Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Durva! Létezik ilyen, hogy...

Durva! Létezik ilyen, hogy valakinek csak ennyi az igénye? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Érdekesen tettem a fel a kérdést. Na arról van szó, hogy nekem van egy 15 évvel idősebb párom (férfi 42 éves), akit nem lehet otthonról kimozdítani. Együtt élünk. Mielőtt még rosszra gondolnátok, ő nem elvált, nincs gyereke. Kicsit magának való ember, akinek nem sok nője volt az életében. (Állítom, hogy nekem több pasim volt, mint neki nője.) Nem is ez a lényeg.


Szóval ő egy nagyon rendes ember, aki dolgozik (saját vállalkozása van) és nem iszik alkoholt, nem cigizik, nem drogozik, szigorúan monogám életfelfogású és életvitelű. Nem jár el sehova sem. Olyannyira se, hogy SOHA. Neki az az élet, hogy felkel-dolgozik-hazajön-eszik-velem van-tv-t néz-alszik. S mindig ugyanez minden nap. Csak a munka a TV meg én vagyok neki. Amíg nem voltam én neki, addig is ugyanezt csinálta, csak nélkülem. Halál nyugodt ember, akit nem lehet felidegesíteni.


Nem panaszkodni akarok, csak szerintetek hogyan vegyem rá arra, hogy valami közös programot is csináljunk? Eddig egyetlen egyszer tudtam "elvinni" a vásárba, de azért is 2 hónapig rágtam a fülét.


A másik baj az, hogy nagyon mozgásszegény életmódot folytat. (Ülőmunka, s amikor hazaér akkor már azonnal fekszik az ágyba és TV-t néz.) S természetesen mindig azt mondja, hogy fáradt. Sajnos én tudom, hogy ebben el lehet fáradni, illetve belepunnyadni, csak nem tudom hogyan hozzam ezt ki belőle. Hogyan öntsek bele életet?


Ezekre a gondolatokra egy jó barátom döbbentett rá, akivel mostanában sokat találkozok és vele mindenfele eljárok. (nézelődni, beülni ide-oda, stb.) Mielőtt még vádak érnének, nem tetszik a srác, nem is fog, csak régóta jó barátok vagyunk és most hazalátogatott.


Szóval az jó lenne, ha ezeket a jó dolgokat a párommal meg tudnám csinálni, csak félek, hogy nem lehet. mindig hívom sétálni meg ilyesmi, de egyáltalán nem tudom rávenni. Pl. olyan dolog is van, hogy a város ahol lakom ott van egy park, amit minden itt lakó kb. 1000-szer meglátogat, kijár, ez a hely minden itt és a környéken élőnek ALAP, még annak is aki lusta mint az állat. Nincs olyan ember, aki nem járt volna ott...azaz de van.


Nos az én párom még SOHA életében nem járt ott és nem 18 éves...szóval értitek. Totál nem nyitott az ilyen dolgokra.


2012. jan. 18. 11:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

akkor nézzük: nem szeret korzózni a parkban,vásárban

- de szeret és szívesen dolgozik..

akkor ilyen irányból kell "megfogni"- dolgozzatok - valamit - együtt, vagy hasznosat? nem tudom

vagy olyan programra vegyél jegyet, ami élénkíti, amit szeret (színház, zene? film? megint csak nem tudjuk, kevés az info) a teljesen káros punnyasztó tv helyet.. ami művészeti élmény vagy élénk, eleven vidámság. hm? ehhez mit szólsz, Kérdező?

2012. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
jaj.jav: 'helyet'- helyett :))
2012. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek az előttem lévőkkel.Az,hogy így viselkedik,ez a kora miatt van,ilyenkor az emberek már befelé fordulnak a család felé.Szoktak ilyen gondok lenni a korkülönbség miatt.Ezt nem fogd tudni megváltoztatni,nála ez a normális,főleg,ha alapból nyugodt típus.
2012. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem akarlak elkeseríteni, de több mint valószínű, hogy az előző házasságával is ez volt a baj. Nyomtató ló módjára működik, és nem fog változni. Most vagy alap természete ilyen, vagy valami baj van az idegeivel. Szorong, ha nem a megszokott környezetben van. Még akkor is lehet ilyen problémája, ha hót nyugodt embernek látszik.
2012. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
21%

húú.. de ismerős.

én is öregnek érzem magam :/

és nagyon is el tudom képzelni, hogy így végezzem, 42 éves koromig még rengeteg további öregedés vár rám.

a lélek öregségével nem tudom mit lehetne kezdeni.. esetleg egy Taoista tanácsadása? elég sokat tudnak az emberi lélekről.

2012. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%

"Látod ezért szokták mondani,hogy ne kezdj sokkal idősebbel.Most meg irogatod ide a hülye kérdéseidet..."


Csak megerősíteni tudom a 10. hozzászóló által leírtakat.

2012. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
azert kulonbseg van az otthonulo ember es e pasi kozott. en magamat eleg otthonulonek tartom de ez nem azt jelenti hogy soha nem megyek sehova es nincs hobbim illetve barataim. mi 30-as eveinkben vagyunk de legalabb kethetente elmegyunk valahova, vagy beulunk valahova baratokkal, vagy kozos sport ilyesmi. az hogy ez az ember meg setalni sem hajlando veled elmenni azert is honapokig konyorogni kell, na az mar nem normalis dolog. ha te a negy fal kozott tervezed a hatraleveo eleted akkor oke , ha nem akkor tenyleg nem art atgondolni ezt a kapcsolatot.
2012. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az én párom 23!!! éves kora óta ilyen,szóval akkor még javában fiatal volt és mégse volt igénye semmire sem emberekre sem kimozdulásra.Eleinte nagyon furcsa volt de elfogadtam megszerettem ezt a tulajdonságát.Lassan 10éve vagyunk együtt ebből 1*volt egy 3napos kirándulás közösen.

Sokmindent csinálunk együtt általában munka,kertészkedés vagy valami ház körüli teendő vagy csak egyszerüen játszunk kint az udvaron a lányunkkal(két éve van lányunk,előtte kettesben sütögettünk,kv-ztunk)Nekünk ez igy megfelel,ilyen remete életet élünk.

2012. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Azt írjátok, hogy a kora miatt ilyen a férfi. De nekem volt olyan párom, aki akkor 29 éves volt, és ugyanilyen volt a viselkedése. Úgyhogy szerintem nem sok összefüggés van a viselkedése és a kora között. Aki ilyen 40 évesen, az ilyen volt már huszonéves korában is, csak akkor még a kérdező nem ismerte.
2012. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem vele van a baj te nem tudsz nyugton maradni. Miért zavar az téged hogy nem hiányoznak neki ezek a dolgok? Akkor biztos örülnél ha mindennap kijárna a kocsmába és részegre inná magát.
2012. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!