Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez önző gondolat tőlem? Vagy...

Ez önző gondolat tőlem? Vagy a szüleim önzők?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kevesen vannak akinek a feneke alá tesznek egy lakást, de annyira bánt, hogy a családom sose próbált igazából rólam ilyen szinten gondoskodni.

26 éves vagyok, laktam már vagy 10 albérletben, most épp párkapcsolati gondjaim is vannak, és komolyan az befolyásolja a párkapcsolati döntésemet is, hogy ha szakítok, akkor egyedül kell albérletbe költöznöm, amit meg nehezen köhögnék ki anyagilag.


Annyira dühít ez a kilátástalanság, hogy az egyetlen esélyem arra, hogy saját lakásom legyen az, hogy megvárom míg valamelyik családtagom akinek én vagyok az örököse, meghal.

Persze vehetnék fel hitelt is, de semmi értelmét nem látom annak, hogy megvegyek egy 15milliós lakást 30 év alatt 30 millióért.

Tudom, nem szép tőlem, de magamban mindig hibáztatom a szüleimet, hogy apámnak van háza, anyámnak van lakása, az évek során rengetegszer lett volna lehetőségük gondoskodni a jövőmről, ha születésem óta havi 10 rongyot félre tettek volna, már lenne lakásom. Szép autó mindig volt, külföldi nyaralás is volt, meg végülis persze, eltartottak míg elvégeztem az egyetemet, tudom, hogy sok családban ez is gondot okoz, de akkor is bánt, hogy nem gondoskodtak egy lakásról.


Önző vagyok?


2012. jan. 13. 11:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
Igen, egy elkényeztetett, akaratos, hisztis ember vagy. Megérdemelnéd, hogy albérletre se legyen pénzed.
2012. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
49%

attól még ha nincs barátnőd kereshetsz lakótársat..

sokan keresnek lakotársat mert egyedul nem tudják fizetni...

Amugy szerintem az az értékes ha mindneki magának keresi meg a pénzt egy lakásra, autora, stb.. es nem a szulei nyomják a segge alá..szerintem azokat elkényeztetik, és azok az emberek nem tudják mit jelent kuzdeni valamiert es elérni a célod...Lehet felvenni kolcsont, kulfoldon dolgozni, vagy feltalálni magad az életben.

2012. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%

A szüleidnek anno a nagyszüleid vették a lakást/házat? Vagy maguk teremtették meg rá az anyagiakat? Szerintem a szüleid megadtak, amit tudtak és elvégezhetted az egyetemet.

Nem evidens, hogy a szülőnek kell a felnőtt korú gyerekének lakást venni, elvégre az ő házuk a tiéd is, te vagy az örökös. Ha ezen kívül neked saját kell, akkor vegyél magadnak.

2012. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagy önző! Szerintem, a hiéna kifejezés jobban mutat.
2012. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
51%
az ember amit csak tud félreteszi a gyerekeinek. akinek ez nem tetszik, az ne vállaljon gyereket, mert ugye nem kötelező.
2012. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%

Az én nyugdíjas szüleim elváltak,de nincs pénzük külön költözni,úgyhogy elviselik egymást.Én is dolgozok,de így is éppen csak kijövünk - mondanom se kell,hogy velük élek,pedig 30 elmúltam és még saját szobára sincs esélyem nemhogy saját lakásra (az albérlet is túl drága nekem).Emiatt a csajok le se sz.rnak,barátaim nincsenek,mert előttük is szégyellném magam (pedig tudom,nem az én hibám az egész!)- szánalmasnak és feleslegesnek érzem magam,miközben lassan megőszülök és elfásulok -DE- előbb vállalnám önként a halált,ha a szüleim megmentéséről lenne szó - nemhogy a halálukat várjam egy rohadt házért/lakásért!


Ezt nem önsajnáltatásból vagy szemrehányásként írom,csak azért,hogy éreztessem veled,mennyire szerencsés vagy és becsüld meg ezt!

2012. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
61%
De az durva, hogy megvárja míg valamelyik családtagja meghal, mert annak ő lesz az örököse.
2012. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
41%
most pedig majd te is jól megkapod itt a virtuális megkövezést. ez az a tipikus helyzet, amikor a tömeg megbünteti azt, akiről kiderül, hogy olyan dolgot követett el, amit a többiek is rendszeresen.
2012. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

A legtöbb embernek megfordul a fejében, hogy miért nem tudnak neki úgy segíteni anyagilag a szülei, mint másoknak. Ez egy ideális helyzet lenne, hogy a következő generáció gyarapodhasson, csak ez az ország (meg egy csomó másik) nem tudja ezt a helyzetet létrehozni.

Adj hálát a szüleidnek, amiért felneveltek a tőlük telhető módon, főleg, ha nem éheztél, és olyan lakásban laktatok, ami meleg volt télen.

Te is félretehetnél a lakásra. Kezdj lakáselőtakarékosságot fizetni (nem feltétlenül a havi húszezrest), és abból majd telik saját kuckóra. És hogy anno a szüleid miért nem tettek félre egy tizest? Mert valószínűleg nem maradt nekik annyi.

2012. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Vennék én, de ebben az országban miből? Ha a fizum felét félretenném minden hónapban, akkor is 10 év kellene, mire összejön 15 milla egy lakásra, pedig nem keresek szarul. És akkor ott álnék 36 évesen, hogy végre összekuporgattam egy nyolcadik kerületi másfél szobás lakást? Annyira kilátástalan ez az egész...


Persze, lehet lakótársat is találni, de annyira vágyom rá, hogy olyan helyen éljek, ahol nincs benne a pakliban, hogy bármelyik pillanatban kitehetnek és kezdhetem előlről a költözködést, a lakáskeresést stb.. Ilyen bizonytalanságba nem mernék gyereket vállalni se, mert mi van ha a párommal történik valami? Teljes függőségi viszonyban nem lehet élni egy pasival szerintem - muszáj hogy legyen az embernek háttere. De egyszerűen el se tudom képzelni hogy lehet becsületesen összehozni egy lakást... Szerintem csak azok tudnak boldogulni, akik örököltek, más esély kb. nincs hiába dolgozom becsületesen jó fizetésért, még így is tök esélytelen.

2012. jan. 13. 11:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!