Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja egy anya a...

Miért mondja egy anya a felnőtt fiát gyerekemnek, kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Boltban hallottam. Egyik hölgy a gyerekének kért valamit, mire megkérdezték tőle, hogy hány éves a gyerek, mondja, hogy 24. Egy másikat máskor hallottam, de a szituáció hasonló, ott is megkérdezték, hogy hány éves a kisfiú, mondja a nő, hogy 40. Azt hittem, hanyatt esek. Az anyuka nem nézett ki túlságosan idősnek, elment volna, ha azt mondja, hogy pl. 6 éves a gyerek.

Oké, hogy mindig a gyereke marad, de boltban, idegennek így mondani, hogy a gyerekem így-úgy, meg a kisfiam amúgy. Félre is lehetett érteni, mert a boltos tutira egy 10 évesre gondolt.


2012. jan. 12. 22:00
 1/7 anonim válasza:
95%
Azért, mert a fia akár hányéves lesz ő akkor is kisfiának hívja, de ez mindenkinél így van..
2012. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Mert még 50 éves meglett ember is az ő kicsi fia marad. Vagy lánya, ha történetesen lánya született, de valahogy az anya-fia kapcsolat más. És, igen, , valóban jópofán jön ki, vígjátékokban poénos szerep olykor a "mama pici fia". / A vizesnyolcas, Dobjuk ki anyut a vonatból pl. /

Viszont az ilyen anyukákkal nem árt vigyázni a fiú jövendőbelijének, mert igazi sárkányokká tudnak válni, ha anyósok lesznek...

2012. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát mégsem mondhatja a 40-esre hogy nagyfiam. az tényleg gáz lenne. ez vicces.
2012. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
én is azt mondom...nincs abban semmi...kissé ironikus, idézőjeles. Mondjuk én a lányomra mondom...a kislányom. A kislányom egyetemista. A kislányom hamarosan menyasszony lesz...kedveskedésből. 21 éves. Évente ha 6 hetet tölt itthon összesen.
2012. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Megszokás...
2012. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván furcsább lenne, ha "Kovács kisasszony"-ként, "Kovács úr"-ként emlegetné, nem? Tréfás anyai gyengédség, nincs benne semmi különös. Az, hogy idegennel szemben tartózkodunk-e tőle, egyéni beállítottság kérdése.
2012. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát a férjemmel legyártott emberi lénynek mégsem hívhatja...őőő egy anya minek hívja a gyerekét, ha nem gyerekemnek??? A mamám 64 apum 43 és kisfiamnak hívja...én a párommal élek, 23 vagyok és anya kislányomnak hív.

Egy poén:

Apa egy munkatársának, aki kb. tudja mennyi idős vagyok:

Apa: Ferikém, sietek, mennem kell a lányomért az oviba.

Munkatárs: Oviba??

Apa: Igen, az oviba.

Munkatárs: Neked hány gyereked van, akkor?

Apa: Egy lányom.

Munkatárs: Akkor nem értem, én úgy tudtam, hogy felnőtt lányod van...

Apa: Igen, ő az óvónéni...:)

23N

2012. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!