Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, vizsgaidoszak...

Egyetemisták, vizsgaidoszak alatt a ti szuleitek is kiborulnak?

Figyelt kérdés

Vizsgaidoszak alatt szinte nem tudok megmaradni a szuleimmel, foleg az anyuval.Azt akarná, h szinte 2 hónapon keresztul csak tanuljak (szlovákiai vagyok). Ilyenkor szinte nem lehet mellette megmaradni. Jobban stresszel az iskola miatt, mint én. Minden baja van neki, akármit is csanálok. Fél éve osszejottem a barátnommel, rajta is állandoan osszeveszunk, h miért megyek el hozzá. Heti 1x vagy 2x estékre. A veszekedések végén mindig ott lyukadunk ki, h ot már nem érdekli, ha ott hagyom az iskolát, mert o ha nem buzerálna, tuti megbuknék meg ilyenek. Most a barátno meg aztán tényleg betett. Olyanokkal fenyeget, h nem adja oda az autót (tobb van), mehetek busszal, meg h keressek magamra,(na meg a barátnomre), szálljak be a rezsibe, fizessem az iskolát magam. Anyagilag elég jól állunk, mert van egy kft-énk ami megy is. Akkor miért jon ilyenekkel? De nem értem miért csinálja velem, mikor elsoben is megcsináltam minden vizsgám. Most is megfogom. Most másodikos vagyok.

Ezek a ,,tunetek,, más szulonél is megjelennek vizsgaidoszak alatt vagy csak az enyém csinálja ezt? Esetleg valami tanács? Koszonom szépen a válaszokat.



2012. jan. 11. 20:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én szüleimet nem érdekli, míg ilyen jól tanulok, hogy hogyan osztom be az időm. Mindig azt mondják, hogy a te életed, úgy cseszed el, ahogy neked tetszik, de neked kell viselni a következményeket is! Meg, ha eddig nem tudtunk a tanulásra nevelni, akkor már kár elkezdeni. Igazuk van szerintem.
2012. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

haat eddig a szuleimmel nem volt gond:D nalunk csak az ocsemet(elsos sportgimis) noszogassak hogy tanuljon:D

itt hol tanulsz?

2012. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Van, amikor igen. Ők mindig mindent jobban tudnak, azt is, hogy melyik tárgyból mennyi idő alatt lehet felkészülni a vizsgára, mikor mehetek pihenni, ha egyáltalán... közben meg nyavalyognak, hogy menjek aludni korán, mert el fogok aludni vizsgán, amikor már tudhatnák, hogy 1-1 nap én akár!!! alvás nélkül is tökéletesen elvagyok meg hogy hajnalban nekem jobban megy a tanulás...
2012. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van... Anya mindenen kiakad és persze ezzel felidegesít engem is. múltkor már olyanokat mondott,hogy ki fognak rúgni a suliból... Na persze! Nagyon el van tévedve... Várja ki a végét a vizsgaidőszaknak és majd akkor siránkozzon,ha meghúztak... Nagyon rossz így. Inkább el sem mondom már neki,ha nem sikerül egy vizsga,megvárom amíg megírom legközelebb és akkor már sikerülni fog. csak azt tudja meg.
2012. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 wiWell ***** válasza:
Tolem folyton kérdezgetik, hogy mikor lesz vizsga, ha elotte nem gornyedek legalább egy hetet a konyvek folott akkor már hisztériáznak, aztán mikor vizsgázom akkor már a vizsga ideje alatt hivogatnak, hogy meg-e lett. Amúgy is elég ideges vagyok ilyenkor, de ez még rárak egy lapáttal és ha esetleg nem sikerul akkor meg mintha egy világ dolt volna bennuk ossze. Az utóbbi idoben nem is mondom meg nekik mikor mim lesz, mert csak feleslegesen stresszelnek ok is, meg én is.
2012. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nálam apukám olyan, hogy mindig mindent jobban tud és ossza az észt. Vicces, mert egyébként villamosmérnök és még a magyart sem beszéli rendesen, angolt meg egyáltalán nem érti. Na most én szabadidőmben angol nyelvoktatással foglalkozom és állandóan adja a tanácsokat, hogy hogyan meg milyen módszerrel mit tanítsak. Ilyenkor mindig megmondom neki, hogy na álljon meg a menet, én sem mondom meg ,hogy hogyan cseréld a villanykörtét.

