Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezési pernél...

Gyermekelhelyezési pernél meghallgathat a bíróság egy 9 éves gyereket úgy, hogy egyik szülő sincsen jelen?

Figyelt kérdés
ez történt. amikor a gyereket hallgatták ki, ki lettünk küldve. nem kerültek rögzítésre a gyermek válaszai, csak a jegyzőkönyvből olvasta vissza a bírónő a "mondottakat". okunk van feltételezni a bírónő elfogultságát, emiatt fontos. és tudtommal nem lehet úgy kihallgatni gyereket, hogy nincs mellette a törvényes gyám / szülő! szerintetek?
2012. jan. 21. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekelhelyezés esetében NINCS kihallgatás - az csak büntetöjogi eljárásnál van.

A gyereket meg meg lehet hallgatni, és ha feltételezhetö, hogy a szülö elött nem meri elmondani a véleményét, akkor nem kell a zsülönek ott lennie. De azt kizártnak trtom, hogy CSAK a gyerek meg a biró voltak a teremben, ha meg más is ott volt - pl. irnok,jegyzökönyvvezetö - akkor már nem egyedül volt a gyerek.

2012. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, valóban nem kihallgatás, hanem meghallgatás. Senki más nem volt bent. Egyébként sem szokott, ha mi vagyunk. Csak az alperes, az ügyvédje, én és az én ügyvédem meg a bíró. Volt hogy az alperes ügyvéd nélkül jött, ugyanúgy ment a tárgyalás...se jegyző se írnok, se semmi.
2012. jan. 21. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha két ügyvéd is ott volt, akkor semmi gond. HA tényleg a gyerek volt kettesben a birónövel, akkor a felettes szervhez kell fordulni eljárái hiba miatt.
2012. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
CSAK a gyerek és a bírónő volt bent.
2012. jan. 21. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Mégis miért volt rá szükség hogy szegény gyereket odarángassátok???? Én a bírónő helyében egyikőtöknek sem ítélném! Ilyen procedúrának teszitek ki a gyereketeket??


Én már jó régen volt ilyen peren, engem is csak a bírónő kérdezett ki. Még mindig vannak néha rémálmaim.

2012. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ma 19:46-oa: szerintem NEM a kérdez akarta, hogy ott legyen a gyerek, hanem a biró! Igen sok esetben a biróság ragaszkodik ahhoz, hogy a gyereket is megkérdezzék, mert a gyerek nem tárgy, amit valakinek odaadnak, hanem ember, akinek a véleménye számit.
2012. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

19:46-os vagyok

Akkor még (kb 15 éve) a szülőknek bele kellett egyeznie. Az enyémek sajnos beleegyeztek.

2012. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki irta a jegyzőkönyvet ha nem volt ott csak a bíró és a gyerek?
2012. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Itt teljes eljárási hiba történt. Egy 9 éves gyereket még meg sem szabadna hallgatni, max. 14 évesen. Ez a bíró úgy látszik, nincs tisztában a saját jogkörével. Nem lett volna szabad beleegyezni, hogy felügyelet nélkül legyen a bíróval, pláne a gyereket az egészből ki kellett volna hagyni. Ha elváltok, automatikusan az anyánál helyezik el a gyereket és pont. Feltételezem nincs kizáró tényező ami miatt ez nem valósulhat meg...ha mégis, akkor is pszichológusi szakvélemény kell a gyerek hozzáállásáról, ha az apa azt szeretné, hogy nála helyezzék el.
2012. jan. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van két pszichológusi szakvélemény. Az apja indította a pert, mert nem tetszik neki, hogy nálam van. 7 éve egyedül nevelem, rendszeresen látogathatja, hívja. Az apja a bíróságon azt mondja, megtiltom a gyereknek hogy felhívja telefonon, a gyerek nekem azt hazudja hogy nem hívta apát, holott hallom amikor beszél vele...Tisztában vagyok vele, hogy ami itt folyik az már nem az a törvény ami engem véd. Sosincs bent jegyző, a bírónő ír és mondja fel diktafonra utána a dolgokat. Nem én akartam bevinni a gyereket, tárgyalás előtt EGY nappal hívtak fel, hogy ugye tudom, hogy a gyereket is vinni kell?... erősen feltételezem, hogy itt mindenki meg van kenve. Szerintem lassan jobban ismerem a jogszabályokat, mint a bírónő.
2012. jan. 24. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!