Normális dolog ez?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van egy öcsém, akinek a szüleim mindent megengednek, és semmivel se fegyelmezik. Mindig arra fogják, hogy kiskorában érzékeny volt, és sokáig nem beszélt, meg nem is barátkozott.

Kamaszkorától kezdődtek a gondok, elég sokszor lopott boltból, csokiautomatából (olyan 13-14 éves korában) pedig egy átlagos szinten állunk anyagilag, amit kiejt a száján, minden megkap.

A biciklije volt régen a hobbija, arra is (nem túlzok) költöttek összesen apránként vagy 300 000 forintot!!!

Ebben az időben belekeveredett vmi rossz társaságba, és azóta egy nap sincs itthon. Úgy néz ki egy napja, hogy hazajön a suliból, eszik, gépezik, majd elmegy "a városba" címszó alatt, és este 8-9kor jár haza minden nap (de tényleg minden nap, kivétel csak a szenteste volt) utána gépezik és alszik. (tanulni se tanul egy mukkot se)

Hétvégente általában éjfél és reggel 5 óra között jön haza. (15 éves kora óta) És szüleim egy rossz szót nem szólnak erre. Egy barátját se ismerjük, nem mutatta be egyiket sem. Szüleim ha kérdezik, semmit se árul el nekik, csak ilyeneket, hogy a városba volt stb.

Én nem tudok vele beszélni, mert elküld, meg velem is úgy beszél mint egy kutyával.

A másik, hogy szerintem rossz irányba megy, mert olyan 16 évesen úgy jött haza buliból reggel 11kor, hogy a saját nevét nem tudta megmondani, úgy be volt drogozva. A büntetés az volt, hogy 2 napig nem mehetett sehova, utána ment minden a szokott módon.

Szüleim nem hiszik el, hogy drogozik, pedig a telefonjába voltak ilyen sms-ek, hogy hozzad a bogyót, meg stb. meg gyanús dolgok szoktak nála lenni pl cigipapír, meg ilyen nylontasakok. Meg elég fura, hogy reggel 5kor hazajön, és egész reggel nem alszik utána, majd csak este.

Múltkor is reggel 5kor hívta anya telefonon, hogy jöjjön azonnal haza, és majd csak 9kor jött.

Azért tettem fel a kérdést, mert engem zavar, hogy láthatóan rossz irányba megy az élete, szüleim meg ölbe tett kézzel ülnek :(

Szerintetek van megoldás?


2012. jan. 15. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem normális dolog.

Beszélj az öcséddel,ne érdekeljen,hogy elküld, és beszélj a szüleiddel!! Mutass nekik bizonyítékokat, mondd el nekik a következményeket. Próbáld meg kinyomozni kik a haverjai az öcsédnek és szépen mondd meg a szüleidnek,hogy ők milyenek.

2012. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szülőként én is pont ettől rettegek, de nem szabad ölbe tett kézzel ülni. A biciklis társaság is intő jel, hát még a többi amit leírtál. Nálunk is van a környéken egy bicajos társaság, és be akarták vonni a kiskorú fiamat. Ő azt se tudta mi ez az egész. Elmentem a rendőrségre, felnyomtam a kis férget, aki kínálta neki. Hál isten kiderült, hogy 2 nappal korábban elkapták. A szülők pénzesek, egyből azzal jöttek, hogy keresnek egy jó ügyvédet. A 15 éves srác (még ált. iskolás) azzal kábítja őket, hogy csak egyszer szívott, miközben a környezete is nagyon jól tudja, hogy ezzel kereskedik.

A büntije egy hét kimenő megvonás volt szülők részéről. Fél évig kell járnia elterelésre, kell mintát szolgáltatnia, és majd csak akkor lesz komolyabb következmény, ha pozitív lesz. Több suliból kirúgták. Érdemes elgondolkodni, hogy a tesódnak miből van pénze bulizni, meg cuccot venni, mert nem olcsó. Sajnos sokkal hamarabb kellett volna elkapni. Akik hasonló életmódot folytatnak, még 25-27 évesen is az anyjuk vérét szívják, érettségijük nincs, valami szakmát csak összehoztak, de dolgozni nem szeretnek, életcéljaik nincsenek. Nem tudom mit tehetnél, mert ha a szülők ennyire vakok, nem nagyon tudsz mit csinálni, és nem is a te felelősséged.

2012. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezt mutasd meg anyádéknak és az öcsédnek: [link]
2012. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!