-50 ezret, mert én csak fűtésszámlákat hallok ismerőseim körében, hogy havi 20-25 ezer Ft télen, és akkor nincs is szinte náluk meleg, plusz hideg-melegvíz, villany, meg közösköltség stb.

2011. jan. 22. 20:09
 9/24 anonim válasza:
56%

Szia!

Szeretnék egy szerintem kielégítő választ adni a kérdésedre.

1. Szerintem a szüleidtől ne félj, 21 évesen már élhetsz önálló életet Sőt épp ideje.Ha későn kezded sok mindenről lemaradhatsz.

2. A mi családunk Én és a szüleim összesen 260 ezer forintból élünk, ebből jórészt 70-80 megmarad havonta. Persze azért albérletben más. De ha mondjuk nem vesztek nike cuccokat, nem esztek kaviárt stb. szerintem meg lehet élni 170 ezerből.

Persze csak 13 éves vagyok, más az életfelfogásom mint idősebb embereknek.

Üdv:

Remmy

2011. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én és a családom is kb ennyiből élünk összesen. Pedig mi 5en vagyok egy házban. Semmi gondunk, megvan ami szükséges, persze hallom néha anyuméktól hogy az retkes pénz kell mindig, de nagyon ritkán. Szerintem simán megtudtok élni!

15/L

2011. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!