Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még esélyünk a jó életre?...

Van még esélyünk a jó életre? A 0-ról indulunk. Egyedülálló anyuka.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1,5 éve váltak el anyukámék, 4-en vagyunk tesvérek. Mind a négyünket anyukám nevel, egyedül tart el minket. Jelenleg takarít, más munkát sajnos nem tudott elvállalni, mivel van egy elavult szakmája, az érettségit pedig ebben az évben teszi le (esti iskolába jár). Ennek az oka az, hogy 15 éves kora óta dolgozik, utána végig a férje dolgozott, ő pedig minket nevelt itthon (ezek után kisgyerekekkel nem vették vissza a régi munkahelyére...).

Anyunak nagyon megterhelő a munkája(3 különböző helyre jár takarítani, mindig késő este ér haza teljesen fáradtan)... nagyon el van keseredve hogy ezt a munkát kell végeznie, ráadásul a szerelmi élete is romhalmaz.

Azért fordulok hozzátok segítségért, hogy mondanátok-e pár keresett szakmát, amit érettségi után elkezdhetne tanulni?

Kiszeretnénk lépni a csóró életből. Én is dolgozok diákként, többet nem tudok tenni. :(


Segítséget várok, köszönöm!


2012. jan. 16. 15:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%
Ezek szerint anyukád huzamosabb ideig háztartásbeli volt, el is hiszem, hogy nem kapkodnak érte a munkáltatók.
2012. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%
Hát szerintem keresett szakmák a fodrász,kozmetikus,cukrász,szakács,bármilyen oktató,akár jóga akár más..Neked pedig még van lehetőség külföldre menni,ha van nyelvtudásod,sokat lenditene a helyzeteteken..ha nyelvet akarsz gyakorolni,akkor pedig a külföldi önkéntesség,az evs,ott kapsz zsebpénzt fél évig,ingyen szállást meg kaját és a zsebpénz elég jó,én voltam és 60 ezret fizettek..
2012. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok. 16-06! Barátnőm oda járt, és képzeld el! Azóta van munkája, felvették eladó-pénztárosnak egy "magyar üzletláncba". Amire esélye sem lett volna, ha nem végzi el. Ez azt hiszem, magáért beszél.


Szerintem a 16-10-es is te vagy. De dolgoztam, diákmunkán, de ez nem tartozik rád. A kérdező édesanyja most takarít, 3 helyen, késő estig, gondolhatod mennyiért. Akkor már kényelmesebb, kiszámíthatóbb lenne ha fix munkaideje lenne, nem 3 helyre rohangálna, minden nap késő estig.


Viszont ahogy nézem, csak kritizálni tudsz, hasznos javaslatot nem tettél. Miért is vagy itt?

2012. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Fővárosban lakunk, de így sem talál munkát.

Anyu nem szeretne hazudni...teljesen felesleges, mivel úgy is utánad néznek.

Külföldre még esélyem sincs kimenni, mivel 16 éves vagyok.

Dolgozok én is, de most ennél többet nem tudok segíteni.

Multit mondtam én is anyukámnak... de azok kiszámíthatatlanok. Hát mindegy, próba szerencse.

2012. jan. 16. 16:36
 15/23 A kérdező kommentje:
Az ötleteket pedig nagyon köszönöm, mindenképpen utána nézek.
2012. jan. 16. 16:36
 16/23 anonim ***** válasza:
Tudod mik mennek most nagyon? az ilyen bio meg természetes dolgok, meg jóga meg természetgyógyász meg anyámkínja. De komolyan! Menjen el valami hasonló kuruzslóknak, azoknak most nagy keletje van! (Akár egy masszőrnek, viccen kívül mondom)
2012. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%
Azt szabad megkérdezni, hogy ha már 4en vagytok testvérek, valami gyerektartást vagy támogatást csak kaptok, nem?
2012. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én győri vagyok. Innen sokan járnak a NOKIÁBA, Koműáromba.

12 órázni kell, de biztos munka, nem minimálbérért. Esetleg Budapestről nem jár oda busz? Innen is Nokiás busszal viszik az embereket.

2012. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 fehér gandalf ***** válasza:
15%

mi könyvelő?

érettségi után 4 éves képzés és 390+pont kll hozzá. költségtérítésesen nemtudom mennyi kell hozzá ,de ott is sok kell.

2012. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%
előző: a mérlegképes könyvelő fél éves okj-stanfolyam, azt hiszem nem kell hozzá egyetem, és kb 180000 ft.
2012. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!