Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Terhes a barátom ex barátnője....

Terhes a barátom ex barátnője. Hogy tudnám meggyőzni, hogy akkor is lehet jó apa, ha a kitart a szerelem mellett?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi jobb a gyereknek? Ha visszamegy az exhez, akivel a kapcsolata már jó ideje menthetetlen. Vagy marad velem, akit szeret és aki szereti, és aki elfogadja ezt a helyzetet és kitart mellette?
2012. jan. 17. 23:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Vagy kivárja, nem-e csak kitaláció az egész. Látott már ilyet a világ!
2012. jan. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
19%

En teljes mertekben megertelek,de lehet,hogy egy gyerek nem...lehet,h o csak azt erezne,h az apukaja elhagyta es megbantotta az anyukajat (akit o nagyon szeret) egy olyan emberert (jelen esetben erted),akit nem igazan ismer.S mivel ismeretlen vagy,plusz miattad nincs ott mindig mellette az apukaja,haaaat...eleg nagy az esely ra,h utaljon.

Nah,de amugy neveles kerdese az egesz.Ha az edesanya mar egeszen pici koraban megmagyarazza neki,h apa es a masik neni is nagyon szereti,akk egy aprocska eselye van a dolognak...en azert szoritok,h rendezodjonek a dolgaid!

2012. jan. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

szerintem először is azt gondold át, hogy neked jó lesz-e :)

ha csak most terhes akkor nagyon rég nem lehettek együtt és lassan megváltozik a kapcsolatotok, mert ha együtt is maradtok, a barátod biztos sokat lesz az exénél, amit nekem szó nélkül kell elviselned. és majd idővel a kicsi is sokat lesz nálatok.

ha a kapcsolatuk menthetetlen, téged meg tényleg szeret és minden klappol akkor úgy is téged fog választani.


azért elég nehéz lehet most mindhármatoknak :S én a helyedben nem győzködném

2012. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Csatlakozom. Ezt előbb neked kellene átgondolnod (a szerelem rózsaszín ködét elhajtva), hogy biztos bele akarsz-e menni egy ilyen komplikált és terhelt kapcsolatba.
2012. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igazság szerint, ez nem egészen új dolog köztünk. Elég régóta ismerjük egymást...és a barátom sokáig vacilált, a lány próbálta menteni a kapcsolatukat és volt utolsó esély, de igazából hamar megbukott a dolog...a barátom hamar visszatalált hozzám, és hát a lány sem volt egy szent.Elég csúnyára sikerült a szakításuk. Lényeg, hogy az az utolsó esély, az az egy hét elég volt ahhoz, hogy terhes legyen...Sajnos visszaszámolva, biztos, hogy a barátom az apuka.Igazából már elég sok mindenen keresztül mentem mellette. Úgy gondolom, ezt is végig tudom csinálni. Csak szeretném, ha tudná, hogy ha velem marad, sem lesz rossz apa...
2012. jan. 18. 00:37
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Az én meglátásom szerint egy gyerek még sosem hozott rendbe egy házasságot.

Nem lehet úgy élni valakivel, hogy közben más után sóvárogsz. Ez feszültséget szül amit a gyerek megérez és nem fog neki jót tenni. Milyen élete van egy olyan kisgyereknek akiknek a szülei nem szeretik egymást? Ha a párod visszamegy hát akkor nagy az esélye hogy ott folytatják ahol abbahagyták és megint szakítás lesz a vége vagy mindhármuk élete pokol lesz.

Attól, hogy veled marad még lehet jó apa, szeretheti a gyerekét, gondoskodhat róla. Számtalan gyerek él egy szülő mellett kiegyensúlyozottan. És az anyuka is találhat társat magának aki önmagáért szereti nem pedig kényszerből van vele. Tudom sokan mondják gyerekkel nehéz párt találni, de az én környezetemben elég sokan vannak akik már gyerekkel együtt fogadták el a párjukat és szépen élnek.

Meg lehet ezt is kulturáltan oldani, hogy mindenkinek jó legyen csak a két szülőnek kell józan ésszel, normálisan leülni és megbeszélni kinek mi a teendője a gyerekkel kapcsolatban.

Benned inkább szövetségest kéne látnia végül is simán bevállalhatjátok egyszer-egyszer a gyereket, hogy anyucinak is legyen ideje magára, legyen ideje pihenni. Mindenesetre ha már így összejött a picit nem szabad magára hagynia mert most ő a lényeg nem a személyes ellentétek.

2012. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

"...a barátom hamar visszatalált..."


Ezek szerint elhagyott már egyszer.

Figyelembe véve a mostani helyzetet és azt, hogy annyi esze volt, hogy egy hét alatt felcsinálta a másik lányt, tuti "főnyeremény" az ilyen fószer.

Gratulálok hozzá, tartsd meg, ha kerülni akard a nyugodt békés életet.

2012. jan. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Csakhogy a szerelem múlandó. Pár év múlva ugyanott fog tartani, hogy nem szerelmes már a nőbe, akivel együtt él, viszont a gyereke egy "vasárnapi apukával" nő fel. Na meg az már régen rossz, ha a szeretőnek győzködnie kell a pasast, hogy ne menjen vissza a terhes élettársához. Aki menni akar, az előtt én szélesre tárom az ajtót, nem győzködöm.
2012. jan. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Ha ennyit "vacilál" a lányok közt, akkor el kéne azon gondolkodni, hogy ha esetleg te leszel tőle terhes, nem épp akkor fog-e éppen egy másik nőt választani, mert úgy tartja kedve. Én nem tudnék benne bízni, hogy kitart mellettem. A gyerek húzó erő, ha megszületik és meglátja a gyermekét (márha tényleg az övé, mivel írtad, hogy a lány sem volt szent), akkor lehet, hogy majd inkább visszahúz az anyukához. De kívánom, hogy ne így legyen és minden zökkenőmentesen működjön köztetek! A gyereknek mindenképp az lenne a jó, ha az apuka mellette lenne. De minden nevelés kérdése.
2012. jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
a gyerek nem tart ossze egy kapcsolatot. majd az ezzel zsarolo ex baratno is rajon amikor egyedulallokent kell felnevelnie a gyereket.
2012. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!