Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elhinni, hogy...

Miért nem lehet elhinni, hogy vki undorodik/fél vmitől, nem pedig hisztizik?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta írtózom a pókoktól. Ép ésszel tudom hogy félni nem kell, nem esz meg, de a látványától meg az állagától rosszul vagyok. Egyébként nem vagyok egy nyámnyila lány (a munkám sem az a lányos, nem kényeskedek), de ez a gyengém, amíg otthon laktam szüleimnél mindenki kedvesen átvállalta a pókösszeszedési dolgot. Na most a barátomnak szóltam, hogy letakartam a pókot, legyen szíves kidobni (tudja hogy utálom), erre egy zsepivel megfogta, és elkezdett kergetni vele, 5 centire az arcomhoz nyomta, én meg kiabáltam hogy hagyja abba, de viccesnek találta és folytatta. Majd mondtam, hogy menjen innen, erre hogy én hogy nem értem a viccet dühében rám borította az asztalon mellettem levő tálcát, ami teli volt dióhéjjal (holnap sütni készültem), de benne volt egy vas fogó is, ami azért fájt. Ezek után elvonult, semmi bocsánat.

3 éve együtt vagyunk, kb 4-szer ha összevesztünk ezalatt, de mindig vmit össze kell törnie, felborítania ilyenkor. Ilyenkor meg halálra ijedek, hátha jön még valami...

Mit lehet vele kezdeni? Meg van győződve, hogy neki mindig igaza van, én meg hisztizem csak. Ja és ehhez ő 35 éves.

Kb egy hónapja eljátszotta ezt egy darab marhahússal is is, mert azt nem eszem, konkrétan az arcomhoz dörgölte, ami ugyancsak addig volt vicces, míg ugy csinált mintha ezt meg szeretné tenni, de nem képes kontrollálni magát.


2012. jan. 13. 20:43
1 2 3
 1/23 bánomisén ***** válasza:
96%

A barátodnak ideje lenne felnőnie, úgy viselkedik, mintha 15 éves lenne.

Nincs valami, amitől ő undorodik? Esetleg beszerezhetnél abból néhány darabot és kedélyesen az ölébe szórhatnád egy váratlan pillanatban...

2012. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
A pasik iró gyerekesek. Én még a pókhálótól is úgy rettegek, hogy elfog a sírógörcs meg hasonlók, de kb 2 éves korom óta. Apám a múltkor erre felment az öcsémmel a padlásra, és szóltak, hogy menjek oda. Erre apám ledobott egy nagy műanyag pókot, ami a nyakamba esett. első reakcióm a visítás és utána a keserves sírás volt, pedig vagy 22 voltam akkor, szóval...Ilyenkor rám is mindig rám szólnak, h "kényes p**a" meg ilyenek, pedig nem vagyok az. Sztem sosem fognak megérteni minket...
2012. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Idióta a pasid, már bocs.. én se vagyok hisztis, meg nyámnyila, sőt... De a pókoktól, meg néhány hasonló "gyönyörű" teremtménytől sikítófrászt kapok. Hála égnek nálunk senki se kezeli ezt így, se a család, se a párom. Ha van egy pók, ha meglep, sikítok egyet, és apum rohan is oda, és viszi ki mosolyogva, és megnyugtat h semmi gond.. :D Nálam ez fóbia, ha képen látom is reflexből eltakarom a szemem, és elfordulok..Rossz érzést kelt bennem, kiráz a hideg (rossz értelemben) és elkezdek félni. Ez ugyan legyőzhető, de nem hiszem hogy az életem része kéne hogy legyen, hogy pókokat simogassak.. :D


A pároddal meg komolyan el kéne beszélgetned... Ha ez nem segít, derítsd ki ő mitől írtózik/undorodik/mi zavarja nagyon, és csináld az orra előtt.. Én párom is először furán kezelte néhány fóbiámat/undoromat, aztán kiderült, hogy ő meg idegbajt kap a tépőzár hangjától, és a mázolatlan edényeket képtelen megfogni.. ha hallja, ahogy valaki érintkezik vele, már sivít.. :D Azóta nem piszkál semmi ilyesmivel :)

2012. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
ja és én 19 éves vagyok :)
2012. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy hisztizel. Ezért már törni-zúzni kell? Ilyen barátot legfeljebb ketrecben tarts, jól benyugtatózva.
2012. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Megértelek, én is irtózok a pókoktól, legyen az bármekkora, és ha tehetem, megkérek valakit, hogy távolítsa el a közelemből. Lehet, hogy hiszti, lehet hogy nem, de ha félsz valamitől, az a minimum, hogy a párod nem szórakozik vele, hiába tartja poénosnak. Az meg a másik, hogy veszekedéskor miért kell valaminek repülni, összetörnie. Pláne, hogy félsz tőle, hogy esetleg más is lesz a dologból. Én menekülnék egy ilyen kapcsolatból:s Félni attól, hogy egyszer lendül a keze is a tálca leverésekor több, mint szakítóok. Arról nem is beszélve, hogy ez gyakorlatilag elárul mindent róla: önző; az érzéseid nem érdeklik; nem veszi komolyan, ha félsz valamitől; nem tudsz rá támaszkodni, ha bajban vagy; nem számíthatsz rá; és ami a legfontosabb: azt hogy neked szükséged van-e az ő segítségére az alapján ítéli meg, hogy Ő szerinte indokolt-e a segítsége az adott szituációban; tehát nem az érdekli, hogy te most félsz, rajta segítsünk; hanem óó hát ez nekem semmiség, letojom, ha fél.... ez így eléggé negítav.
2012. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
*negatív
2012. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Veszel egy családi gyufát, a skatulyávalmegfogod a pókot, és kirakod. A dilis párodnak megnem szólsz.
2012. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pasid nem normális, már bocs! Kíváncsi vagyok mit szólna, ha te viccből az arcába dörgölnél egy darab kutyaszart, vagy egy véres tampont. Vajon azon is röhögne?
2012. jan. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 ava87 ***** válasza:

Hm, fejlett humorérzéke lehet... Én úgy alapból utálok mindenféle rovart, szóval ha velem valaki ezt csinálná, nem is tudom, szerintem sikítófrászt kapnék, vagy lehet hogy karmolnék, rúgnék, nem tudom.


Szerintem ha már lenyugodtatok, mondd meg neki, hogy legyen szíves tiszteletben tartani, hogy vannak dolgok, amiktől te félsz/undorodsz, és neki bármilyen viccesnek is tűnik, akkor sem poénos ezeket az arcodba nyomni, és ha szeret téged, nem csinál veled ilyet.

Amúgy tényleg nem értem, hogy ez számára miért vicces. Ha 10 éves lenne, még csak-csak, de felnőttként?

2012. jan. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!