A másik meg, hogy én gyógyszerésznek tanulok és ott is mindig kapom az ilyeneket. Vizsgák előtt először is megkérdezik, hogy miből és mennyi. Aztán elkezdi magyarázni, hogy ebből a tárgyból ennyi meg annyi idő alatt lehet felkészülni (jelzem, hogy a tárgyról még nem is hallott, tehát olyan szinten van tisztában a felkészülési idővel...) illetve vizsga előtt minden reggel 1 órás jó tanácsok. Engem ezzel lehet az őrületbe kergetni. Nem ért hozzá, mit szól bele ? :D Ha meg elbukom az egyik vizsgát, akkor mindig ezzel jön : mert megint nem figyeltél rám. Ilyenkor vizsgaidőszakban nagyon ki tud készíteni a "jó tanácsaival" :S

2012. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én itthon lakok még, de engem szerencsére békén hagynak. :D De komolyan, anya megkérdezi miből vizsgázok, mikorra megyek és ezzel kifújt. Annyi, hogy néha megkér pár dologra vizsgaidőszakban, hogy csináljam meg az ebédet vagy takarítsak ki... . Apát különösebben nem izgatja az egyetemi pályafutásom, addig a pillanatig míg meg nem hallja, hogy valamelyik vizsgám nem sikerült... mert akkor kapom az észosztást. :/
2012. jan. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim jófejek, ők is jártak egyetemre, tudják, hogy az bukással jár. :) Ha megbukom felajánlják, hogy keresnek segítséget, ha kell, egyébként meg ne aggódjak, ha van még vizsgaidőpont, próbáljam újra. Ráadásul most pl el sem megyek az egyik vizsgámra, mert egyszerűen esélytelen, meg amúgy sem tudom annyira, és alap tantárgy, tehát csomó minden rá fog épülni, úgyhogy köv. félévben felveszem megint, és egyéb okokból kifolyólag nem fogok csúszni semmit. Megértették, elfogadták és támogatnak benne, azt csinálok, amit akarok, támogatnak benne, főleg ha jól át is gondoltam és logikus az egész.

Amit szerintem tehetsz az az, hogy leülsz vele mikor épp jobb a kedve, és elmondod neki, hogy ha ő is idegeskedik, akkor neked csak rosszabb, nagy szükséged lenne rá, hogy támaszkodhass rá, hogy lásd rajta, hogy minden rendben és a vizsga nem a világot jelenti. Ha nem úgy adod elő, hogy mennyire idegesítő, amit csinál, hanem úgy, hogy mennyivel nagyobb szükséged lenne arra, amit szeretnéd, hogy csináljon, és ezt úgy prezentálod, hogy szereted és szükséged van rá, akkor nem hiszem, hogy egy anya tud nemet mondani.

2012. jan. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is. Pontosabban, apám nem, ő inkább kifújja magát egy hajnalba nyúló tévézéssel, de anyám... jól ráragad a láthatatlan, csöndes feszültségem.

Illetve, nem tudom, hogyan... ez a harmadik vizsgaidőszakom, de eddig úgy történt (most is), hogy ha hazamegyek (másik városban tanulok) két napra és szeretném folytatni a tanulást, mindig kitalálnak valami "klassz" programot. Ejtsem meg én a nagybevásárlást a húgommal, főzzem én a komplett ebédet/vacsorát, a szomszéd nénivel én beszéljek arról, amiről kb. semmit sem tudok (mert alig vagyok otthon).

Mindenáron kitalálnak valami elfoglaltságot, aztán még anyámnak áll feljebb, hogy magamra zárom az ajtót és belebújok a jegyzeteimbe a szoba sarkába húzódva... :D :/ :(


Egy éve ilyenkor, tisztán emlékszem, hogy egy délelőtt kijelentettem, hogy márpedig tanulok. Nem kiabáltam, de azért... elég erőteljes és morcos voltam. Ööö, határozott. Délután, végre kimásztam az íróasztal fogságából - kisétáltam a nappaliba, anyám épp tévét nézett, na, akartam neki egy puszit adni... erre fonákból lekevert egy jókora pofont. Azt hiszem, ráragadt a feszültség... Elég spontán volt, ő is meglepődött.

2012. jan. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Náluk is detto. Apám még megértő, ő nem piszkál, de anyám rettenetes. Ő mindig tudja mennyit kell tanulni, hogyan kell tanulni, mit csinálhatok és mit nem. Hálistennek külön élek tőlük, ráadásul elváltak, így egymást sem stresszelik. Ha valami nem sikerül anyám személyes kudarcként fogja fel, bőg meg ilyenek. Iszonyatos. És ehhez jön a nagynéném, aki szintén velem együtt végzi az orvosit és állandóan nyaggat telefonon.

Én rászoktam arra, hogy nem mondom meg melyik nap vizsgázok, így nem hívnak fel előtte napokban állandóan, nem nyaggatnak. Ha sikerült, akkor felhívok mindenkit. Így jobban békén hagynak, de más nem vált be. Nah meg a különélés segít sokat.

Kitartást, a szülők már csak ilyenek!

2012. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!