Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Az első barátommal vagyok együtt immáron 2 éve, és nagyon jól megvagyunk még mindig / most már. Tudom, hogy kevés az esély rá, hogy örökre együtt maradunk, de jelenleg nagy esélyt látok rá, ezért szívesen ábrándozom esküvőről, összeköltözésről, közös gyerekekről. Anyukám azonban szinte "tiltja", hogy az első barátom legyen életem szerelme. Nem azt mondja, hogy úgyis csalódom, hanem hogy nem fogja hagyni, hogy ő legyen az esetleges férjem.

A másik meg, hogy szoktak fiúk vacsorázni, randizni hívni, amiket természetesen elutasítok, de édesanyám meg folyton arra biztat, hogy ismerkedjek, randizzak, nem kell mindent elmondani a barátomnak... undorító hozzáállásnak tartom ezt. Teljesen a barátom ellen van, és egyszerűen nem értem miért. Tisztelettudó, kedves, és mindig jól elbeszélgetnek, sőt, nagyon bizalmas a kapcsolatuk. Anyukám olyanokat elmesélt neki, amit egy sima idegennek, vagy egy "havernak" nem, tehát jóban vannak. Mégis uszít ellene, pedig látja, hogy ez nekem milyen rosszul esik. Mit lehet ilyenkor tenni?


2012. jan. 16. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan kérdezz rá, hogy mi nem tetszik neki. Lehet, hogy anyukád lát valamit a fiúban amit te a rózsaszín kőd miatt nem veszel észre.
2012. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állítása szerint nincs vele konkrét baja, csak "élnem" kell még...
2012. jan. 16. 22:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg közöld vele, hogy ne akarjon helyetted élni, majd te élsz, ahogy jól esik. Attól, mert az első barátod, az nem "élés", hogy úton-útfélen félrek*rsz mellette, mondván hogy te most élsz.

Állítsd le.

2012. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a helyzetben vagyok, amiben te, csak nekem a barátaim vannak a kapcsolatom ellen. Konkrétan nem mondják, de mindig heccelnek, hogy nyugdíjas vagyok, meg burkoltan céloznak rá, hogy tiszta szégyen, hogy én gondolatban már lekötöttem magam egy életre a barátom mellett. Nekik nincs és nem is volt még túl komoly kapcsolatuk, ők sokat buliznak, isznak, egyik pasi a másik után, az ország másik végébe mennek egy srác után szexelni, mert már nem tudnak mit kezdeni magukkal. Én meg boldog vagyok a barátommal két éve. Csak lassan barátaim nem lesznek. De nekem többet ér a szerelmem, mint az, hogy megfeleljek a kicsapongó barátaim elvárásainak. Bocs, kicsit elkalandoztam. Mondd el anyukádnak, hogy még nagyon fiatal vagy, és bárhogy alakulhat az életed. Lehet, hogy egyik napról a másikra szakítasz a barátoddal akármilyen okból kifolyólag. Utána még mindig rengeteg időd lesz ismerkedni és megismerni új embereket. Ha pedig úgy hozza a sors, hogy együtt maradtok, akkor inkább legyen büszke a lányára, hogy nem úgy élt, mint sok mai fiatal (szexelnek mindenkivel, csalják az állítólagos nagy szerelmüket, 2 hetente új emberbe "szerelmesek"), és örüljön veled együtt a boldogságodnak. Tarts ki a barátod mellett, erősítsétek egymsást amíg csak lehet, és próbáld puhítani édesanyádat, hogy engedje, hogy úgy élj, ahogy neked jó. Ha hibázol, akkor majd a saját károdon tanulsz.
2012. jan. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha az első barátod, és még élned kellene anyukád szerint, akkor valószínűleg még nagyon fiatal vagy.

Mond meg anyukádnak, hogy azért, mert esetleg majd a jövőben talán, esetleg meg fog történni valami, azért nem fogod se megcsalni, se elhagyni a barátod.A "majd talán", és "lehet, hogy majd" alapján nem lehet döntéseket hozni a jelenben, pláne a jelen ellen. Nem tudhatja se anyukád, se más, hogy mit hoz majd a jövő. Mi van, ha hallgatsz rá, és életed párját veszíted el miatta?! Persze az is benne van a pakliban, hogy nem eggyütt öregedtek meg, de elég lesz majd akkor bepótolnod a most elmaradt dolgokat.Akkor is lesz még lehetőséged fiúkkal randizgatni, szórakozni járni barátokkal...De a jelenlegi biztosnak kinéző párodat semmi féle képpen nem szabad feladnod az esetleges jövő miatt. A jelenben kell élni. Anyukád gondolkodása alapján nagyon sok mindent nem szabadna az embereknek megtenniük, bevállalniuk. Ez alapján akkor egy fiatal pár ne vállaljon gyereket, mert lehet, hogy öt év múlva szétmennek, vagy esetleg három év múlva nem lesz munkahelyük, és nem lesz elég pénzük gyerekneveléshez? Ez alapján akkor ha valaki a lakhelyétől 200km-re kap munkát, ne vállalja el, mert lehet, hogy egy év múlva elbocsájtják, és akkor feleslegesen költözött olyan messzire a családjától, barátaitól...és még sorolhatnám.

Ne hallgass anyukádra. Vagy talán ő így járt? Korán házasodott és sok mindenről lemaradt? Ha igen, nem biztos egyáltalán, hogy veled is meg fog történni. Egyáltalán nem biztos, hogy te bánni fogod, hogy nem randiztál több fiúval a férjeden kívül, ha véletlen úgy alakul, hogy ő lesz a férjed.

2012. jan. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Lehet, hogy magának akarja a barátodat?
2012. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Neki egy hosszútávú és nagyon komoly kapcsolata volt édesapám előtt. Nemrég elváltak, ő azóta "él". Na nem jár el minden hétvégén, csak mondjuk évente 4szer, de ennyiszer én is. Mióta én együtt vagyok a barátommal, ő már a harmadik emberrel próbálkozik, tehát kétlem, hogy a barátom kéne neki:)

Nem akarom hagyni, hogy befolyásoljon, sőt, ebben a szituációban szerintem még ha hagynám sem tudna.

2012. jan. 17. 05:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy anyukád nem él fiatalon, hanem összeházasodott az első párjával akkor, és megbánta?

Szerintem ilyesmi lehet, ezért ellenzi, hogy ilyen fiatalon elköteleződj, mert magából indul ki!

2012. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
**nem élte ki magát fiatalon
2012. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit lehet tenni?

Leginkább azt, hogy megbeszéled a barátoddal, hogy ez a helyzet, és közösen kialakítjátok a válaszotokat. Anyádat meg ultimátumszerűen leállítod. Ő láthatóan a fejébe vette, hogy terelni akar téged egy irányba, nyilvánvalóvá kell tened számára, hogy ezt nem teheti meg. Kicsit kellemetlen helyzet, hiszen itt most te viselkedsz érett felnőttként, és ő a "hülyegyerek", de nem a te eseted az egyetlen példa rá.

2012. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!