Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég komoly konfliktusom van...

Elég komoly konfliktusom van apámmal, érdekelne mások (elsősorban szülők) véleménye?

Figyelt kérdés

Tehát az van, hogy miután ő addig mismásolt, míg mindenét elvitte a bank, és vagyonokkal tartozik az apehnek, hogy legyen hol laknia, megkért, hogy hadd vegyen a nevemre egy házat, aminek egy részére hadd vegyen fel hitelt is a nevemre. Persze a törleszőt ő fizeti, tehát elvben persze ez az ő vagyona, de most én is viszem a bőröm a vásárra, ha bekapok egy vagyonosodási vizsgálatot nehezen magyarázom meg, hogy vettem házat miután két évet dolgoztam minimálbérért. Ráadásul én 200 km-el odébb élek, tehát ott lakni pl. nem tudok. Ez a kisebbik. A nagyobbik, hogy felújította úgy a házat, hogy engem egyáltalán semmiről nem kérdezett meg, hogy mit hogyan szeretnék, majd a kertet tele rakta ilyen virággal, olyan sziklakerttel, nem tudom mivel.


Ezzel csak egy gond van: pontosan tudja ő is, hogy világ életemben kutyamániás voltam (részben miatta, kiskoromban még tenyésztett, meg kiállított ő is) van egy saját kutyám, van apunak egy kutyája, és most pl. nem kevés pénzért vigyázok egy ismerős kutyájára fél évig. Most konkrétan ott tartunk, hogy én az ismerős kutyát nem viszem haza, ergo nem tudok hazamenni a kvázi "saját házamba" egy hétvégére, nem tudok a szüleimnél aludni, mert apám pampog, hogy a kutyák tönkreteszik a kertet, meg a frissen vetett füvet, meg a mittudomén mit.


Érdekelne, hogy objektívan ti hogy látjátok ezt a helyzetet. Tényleg olyan nagy dolog lett volna annyiban a kedvemben járni, hogy díszkert helyett egy kutyakompatibilis kertet csináljon? Értem azt is, hogy nem köteles senki elviselni mások hülyeségeit, pláne ha az a hülyeség két kutya, de akkor is furcsának tartom így ezt a helyzetet. Ráadásul azt el se mertem neki mondani, hogy most egy ideig három kutyám lesz, mert megint jön hozzám egy mentett csontsovány kiskutya amíg felépül és gazdisodik. Én kutyasulizom, kutyát mentek, nekem ez a kattanásom, ez is lesz mindig. Egy szülőnek nem kellene ezt elfogadnia? Kiképző vagyok, szóval a kutyák a kezeim között jól viselkednek, nem zavarnak senkit meg semmit, a barátaimnál is bent aludhatnak a lakásban, nálam is lakásban laknak, tényleg semi gond nincs velük, ha otthon vannak alszanak.

A barátaimnál is bent lehetnek, ott aludhatnak, szívesen lát mindenki a jól nevelt kutyáimmal csak a saját apám nem. Ez nem furcsa?


2012. jan. 20. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Most attól elvonatkoztatva, hogy a te neveden van, viszont az apukád fizeti, ő dolgozik meg érte, szóval ez az Ő háza.

Ráadásul még csak ott sem laksz, hogy hozzád alkalmazkodjon.

2012. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az, hogy szerintem azért nem lenne olyan nagy ügy havonta/kéthavonta elviselni engem egy hétvégére - ami nálam jellemzően max egy éjszakát jelent. Elég szarul esik. Most jön haza anyum, aki külfölön dolgozik, és vagy úgy tudok hazamenni, hogy napi 3ezer/kutya áron kutyapanzióba rakom őket, vagy lemegyek meg visszajövök, kifizetek tizenezer forintot az útért, hogy találkozhassak velük és még csak ott se tudok aludni. De ők persze nem jönnek hozzám, pedig jöhetnének. Rosszul esik. Hiányzik a családom.
2012. jan. 20. 11:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy a hitel is az én nevemen van. Apám 62 éves, túlsúlyos, dohányzott 40 évet, és most felvett az én nevemre egy 15 éves futamidejű hitelt. Ha valami történik vele ki fogja fizetni a havi 100 ezres törlesztőt? Arról nem beszélve, hogy ki fogja ápolni, ha én nem mehetek oda a kutyáimmal?
2012. jan. 20. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Elöször is, ha beleegyeztél, hogy apád vegyen egy házat, aminek papiron te vagy a tulajdonosa, akkor tudomásul vetted, hogy ez az ö háza, és mivel ö fizeti a részleteket is, ö lakik benne (te meg egész máshol), az az övé, ö dönti el, hogy vihetsz-e oda kutyát.

