Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik nem élnek túl jó anyagi...

Akik nem élnek túl jó anyagi körülmények között miért vállalnak olyan sok gyereket?

Figyelt kérdés

Tegnap a házon kívülben volt egy riport a szegénységről, és egy magyar családhoz is elmentek. Nekik 4 gyerekük van, szerény körülmények között.

Én nem értem miért vállalnak 4 gyereket, ha alig tudják eltartani őket. És nem igaz az, hogy ahol jut étel 2 gyereknek, ott már 3nak is, meg akkor már négynek...


2012. jan. 18. 16:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Mert 3 gyerekre és attól feljebb drasztikusan nőnek a szociális ellátások. Ha mindketten munkanélküliek a "minél több gyereke annál több pénz" elv érvényesül.

Vannak "fehér cigányok" is

2012. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem úgy vannak vele, hogy munka úgyse lesz, ha "csak úgy" van otthon, úgysem kap semmit, a gyerekkel viszont 3 évig gyes, meg a családi pótlék havonta. Szóval több, mint a semmi alapon.
2012. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Ja, meg segélyt annál inkább kap, minél több agyerek.
2012. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
de az olyan nagy pénz?
2012. jan. 18. 16:05
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

Az is lehet - elég sok esetet ismerek, hogy amikor a gyerekeket vállalták, akkor még nem voltak nagyobb anyagi gondjaik, és aikor meg lettek, akkor meg már ott voltak a gyerekek. Másrészt a védekezéshez is elég sok pénz szükséges (eltekintve amegszakitástól, ami szerintem NEM védekezés), meg a legjobb módszer mellett is elöfogulhat, hogy mégis terhes lesz valaki.


Az elözönek meg, aki szerint a juttatásokból meg lehet élni, javaslom, hogy próbálja ki - mert az még a kajára sem elég.

2012. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Mert buták és igénytelenek.
2012. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem nagy pénz és a szülőket úgy látszik nem érdekli, hogy a gyerekük nélkülöz. Nem jár szép ruhákban iskolába, nem vehet meg bármit az iskolai büfében, húst meg talán egy héten egyszer látnak az asztalon, vagy még annyiszor sem. Szóval ez az elv úgy ahogy van butaság, mert az a támogatás amit kapnak nem fedezi, hogy a gyerekek minőségi életet élhessenek.
2012. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

hát ezaz, sztem sem olyan sok pénz a segély, bár ezt nem tudhatom.

A védekezés sokba kerül? sztem havi 2ezerért már van tabletta. Bár lehet nekik már ez is sok, inkább felnevel ehelyett egy csomó gyereket.

Kedvencem, mikor sírnak, hogy nem jut hús az asztalra, de közben ott van a cigi a kezükben.

A Híradóban meg volt egy 16 gyerekes nő, akinek meg műkörme volt. Na hogy is van ez?

2012. jan. 18. 16:09
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok, de adott helyzetben több, mint a semmi, érted? Vagy otthon van, és kap x gyerekre családit, vagy jön még egy, az havi 15-tel több családi, meg 3 évig gyes, meg 65.000 szülési. Nekik abban a helyzetben sok.
2012. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
A 16 gyerekest én is láttam. Hogy műkörme volt-e, azt nem figyeltem, de pár foga hiányzott.
2012. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!