Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek vagy ritkák a...

Miért nincsenek vagy ritkák a normális baráti kapcsolatok 30 felett?

Figyelt kérdés

A mai társadalomba vívmánya, vagy bennem van a hiba?

Nem kell félreérteni, barátságra gondoltam és nem az ivócimborákra. Bár ha azt vesszük már az sem olyan mint régen. Régebben az emberek azért ittak, hogy a gátlásaikat levetkőzve, felszabadultan bulizzanak. Most pedig azt látom, hogy az ok inkább menekülni a valóság elől. Azt veszem észre, hogy a kapcsolatok sokkal felületesebbek, lazábbak és megromlottak. Nem olyan mint régen. Iwiw, facebook, ott megy a sok felületes téma. Mondjuk a lányok odaírják a képekhez, hogy "de szépek vagytok", "gyönyörű" stb. közhelyeket, a srácok like-olják a videódat, hozzászólásod és itt ki is merül a dolog. Ez a modern barátság, a kapcsolatok leépültek a számítógépre?


2012. jan. 18. 20:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

Én pont ez a korosztály vagyok (33) és nekem is ugyanez a problémám és én sem tudom miért van így. Mivel én sosem ittam, nekem ivócimboráim sosem voltak. Akikről meg azt hittem, hogy barátok, azokról mindig kiderült, hogy csak érdekből játsszák meg magukat.


Szerintem az lehet a baj, hogy az emberek többségét nem érdekli semmi, és emiatt még beszélgetni sem tudnak a másikkal mert nincs miről. Legalábbis én ezt látom.

2012. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Talán az lehet, hogy az emberekben nincs már bizalom, nincsenek álmaik és kilátásuk. Megszürkülnek. Ha jól keres akkor azt hajtja, ha nincs munkája azért őrlődik, ha van munkája jobbat akar. Így még mélyebbre süllyed a hajó és marad a facebook. Oda kiteheti a legjobban sikerült önfotót, a nyaralás képeit amin mosolyog és boldognak látszik és nyomhatja a like-okat. :)
2012. jan. 18. 20:49
 3/27 A kérdező kommentje:
Igen. Tényleg érdektelenek és néha én is az vagyok. De ez így nagyon gáz. Ha 2 hétre nem lenne kábel tv és internet tuti nagy változást hozna... Egy kis ideig.
2012. jan. 18. 20:52
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Én is ezzel a problémával küzdök már egy ideje, valahogy teljesen elértéktelenedett mindent, beleértve az emberi kapcsolatokat is. A felszínes dolgokból van kínálat bőven, de abból meg én nem kérek. Sajnos ez egy ördögi kör, mert minél csalódottabb az ember, annál kevesebbet jár közösségbe, tehát annál többet ül otthon a számítógép előtt, mint én... pedig igényem az lenne rá, hogy barátokkal legyek, de ha nincs kivel, akkor marad a gép :-(


30/N

2012. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos én is így vagyok! Azt hittem, hogy sok igazi barátnőm van, alig tudtam felosztani az időmet közöttük! Állandóan úton voltam, bármiben számíthattam rájuk! Aztán férjhez mentem. Már akkor ritkultak a telefonok, a találkozások! Majd terhes lettem. Akkor még néha összefutottunk. Már 9 hónapos a kislányom, egyszer eljöttek közösen, azóta a színüket sem láttam, nem is érdeklődnek. Nagyon bánt a dolog, nem tudom eldönteni, hogy bennem vagy bennük van-e a hiba! Kinek kéne kit keresni?
2012. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem vannak normális baráti kapcsolatok 30 felett is. Egyszerűen csak megváltozik az emberek élete, más városba költöznek, családot alapítanak stb. De ez nem törvényszerűen jelenti, hogy véget érnek a korábbi baráti kapcsolatok. lehet, csak ritkulnak a találkozások. Nekem legalábbis így történt. van kb 3 rendes barátom, akikkel tartom a kapcsolatot, érdeklődöm felőlük, azonban a távolság miatt (más ország) jóval ritkábba találkozunk. Mindenkinek a saját családja az első, pláne, ha már gyermeke is van.
2012. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Igen. Csak a felületes dolgok. Érdekbarátságok és álszeretet, csak az a baj, hogy ezeken már átlátok.
2012. jan. 18. 21:21
 8/27 A kérdező kommentje:
Én is elköltöztem, van 2 barátom akikkel a távolság miatt ritkán, de találkozunk. Régen teljesen más volt a helyzet. Igaz, a család miatt megváltozik az ember értékrendje, de szerintem ennek ez nem lehetne az oka.
2012. jan. 18. 21:25
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Azért van ez,mert az ember ahogy öregszik,úgy hülyül és a normálisakból egyre kevesebb lesz,mert még azok is meghülyülnek,akik előtte rendesek voltak(valamennyire).Ez szerintem a párválasztás miatt(is) van.Amiatt mindenki kifordul magából,idióta lesz és megváltozik.Nekem például egy régi,szinte gyerekkori barátnőm bele akart rángatni egy hármasszexbe, azért,hogy megtartsa a paliját.Na,ott lett vége.
2012. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Tényleg hülyülünk ahogy idősebbek leszünk? Lehet benne valami...

3-as szex? Ezt nem tudtam megtenni egy gyerekkori barátnődért? :D Csak hülyülök...

2012. jan. 18. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!