Mellékesen én is szeretem az állatokat, de egy szépen megcsinált kertbe kutyát beengedni eszembe sem jutna, a lakásba meg végképp nem való.


Ami azt illeti, hogy "Apám 62 éves, túlsúlyos, dohányzott 40 évet, és most felvett az én nevemre egy 15 éves futamidejű hitelt. Ha valami történik vele ki fogja fizetni a havi 100 ezres törlesztőt?" ez megint csak a te hülyeséged.

Egyrészt az, hogy túlsúlyos, dohányzik nemhiszem, hogy újdonság számodra (mellékesen igen sok ilyen embert ismerek, akik jóval 70 fölött vannak es semmi - egészségügyi - bajuk sincs. Másrészt apád CSAK akkor tud a TE NEVEDRE hitelt felvenni, ha TE igényleg azt, TE irod alá, és TE vállalod a törlesztést. Ha ebbe belementél, akkor ne apádat hibáztasd. Ha nek akartad volna ezt a kockázatot vállani, akkor nem kellett volna felvenned a hitelt. (MErt a hitelt TE vetted fel, nem az apád.)

2012. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna beleegyezni,hogy a te nevedre vegyen fel hitelt! Ha nem tudja fizetni,vagy meghal,akkor te fizethetsz. Halál esetén pedig választhatsz lemondasz az örökségről,akkor nem kell fizetned a hitelt. Vagy öröklöd a házat és vele a hitelt is.

Most már késő a bánat.

2012. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy ez a legkevesebb amit megtehetek érte azokután, hogy felnevelt, meg finanszírozta az iskoláztatásom, meg minden. Meg persze rosszul se járok, mert végül azért majd egyszer csak lesz egy házam, aminek nyilván örülök. Csak nem tudom megérteni hogy juthattunk idáig, ennél azért sokkal jobb viszonyban voltunk. Új keletű dolog, hogy ennyire ellenzi ezt az egész kutyázást és őszintén szólva nem értem, mikor neki is van két macskája meg egy 70 kilós kutyája, nem fér a fejembe, hogy most mi lett a baj az én kutyáimmal. Még csak nem is szarnak a kertbe, mert kerttiszták, nem sárgul a tuja a pisijüktől, mert ivartalanítva vannak.


De ezek szerint az én értékrendem torzult már, met mindhárman azt írjátok, hogy igaza van.

2012. jan. 20. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Háááát...


ne haragudj, de elég fura család vagytok.

eleve hitelt a te nevedben felvenni egy házra, miközben nyakig úszik az adósságban, nem korrekt.


te meg bolond vagy, h a nevedet adod ehhez.


a kutyákról:


én sem örülnék, ha beállítanál 3 kutyával hozzám, pláne, ha nekem nincs is sajátom.

aki kutyát tart, az tudja, h ezzel korlátozottak lettek a lehetőségei, vagy többe kerül az élete így mint kutya nélkül.


sztem ezt te is tudod.

2012. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy mindkettőtök nézőpontjából érthetők a dolgok, mert:


- apukádnak igaza van, az ő háza, ha ő fizeti és ő nevelgette a kis kerti növénykéit, és aki kutyázik, ráadásul nagyban csinálja, a napi 3000 forint aprópénz, legalábbis aki ilyen hobbit vállal, annak számolna kell ezzel is.


- neked is igazad van, mert segítettél neki ebben az egész pénzögyi szituációban, tehát ennyit igazán megtehetne.


Tehát mindkettőtök álláspontja érthető, ezért nincs más megoldás, valakinek engednie kell. Vagy Te bevállalod, hogy a saját hobbidat nem erőlteted rá apukádra, még két éjszakára sem havonta, vagy pedig ő lesz toleránsabb és megengedi, hogy a kutyusokkal (főleg, ha jól neveltek) ellegyetek ott néha.


Amit azonban írtál azzal kapcsolatban, hogy ki fogja fizetni ha meghal, hát ne haragudj, de ez egyrészt borzasztó rondán hangzik, másrészt erre a hitel előtt kellett volna gondolni. Ezen így utólag, pláne idegen netezők már nem tudnak változtatni.

2012. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még csak most lettem anyuka, szóval lehet, a hormonok szólnak belőlem, de:

- inkább élek életem végéig albérletben, mint hogy adósságot hagyjak a gyerekemre

- ha 2-3 hónapig nem látnám, egy egész állatkertet hozhatna, akkor is szívesen látnám :-)

Amint kiderült, hogy terhes vagyok, mindenféle biztosításokat kötöttünk, hogy ha valami baj van, legalább anyagi gondja ne legyen. Az én szüleim ugyanezt tették.

Bár apukád kora miatt elég drága lenne, de tudnál/tudna életbiztosítást kötni, amiből szükség esetén kifizetheted a hitelt.

2012. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!