Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez milyen már? (Kérdésed túl...

Ez milyen már? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Húgom nagyon szereti a főztömet. Ez nem lenne baj, de nemrég előállt egy ötlettel, hogy ő befizet hozzánk ebédre. Nem kicsit lepődtem meg. Igaz, nem állunk valami fényesen anyagilag, de nem ver földhöz 1-2 tányért étel pluszban, és amúgy sem minden nap eszik itt. Heti 2 alkalommal én vigyázok a lányára, akkor vannak itt. De én ezért nem kérnék pénzt, ezt meg is mondtam neki, de láttam, hogy megbántottam vele. Most mit csináljak?
2012. jan. 12. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni akart, neked viszont kellemetlen. Szerintem tökéletes kompromisszum lenne, ha megegyeznétek abban, hogy amikor nálatok szeretne ebédelni, előtte vásároljon be az alapanyagokkal. És akkor abból megfőzöd.
2012. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kedves gesztus tőle, hogy nem akarja "eltartatni" magát. Mondhatod neki azt, amit ide is leírtál, hogy ne hülyéskedj, ahol X embernek jut, ott X+1-nek is, nehogy fizess.


Viszont ha tényleg megérzitek ezt anyagilag (hisz gondolom a gyerekeknek is főzöl, tehát ez több plusz adag étel), akkor nincs benne semmi szégyellnivaló, hogy elfogadsz érte egy jelképes összeget (vagy ahogy írták előttem, alapanyagokat, esetleg közösen is bevásárolhattok).


Nyilván ő sem akar ingyenélő lenni, élősködni. Mert az is zavaró lenne, ha minden ellenszolgáltatás nélkül csak úgy bejelentkezne hozzád rendszeres ebédre, nem?

2012. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mondjad neki, hogy inkább hozzon cserébe valamit (ahogy írták alapanyag, ha van neked is gyereked akkor azoknak gyümölcsöt édességet)
2012. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De hát mindig ad a gyerekeknek valamit. Gyermekruházattal is foglalkozik, és ruhát-cipőt mindig ad nekik. Szóval nekem ezért is kínos lenne elfogadni. A legutóbb is ami cipőt adott, később 8 ezer Forintért láttam valahol. Szóval azért ad rendesen. De úgy gondolom, hogy más a ruha, cipő, vagy más ajándék, és más a pénz.
2012. jan. 12. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát akkor ezt mond neki, annyi gyerek cuccot hoztál már, hogy mindennap itt ehetsz.
2012. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is öszinten beszeld meg vele a dolgot es mondd meg neki hogy penzt nem fogadsz el de viszont örülnel ha hozna hozzavalokat a fözeshez..Talan azt sem kell mindig mert ha van fagyasztod akkor egyszer egy kicsit többet bevasaroltok es hust ,kenyeret,zöldsegfelet lefagyaszthatsz...:-)
2012. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5/6-os valasza szerintem teljesen tökeletes...:-)
2012. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon kedves tőle de ne fogadd el.
2012. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!