Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki megmentette...

Van itt olyan aki megmentette a kapcsolatát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretem a páromat és imádom vele lenni, de szerinte kihűlt a kapcsolatunk. Azt mondja, hogy ő megszokásból van velem. Van olyan ember aki a párjában újra tudta éleszteni a szerelmet? Bármilyen tanácsot vagy linket, bármit elfogadok.


Köszönöm a válaszokat!

L


2012. jan. 14. 08:53
 1/10 yuda ***** válasza:
100%

Te szereted a párod, tehát veled nincs gond. Feltételezem igyekszel figyelmes lenni, hisz aki szeret, az keresi a másik kedvét.

Na most ha ez így van, és erre nem indul be a párodban semmi, akkor mit mondhatnék?!

Helyette nem tud senki szeretni, neki kellene akarnia.

Úgy gondolom egyébként, hogy a szeretetet és a szerelmet is fel lehet gerjeszteni magunkban akaratlagosan is. Ha a hétköznapi taposómalomban nem lehet, akkor ki kell kapcsolódni, közös programok, elutazni pár napra.

Ismétlem, ha te benne vagy, és a párod nem akar, az akaratot nem tudja senki megadni neki, hisz az belőle kellene jöjjön.

2012. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úristen. Én erre, hogy nem gondoltam? Amikor dolgozik mindig bemegyek hozzá. Próbálok mindig valami kis finomsággal vagy valami kis dologgal meglepni. Az ágyban. Új fehérneműk, meg pózok meg ilyenek. De erre tényleg nem gondoltam. Köszönöm.
2012. jan. 14. 09:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem, te kedves vagy vele, mindig próbálsz újítani és kedveskedni és ennek ellenére kihűlt kapcsolatnak minősítette a párod azt ami köztetek van?
2012. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én több mint 7 éve vagyok a párommal.Én is mondtam már neki azt,hogy lehet,hogy megszokásból vagyok vele.Akkor is szerettem csak unalmas volt már a kapcsolat.Sok mindenen átmentünk,de mindig átsegítettük a másikat a nehéz időszakok alatt is!!!Volt,hogy én is szakítani akartam vele olyan 3-4 év körül nem tudom.De már 1-2 éve boldogabbak vagyunk mint az elején,és már a babát tervezzük.:)Nehéz fent tartani egy kapcsolatot,nagyon nehéz,de próbáljátok meg.23/L
2012. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok, hogy ha ő szeretne téged, úgy mint te őt, meg sem fordulna a fejében, hogy kihűlt a kapcsolatotok. Úgy gondolom, részéről ez a végét tapossa, ami ellen minden próbálkozásod kudarcba fullad. Talán ő már meg sem próbálja újraéleszteni a szerelmét irántad, innentől kezdve hiába teszel bármit is, pedig látszik, hogy mindent beleadsz. Részéről itt a vége. Sajnálom, de fel a fejjel, lesz majd jobb! :)
2012. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmek függetlenek az akarattól. Hiába akarok szeretni valakit, ha egyszer nem megy. És akármennyire akarok valakit gyűlölni, ha nem tudom gyűlölni. Olyan ez, mint a gyerek esete a spenóttal. A szülő akarata rákényszerítheti, hogy megegye, attól még szeretni nem fogja. Nézd, ami elmúlt, elmúlt. Erőszakkal lehet próbálkozni, te ráerőltetheted a kedvességedet, sőt minden érzelmi energiádat belefektetheted ebbe a kapcsolatba, az eredmény akkor is kétes. Aztán ne panaszkodj, ha csalódottnak, kihasználtnak és becsapottnak érzed majd magadat. Ő szólt...
2012. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta nekem, hogy szeret, de már nincs aza nagy láng vagy nem is tudom. Én ezt így el is fogadtam nincs is ezzel baj. Egy idő után nyilván elmúlik. De ennek ellenére én nem szeretném azt, hogy megszokásból legyünk együtt. Úgy gondolom, hogy meg kell próbálni helyre tenni a dolgot és remélem, hogy sikerül. Tényleg teljes szívemből szeretem őt. És szerintem ő is szeret csak nem aza mindent elsöprő szerelem. 1.5 éve vagyunk együtt és egyszer sem vesztünk össze. Nem volt olyan, hogy nem mehetsz el iszogatni a barátaiddal vagy ilyesmi és nekem se tiltotta meg. Megbízunk egymásnak. Ezért ért kicsit hideg zuhanyként amikor ezt mondta, de mindent bele adok, hogy sikerüljön.
2012. jan. 14. 09:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
9.37. vagyok, én balga azt hittem, hogy 20 év házasság van mögöttetek.
2012. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem nem elnézést, hogy ezt nem írtam ki hamarabb.
2012. jan. 14. 09:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam én is hasonló, sőt ugyanilyen helyzetben, amikor engem is hidegzuhanyként ért, hogy a kapcsolatunk már csak megszokás, pláne úgy hogy gyakorlatilag nem volt előjele. Én is próbáltam menteni a menthetőt, de itt ahogyan az egyik válaszoló nagyon jól leírta, ez egy picit talán az akaraton is múlik. Ő nem akarta, és itt feleslegessé vált minden erőfeszítés, hiszen ő eldöntötte, hogy nincs mit tenni, ennek vége lesz.

A különbség a két helyzet között, hogy a vegetálás egy 4 éves kapcsolat utolsó fél éve volt. Én úgy gondolom, hogy nálatok talán túl hamar jött el a megszokás része, illetve a barátod részéről. Ha magában már döntött, igazából nincs mit tenni, hiszen nem valami konkrét probléma mondatja ezt vele, hanem ez egy általános érzés. Hiszen így nincs min javítani, nincs mit megbeszélni, nincs min változtatni. Ennek ellenére azt kívánom neked, hogy ne legyen igazam, és ha te úgy érzed, hogy egy pici esélyt látsz arra, hogy megváltozzon a véleménye, és úgy gondolod, megéri az erőfeszítést, még akkor is ha nem úgy végződik, ahogyan te szeretnéd; akkor tegyél meg mindent, amit jónak látsz, hiszen így utólag nem mondhatod magadnak, hogy nem tettél meg mindent.

23N

2012. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!