Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "menekültetek" el...

Hogyan "menekültetek" el otthonról? Mit kezdtetek az életetekkel?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom,akiknek nagyon rossz volt a kapcsolata a családjával és alig várta,hogy leléphessen. Mit kezdtetek magatokkal,hány évesek voltatok?

Köszi!


2012. jan. 20. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

15 évesen kollégiumba mentem. Ez nagyon olcsó volt, kaptam szállást, kaját. A nyarat többnyire barátoknál töltöttem. Suli mellett dolgozgattam, nem sokat, csak amennyit kényelmesen tudtam, az bőven elég volt a kiadásaimra. Amíg legálisan nem vállalhattam munkát, addig hivatalosan a szobatársam dolgozott, csak én mentem el helyette (szórólapozás volt).

Most egyetemista vagyok, a párommal élek, a családommal már tartom a kapcsolatot, átlag hetente beszélünk és 1-2 havonta találkozunk is. Így egész jó.

2012. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és mi volt a baj?
2012. jan. 20. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
14évesen koli,ez tartott 9évig- középsuli,fősuli-majd 1ookm-re tőlük meló 3évig,mikor lejárt a szerződésem hazajöttem.(de addig minden 7végén,szünetben otthon voltam, bármit tettek, nagyon ragaszkodtam hozzájuk)2évig bírtam velük, hadd ne soroljam mennyi aljasságot elkövettek ez idő alatt,mire azt mondtam,elég.most a párommal élek,jó ez így
2012. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

18 évesen, érettségi után 1 héttel már nem éltem otthon. Elköltöztem másik városba albérletbe a párommal. Visszagondolva nagyon bátor voltam, de egyben életem legjobb döntése is volt. Gimi alatt elég sok pénzt félretettem diákmunkából, 14 éves koromtól dolgoztam (hivatalosan 16). Elvégeztem egy OKJ-s képzést, most egyetemre járok, közben dolgozom. Azóta örököltem, így van egy picike, de saját lakásom, ez egy hatalmas segítség. Ebből már építkezhetünk tovább.

24/N

2012. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mostohaanyámmal nem jöttem ki, de beteg volt és öreg ezért kitartottam mellette. De nem, hogy nem hálálta meg vagy megköszönte volna, ott alázott meg, ahol csak tudott. Pedig szinte minden ismerősünk azt mondta neki, hogy bár ilyen gyereke lenne mint én. Az osztályfőnököm középsuliba azt mondta, ha egyszer lánya lesz olyant szeretne mint én. Középsuli vége alatt heti 24 órát melóztam és még a jegyeimre is figyeltem.

15 évesen a középsulim kolijába menekültem majd elkezdtem az egyetemet a saját városunkban sajnos hétvégente haza kellett menni, egyetem miatt meg haza költöztem. Azért nem mentem fel Pestre tanulni, hogy szegény beteg ne legyen otthon egyedül. Majd 20 koromban nekem esett és meg akart verni, majd bezárni a ruhásszekrénybe...Itt költöztem el még aznap éjjel a barátom szüleihez, akik befogadtak. Azóta is itt lakom, de már a külön élést tervezgetjük.

22/l

2012. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyám megőrjít néha sőt szinte minden nap hülyét kapok, mindent kontrollálni és ellenőrizni akar...

Semmi nem történhet az ő tudta nélkül, ha nem informálom, hogy a morzsi kutya épp 1 perce végezte a nagydolgát a kertben, kiakad... kb. ilyen szinten megy az "ellenőrzés" itthon. (ehhez hozzátartozik, hogy anya a rendőrségen dolgozik, szóval szerintem ezért ilyen. mert amíg még nem kapott állást a rendőrségen, pár éve, nem volt ilyen.)


Most vagyok 18 éves, vidéken élek, de ha leérettségizem, utána felmegyek pestre, suliba, továbbtanulni. Alig várom, hogy elkerüljek innen...

2012. jan. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!