Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós probléma, hogyan lehet...

Anyós probléma, hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Először is köszönöm, hogy elolvassátok és válaszoltok!


Együtt élünk a párommal fél éve, és Édesanyám jön látogatóba, hoz a vizsgaidőszakom alatt ennivalót ez azt jelenti, hogy a fél év alatt 3x járt nálunk.


Múlt héten a párommal sikerült összeszólalkozniuk, mert anyukám megjegyezte, hogy nincs kivíve a szemét, nem porszívóztunk fel, miért van rendetlenség stb. Nos tudom, hogy ez a páromnak szólt, hogy egy kicsit ilyenkor segítsen be a háztartásba mert a stresszes vizsgák mellett nehéz a takarítás, főzés, mosás stb.


Ez volt egy hete és amikor mondom, ma este, hogy holnap jön anyukám ennivalót hozni, akkor mint egy hisztis gyerek kifakadt a barátom, és elképzeltük az egész életünket, és mondta, hogy mennyire zavarná, ha állandóan itt sürögne forogna nálunk, pl ha megszületik az első gyerekünk, akkor is idegesíteni fogja, hogy itt lesz nálunk az anyukám és min. 2 hetente havonta jöhetne át, az ő előzetes engedélyével, mert nem szívesen látott vendég.


Ez nekem nagyon rosszul esik. Én az ő szülei felé, másfél év alatt kétszer láttam őket fél-fél délutánra, mert messze laknak, de akkor is családi eseményekkor felhívom őket, vagy e-mailezünk és kedvesen állok hozzájuk. Nekem nagyon fontos anyukám, ő viszont azt mondja a saját szülei is idegesítik és nem akar senki mást, csak engem, a jövőbeli gyerekeinket és néha a barátokat. Ez nekem fáj, mert az én jövőképemben a szülők is benne vannak heti gyakorisággal, legalábbis annyiszor ahányszor kényelmesen meg lehet tenni. Nem tudom, hogyan kivitelezhető ez, mert 20as éveim elején nincsen ilyen tapasztalatom, de akkor sem tudom nélkülözni őket.



igazság szerint egyelőre nem is tudok megfogalmazni kérdést ez ügyben, csak szerettem volna ilyen éjjeli órán kiadni magamból, olyanoknak, akik hasonló cipőben vannak és tudnának érdemben mit mondani. Örülnék soraitoknak. Minden jót.


2012. jan. 15. 00:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Bocs de engem is zavarna ha anyosom itt surgolodne allandoan, es meg le is teremtene a sajat hazamban hogy kupi van...azert mindennek van hatara. Anyukad szerintem tulsagosan beleavatkozik az eletetekbe. Megertem a parodat, hisz veled akar egyutt elni, nem anyukaddal.
2012. jan. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
az oké, de fél év alatt 3 alkalom sok? ebből a múlt héten volt egy és most vasárnap egy
2012. jan. 15. 00:59
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelmű, hogy kiakar sajátítani. Ha neked ez nem fér bele az értékrendedbe, hogy csak te ő, és a gyerekeitek, és csak az ő engedelmével ritkán a többi családtagok szüleitek, akkor ő nem a te embered.

Ez nem szokott javulni, csak romlani sajnos, és jobb előbb kiszállni, mint később.

Nekem van egy ismerősöm, aki így képzelte el, mint a férjed, és totál eltávolította a saját szüleit és a felesége szüleit is. Most magukban kinlódnak, mert ezek a dolgok miatt egymással sincsenek jól, de legalább a férj bemagyarázza magának, hogy boldog. De időnként kibukik, hogy nem az.

Röviden, sajnos amiket házasság előtt az ember hibákat lát, az nem igen szokott változni jó irányba sajnos, és jó lenne, ha ésszel tudna az ember dönteni, csak sajna ez nem mindig megy mindenkinek.

2012. jan. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
30%
Szépen meg kell mondani a mamának, hogy takarítson otthon és ne veletek foglalkozzon. Ha nem tetszik, nem kell menni.
2012. jan. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
12%
anyós, ha porhanyós :D
2012. jan. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Engem senki ne osszon ki (a páromon kívül), hogy milyen rendet akarok tartani a helyen ahol élek. Az én dolgom és nincs belepofa.
2012. jan. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom az eddigi osszes valaszolo fiu volt :D

26 eves vagyok, sajat haztartast vezetek, gyerekunk is van mar. Az en parom sincs odaig erte, ha anya meglatogat minket, de csendben elturi, tudja, hogy csak evente 4szer 2 het az egesz :D

Ha ilyen beszolasra kerul sor, akkor en mindig emlekeztetem anyat finoman, hogy ez a mi lakasunk es a mi eletunk, amibe nem szolhat bele, a paromat pedig, hogy azert nemi igazsag van anyz mondokajaban.

Ne aggodj, egyszeruen meg nem erett a parod a hazassaggal jaro kotelezettsegekhez.

2012. jan. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Anya csak 1 van!!

Pasid, meg szoftverhibás!

Frissíts!

2012. jan. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
41%

1. Abban igaza van a barátodnak, hogy egyikötök szüleinek sincs semmi beleszólása abba, hogy hogy éltek.

2. Az nem normális, ha bármelyik szülö csak úgy beállit hozzátok bejelentés nélkül, elvégre nem vagytok már gyerekek.

3. Az, hogy kötödsz anyukádhoz, rendben van, de ez nem jelenti azt, hogy neki oda kell járni hozzátok. (Gondolj csak bele, az ö szülei sem járnak a nyakatokra, ti látogatjátok öket meg, és nem havi szinten.)

4. Az szép, hogy a barátod szüleivel levelezel, meg kedves vagy velük - távolból, de az a te anyukádtól is elvárható lenne, hogy akarjon belefolyni az életetekbe.

5. Egy szülöt heti gyakorisággal betervezni egy párkapcsolatba enyhén szóva téves ötlet, megértem a barátodat.


Nem ártana felnönöd, és leválni a szülökröl. Ha ezt a kérdést egy féri irta volna ki, akkor már mindenki az anyuka pici fia témát feszegetné, ez a te esetedben is igaz. Egy FELNÖTT nönek a párja (és késöbb a gyerekei is) kell, hogy a legfontosabb legyen, a szülök ennél valamivel távolabb vannak. MIndezt úgy irom, hogy anya vagyok, felnött gyerekekkel.


négy gyerekes anya

2012. jan. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Én ezt nem tűrném el. Alapból úgy vagyok vele, hogy oké, hogy a férjem, de a szülei is a családja, akik sokkal többet tettek érte, mint én. Tisztelem, szeretem őket. És ezt viszont is elvárom. (vagyis nem is kell elvárni, mert ő is így gondolja). Ha nem azonos az értékrendetek, tényleg jobb elgondolkodni a jövőn, mert ahogy írták, ez rosszabb lesz. Sok esetben odáig fajul, pont a napokban volt egy ilyen kérdés, hogy x éve házasok, és a férfi nem engedi sehova sem a nőt (nem engedi!!!), és ha havonta egyszer elmegy valahova, akkor hiszti, beszólások és veszekedés a férfi részéről a válasz, mert férfi úgy gondolja, hogy nekik csak egymásra van szükségük. Te is ide akarsz jutni néhány év múlva? És egyet ne felejts: gy férfi sem ér annyit, hogy miatta megbántsd az édesanyádat.
2012. jan. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!