Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, vizsgaidoszak...

Egyetemisták, vizsgaidoszak alatt a ti szuleitek is kiborulnak?

Figyelt kérdés

Vizsgaidoszak alatt szinte nem tudok megmaradni a szuleimmel, foleg az anyuval.Azt akarná, h szinte 2 hónapon keresztul csak tanuljak (szlovákiai vagyok). Ilyenkor szinte nem lehet mellette megmaradni. Jobban stresszel az iskola miatt, mint én. Minden baja van neki, akármit is csanálok. Fél éve osszejottem a barátnommel, rajta is állandoan osszeveszunk, h miért megyek el hozzá. Heti 1x vagy 2x estékre. A veszekedések végén mindig ott lyukadunk ki, h ot már nem érdekli, ha ott hagyom az iskolát, mert o ha nem buzerálna, tuti megbuknék meg ilyenek. Most a barátno meg aztán tényleg betett. Olyanokkal fenyeget, h nem adja oda az autót (tobb van), mehetek busszal, meg h keressek magamra,(na meg a barátnomre), szálljak be a rezsibe, fizessem az iskolát magam. Anyagilag elég jól állunk, mert van egy kft-énk ami megy is. Akkor miért jon ilyenekkel? De nem értem miért csinálja velem, mikor elsoben is megcsináltam minden vizsgám. Most is megfogom. Most másodikos vagyok.

Ezek a ,,tunetek,, más szulonél is megjelennek vizsgaidoszak alatt vagy csak az enyém csinálja ezt? Esetleg valami tanács? Koszonom szépen a válaszokat.



2012. jan. 11. 20:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
engem egyfolytában azzal ba.sztatnak, hogy a gép előtt ülök... az persze lényegtelen, hogy elektronikusak a jegyzetek, és nem áll szándékomban kinyomtatni... :s
2012. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, engem is ugyanazzal cseszeget anyukám mint az 1. hozzászólót, h túl sokat gépezek.Hiába mondom, h az előadások anyagát ide rakják fel... A másik dolog meg ha tanulok, és mászkál körülöttem állandóan kérdez valamit, akkor nyilván kicsit ingerültebben válaszolok, mert képtelen vagyok úgy tanulni, ha nyüzsögnek... Erre meg felháborodik, h mit kell úgy beleőrülni a tanulásba, tiszta hülye vagyok. Ha meg 2-es lesz a vizsga, akkor meg megkapom, h "biztos nem tanultam rá eleget" ... -.-'

20/L

2012. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Minket elválaszt 200 km, így nincs gond :)
2012. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én idejekorán leépítettem őket. Egyrészt a barátommal lakom, sok kilométerre tőlük, másrészt ha hazautazom, akkor fogom a laptopom vagy a jegyzeteim és reggel elvonulok a könyvtárba. Ott nem zavarnak. Azt megmondtam, hogy napi tíz óránál ha megfeszülök se tudok többet tanulni, úgyhogy otthon nem fogok. Ennyi :)
2012. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%
Én hál Istennek nem a szüleimmel laktam egyetemi éveim alatt, úgyhogy én nem voltam felügyelet alatt...Jobb is mert végigdrogoztam az összes vizsgaidőszakot, munka meg szakmai gyakorlat mellett így lehetett csak fent maradni és tanulni:)
2012. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
4%
hát én még gimnazista vagyok de 1. számú humán versenyző a placcon szóval 1folytában tanulj oktv tanulj verseny 2. forduló éppen és akkor de amúgy annyira nem zaklatnak mert eddig minden vizsgáim megm inden 5ös lett szóval. De megmondom fogok tanulni és megtanulom és ez így ilyen nincs mit tenni.
2012. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Hála Istennek nem voltak ilyenek, amíg egyetemre jártam.

Sokszor én borultam ki, és ők nyugtattak, meg mondták, hogy most már tessék pihenni kicsit, sétálni egyet, stb. :)

Örülök, hogy nem idegesítettek még pluszban ők is, stresszeltem én magamat eléggé...

2012. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
(Bocsi, de muszáj: OKTV-n a helyesírást nem nézik?)
2012. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem ha akarnának sem tudnának piszkálni ilyenekkel, mert vizsgaidőszakban kollégiumban vagyok (kivéve az ünnepek). Itt jobban tudok figyelni, nem akarok 1000 más dolgot csinálni tanulás helyett.


Nálam hamar rájöttek, hogy feleslegesen mondják, hogy tanuljak, úgy is mindig a maximumot próbálom kihozni magamból. Ma például hívtak a szüleim, hogy mi a helyzet, mondtam, hogy asszem meghúznak egy szigorlatból. Mondták, hogy jaaj, de hogy, ha meg egyes lesz, úgyis kijavítod.

(úgy legyen :D)

20/L

2012. jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%
oktv.n dehogy nézik gyakorikérdéseken meg még annyira sem szevasztopolisz
2012. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!