Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3,5 éve tartó párkapcsolatomma...

3,5 éve tartó párkapcsolatommal kapcsolatosan van kérdésem. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!3,5 éve együtt vagyok a bnömmel, én úgy éreztem, h minden szép és jó, viszont 1 hete minden előjel nélkül bejelentette, h vége.Azt mondta, hogy már nem úgy szeret szerelemmel, megbeszéltük, hogy újra kezdjük ( amikor a másikra gondolunk, akkor azt jelezzük is neki, elég sokszor jelentkezett) én megtettem mindent, eszméletlen romantikus lett az egész, szenvedélyes szeretkezés, mint még soha olyan fokú volt a dolog. Viszont tegnap elmondta , hogy minél régebb óta beszéltünk, annál kevésbé gondolt rám, viszont amikor meglát akkor megszeretne csókolni, de van amikor nem, szeretne bújni ás van amikor nem. Összességében azt mondta, hogy nem tudja azt hogy szeret-e vagy sem, és most időt adtam neki, h eltudja ezt dönteni. Tud -e valaki úgy szeretkezni a másikkal iszonyatosan szenvedélyesen ,hogy nem szereti (ha nem szerelmes belé?)? Tud-e olyan érzékien csókolni? Én azt látom rajta, hogy szeret, de piszkosul, viszont ő azt mondja , hogy nem tudja eldönteni.

Most 1 hétig nem jelentkezem egyáltalán, nem hívom ,semmi jelet nem adok magamról neki, hátha így letudja tisztázni a dolgot magában,hogy hiányzik-e neki a mosolyom, az illatom, a csókom, az egész lényem minden hibámmal együtt.

Én eszméletlen kivagyok, nagyon szeretem, féllek, hogy most ezzel az 1 héttel elveszítem (mert bármi lehet),

én nem tudom azt elképzelni egyszerűen, hogy ne szeretne, azt észre vettem volna rajta, nem vagyok egy rossz ember ismerő és láttam volna rajta.


Voltatok e hasonló szituációban? nektek mi a véleményetek?


2009. máj. 26. 08:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Igen, valami hasonlóban voltam. Csak én voltam így, ahogy a barátnőd. Megkérte a kezem a párom és bepánikoltam. Én nagyon komolyan veszem a házasságot, a hűséget, meg mindent ami ehhez tartozik és elbizonytalanodtam. Hozzáteszem éppen veszekedtem vele, mikor megkérte a kezem, mert nem törődött velem, állandóan a gép előtt ült. És megijedtem az új helyzettől. Lehet, hogy a párod is azt érzi, hogy kezd komolyabbra fordulni a kapcsolatotok és emiatt bizonytalanodott el, hogy biztosan ezt akarja e. Vagy, van valaki más, aki csapja a barátnődnek a szelet és emiatt bizonytalanodott el. Csak várni tudsz, mást nem. De ha kibírod ezt az egy hetet, az mindenképpen csak jó lesz. Vagy rájön, hogy szeret és még boldogabbak lesztek, mint ezelőtt vagy véget ér a kapcsolatotok, de azt se bánd mert nem jó olyan kapcsolatban élni, ami egyoldalú.
2009. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben, csak lányként. Többször is. Tapasztalat. az ilyen szerelem, amiben már idő kell meg gondolkodni kell, az sz.art sem ér. Sokminden összeköt nyilván, ennyi közös év után, és van mit szeretni a másikban, de ez már rég nem szerelem. A szerelmes együttlét tudat alatt is már csak görcsös akarás, de közben a lényeg már elveszett. Hagyd a fenébe, és keress mást. Sürgősen. Gondolj bele, milyen megalázó, azon gondolkodik, kellesz-e neki...hát egy nagy f.-t. Hol az önérzeted? Vedd elő gyorsan!
2009. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

nagyon nehéz, hogy ne hívjam fel, már most pedig 1 órája váltunk el:(

az biztos, hogy nincs senki más(legalábbis ezt mondta, és hiszek neki)

Szted ha nem szeretne, akkor lehetségesek a fentebbiek?Te is nő vagy ,képesek vagytok azokra a dolgokra ilyen mélységekben, amiket leírtam érzelem nélkül?

2009. máj. 26. 09:21
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, ez nem így működik ám! Szerintem ti még nagyon fiatalok lehettek:)

Egy hetet kár adni valakinek, semmi nem fog kiderülni, az hosszabb idő kérdése. Kettőn áll a vásár,

úgy nem lehet működtetni egy kapcsolatot, hogy az egyik nem maximális erőt fektet bele, hiába vagy a lányba nagyon szerelmes. A lányok imádják, ha hiányoznak valakinek, lehet a barátnőd is inkább játszik és amit elmondott korábban, hogy szakít, mert már nem szeret, annak érdemes hinni. Mindig az első gondolat a jó gondolat, ezt anyám mondta mindig és mindenre igaz!

