Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még esélyünk a jó életre?...

Van még esélyünk a jó életre? A 0-ról indulunk. Egyedülálló anyuka.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1,5 éve váltak el anyukámék, 4-en vagyunk tesvérek. Mind a négyünket anyukám nevel, egyedül tart el minket. Jelenleg takarít, más munkát sajnos nem tudott elvállalni, mivel van egy elavult szakmája, az érettségit pedig ebben az évben teszi le (esti iskolába jár). Ennek az oka az, hogy 15 éves kora óta dolgozik, utána végig a férje dolgozott, ő pedig minket nevelt itthon (ezek után kisgyerekekkel nem vették vissza a régi munkahelyére...).

Anyunak nagyon megterhelő a munkája(3 különböző helyre jár takarítani, mindig késő este ér haza teljesen fáradtan)... nagyon el van keseredve hogy ezt a munkát kell végeznie, ráadásul a szerelmi élete is romhalmaz.

Azért fordulok hozzátok segítségért, hogy mondanátok-e pár keresett szakmát, amit érettségi után elkezdhetne tanulni?

Kiszeretnénk lépni a csóró életből. Én is dolgozok diákként, többet nem tudok tenni. :(


Segítséget várok, köszönöm!


2012. jan. 16. 15:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
84%
Könyvelőhöz már miért kellene főiskola vagy egyetem? Mutass egy olyan főiskolai szakot? A közgazdasági szakközepekben értettségi után 1 év, és megvan a könyvelő szakma.
2012. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
91%

Hány évesek vagytok?

Ha tudtok valami diákmelót, vagy bármit vállalni, akkor hajrá! Szórólapozás árufeltöltés

Esetleg, ha kis közösségben, faluban éltek, csináljatok szórólapot, hogy olcsón füvet nyírnátok, takarítanátok, időseknek bevásárolnátok.

Én 12 évesen lettem "tejhordó", egy kis plussz jattért. Idős néniknek biciklin vittem el a tejet (a szüleim termelték) ötven forint kiszállítási díjjal.

Saját lóra gyűjtöttem, addig amíg anyukámék beszélgetését ki nem hallgattam: hónap közepe van, és van egy ezresünk. Én meg borítékba raktam a pénzemet (papír kétszázasok) és ráírtam, hogy egy angyalkától. Viszont nagyon csúnyán írtam és anyukám rájött egy szempillantás alatt, hogy én voltam. Azóta is kedves története.

2012. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Szia,nem olvastam el a válaszokat,így bocsánat,ha már tanácsolta valaki.Én édesanyádnak ajánlanék valamit.OKj-s tanfolyamon elvégezhetné a pedikűrös szakmát,elég keresett,ill. ugyanúgy végezhetné,mint a takarítást,kevesebb meló,több pénz.Igaz,hogy a tanfolyam díját ki kell fizetni,de ha édesanyád esetleg munkanélküli,akkor segít a munkaügyi központ.
2012. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!