Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik nem élnek túl jó anyagi...

Akik nem élnek túl jó anyagi körülmények között miért vállalnak olyan sok gyereket?

Figyelt kérdés

Tegnap a házon kívülben volt egy riport a szegénységről, és egy magyar családhoz is elmentek. Nekik 4 gyerekük van, szerény körülmények között.

Én nem értem miért vállalnak 4 gyereket, ha alig tudják eltartani őket. És nem igaz az, hogy ahol jut étel 2 gyereknek, ott már 3nak is, meg akkor már négynek...


2012. jan. 18. 16:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Persze, értem h több mint a semmi.

Igen, volt műkörme, fura..

2012. jan. 18. 16:17
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Meg ott mondta, hogy mennyire boldogok. Mintha a pénz fogyásával nőne a boldogság.

Majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek, kamaszok, akkor fognak majd ezek a sérelmek előjönni. Legalább egy gyerek hozzá fogja majd vágni a fejéhez, hogy nincs egy sarok, ahova anélkül elvonulhatna egy fél órára, hogy valaki a s€ggébe mászna.

2012. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%

Egy csomóan vannak úgy, hogy nem a szegénységbe vállaják a gyereket, hanem később alakul ki a rossz helyzet. Egy ismerősöm 3 gyereket nevel, eleinte jó anyagi helyzetük volt, nem voltak dúsgazdagok, nem telt luxus küföldi nyaralásra stb., de megéltek és nem nyomorogtak. Aztán jött nekik egy rosszabb időszak, munkanélküliség, szegénység, nagyon nehéz helyzetbe kerültek. Segítség helyett őket is egy csomóan leoltották, hogy minek vállaltak 3 gyereket, ha nem tudják őket eltartani. Ezek az emberek, akik ilyet kérdeznek nem értik meg, hogy egyik pillanatról a másikra is szegénnyé válhat egy család.


Persze biztos vannak, akik pl. a segélyek miatt direkt vállalnak még egy gyereket, de a legtöbb családban már eleve megvannak a gyerekek, amikor elszegényednek.

2012. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
3 gyereket is csak akkor vállalnék, ha bizony telne luxusra. Akkor ha valami befuccsol, a luxusból élnénk a mindennapokban.
2012. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

16-06. Én vagyok az az előző. Nem próbálok segélyből megélni, mert van normális munkám, tanultam is érte. És már leírtam 2-szer, de harmadszor is: abban a helyzetben a gyes főleg (és a családi) átmeneti megoldás. Mert vagy otthon van (mert munkát nem kap) és semmi pénze nincs, vagy gyes, és akkor 3 évre oké.


És nekem ne javasolj semmit légyszives, próbálgasd te mielőtt ajánlgatod. Amiért leírom, hogy mit tapasztaltam, munkám során, nem kell kötekedni.

2012. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem mert eleve nincsenek felvilágosítva a terhesség megelőzés módjairól,az abortuszról meg hallani sem akarnak.Később meg jól jön az kevéske pénz amit az államtól kapnak.
2012. jan. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz: nem mindenki a rossz körülmények közé vállalja. Nővéremnek 3 gyereke van, a férje lassan 1 éve tolószékben egy baleset miatt. Szerinted hol talál nővérem munkát egy ápolandó férj és 3 kiskorú gyerek mellett????

Korábban olyan 7-800e körül kerestek ketten.

Azt mellékesen jegyzem meg, hogy volt biztosításuk is, de a biztosító persze nem fizet.

Szóval nem kell az ilyen családokat egy kalap alá venni és felelőtlennek meg segély-vadásznak beállítani. Csak ilyet az ember nem szívesen oszt meg minden szembejövővel, aki lenézi a sok gyerek miatt.

2012. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ezeket megértem, a kérdésem azokra vonatkozik, akik nem élnek jól, mégis bevállalják a sok gyereket!

Sajnálom a nővéredéket,

2012. jan. 18. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!