2009. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, miért nem magyarázzák el a mai fiataloknak azt, hogy a szerelem érzése gyakolatilag egy kémiai folyamat az ember szervezetében, és kb. 2-3 évig tart, utána elmúlik. Ha ez alatt a 2-3 év alatt a 2 emberke frankón összecsiszolódik, és kialakul egy erős érzelmi kötődés amit szeretetnek hívunk, plusz egymás iránti kölcsönös tisztelet és megbecsülés, akkor nincs gond, még a lángoló szerelem elmúltával is tudnak boldogan élni egymással.

Ha mindig csak olyan emberrel élnénk akibe hótt szerelmesek vagyunk, akkor bizony 2-3 évente párt kéne cserélnünk életünk végéig.

Nézz utána ennek a dolognak, pár éve az egyik National Geographic egyik cikke ezt klasszul leírta, tuti, hogy neten le van írva, akár több helyen is.

Szóval, ha a barátnőd annyira ragaszkodik ahhoz, hogy szerelmet érezzen mert csak úgy tud benne maradni a kapcsolatban, akkor iszonyú élete lesz, mert egyik férfi után a másikhoz fog menni 2-3 évente.

Kérd meg, hogy mondja el őszintén, hogy mik azok a dolgok ami neki esetleg nem tetszik benned, és ha neked nem gond, akkor változtass a kedvéért ezeken a dolgokon... lehet, hogy nem is gondolnád, hogy bizonyos dolgokat másképpen kéne csinálnod. Csak egy példa... van egy ismerős házaspár, a férj reggeli után teaivás közben, a teával átöblögeti a száját, hogy lemossa a fogáról a morzsamaradékot. A nőt ez halálta idegesíti, és kérte már sokszor a férjét, hogy ezt ne csinálja. A pasi meg pont leszarja, hogy az asszony kedvére tegyen. tudom, apróságnak és hülyeségnek hangzik, de hidd el, sokszor ilyen apróságokon is el tudnak csúszni a dolgok...

Szóval, üljetek le beszélgetni, de előtte nézz utána ennek a szerelem-kémia dolognak.

Sok sikert!

2009. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Meg lehet játszani mindent. De ha valóban szeret, akkor hiányozni fogsz neki. Én is nagy elánnal külön költöztem, aztán már akkor este nagyon hiányzott. Két napig bírtam nélküle. Azóta már két év eltelt és nagyon jól megvagyunk, sokat tanultunk a múltból. És szerintem nem igaz, hogy az a kapcsolat, amiben gondolkodni kell a továbbiakon, az szart se ér. Minden embernek vannak hibái, amik zavaróak lehetnek. Hosszabb idő után egyre több ilyen kis hiba jön elő. Sajnos a férfiak nagy része nem lelkizős fajta (megjegyzem ezért férfiasak), nehezen ülnek le megbeszélni a dolgokat, nehezen hallják meg, ha valami nem jó. Egy idő után nyilván át kell gondolni, hogy együtt tudok e élni a hibáival, akarom e úgyis őt. Azt, hogy másik férfi is lehet a képben úgy értettem, hogy más férfi, aki tetszik neki vagy akit jófejnek, szimpatikusnak talál. Az ember óhatatlanul elmereng ilyenkor, hogy egy másik férfival milyen lehet egy párkapcsolat. Lehet, hogy neki mások a hibái, de felületes ismeretség után a párod csak a jót fogja a másik emberből látni, míg belőled ezt is azt is. Így tökéletesnek tűnhet az utópia és meginoghat az érzéseiben. Mert az emberben igenis megvan a tökéletességre való törekvés, de sajnos tökéletes ember nincs.
2009. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

nekem már most nagyon hiányzik:(

megnézem a cikket amit írtatok,

akkor semmiképpen se hívjam fel? várjam meg az 1 hetet?

2009. máj. 26. 09:44
 8/32 anonim ***** válasza:
64%
2. vagyok. Én nem hívnám fel, egyáltalán. Ez nem szeretet, amit csinál, hanem önzés. Ébresztő!
2009. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
2. hogy érted hogy önzés?
2009. máj. 26. 09:57
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki a hetet!Nálunk is volt ilyen hét!Igaz végigbőgtem (lány vagyok),de aztán jött,hogy nem tud nélkülem élni,pedig azt mondta,hogy igazából szakítani akart, és fel sem akart hívni az 1 hét után.Azóta már a felesége vagyok és van egy gyönyörű kislányunk is.Tarts ki!Szerintem sírva fog visszarohanni hozzád!Ha pedig nem,akkor tényleg nem Ő az igazi!
2009. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!