Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is ugy érzitek teljesen...

Ti is ugy érzitek teljesen más a házasság mint az éléttársi viszony? Olyantól kérdezem aki mind2bé élt

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 17:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Nem kell vitatkozni ugyanis mindkét félnek igaza van. Ez egy szimpla pszichológiai folyamat.

Egy hasonló példa: van 3 ember akik hisznek isten létezésében. Az első templomba jár és hallgatja a tanítások. A második kivonul a semmi közepébe és ott imádkozik. A harmadik folytatja tovább a megszokott életét. Három különböző módszer mégis ugyanazt valósítják meg, ugyanazon a szinten. Az elsőnek szüksége van a szertartásokra, a másodiknak a magányra, a harmadiknak a változatlanságra mégis egyforma érzést élnek meg.

A házasság, élettárs vagy más forma ugyanezen az elven működik.

2012. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok férjnél még, ha rajtam múlna nem is lennék soha. De szeretem a Zuramnat, van egy babánk is ( sokkal nagyobb kötelék, mint egy felbontható szerződés, a gyerek örökké közös marad és összeköt), neki nagyon fontos a házasság. Én beleegyeztem ( több év után), lagzi és meghívottak nélkül, de én ettől nem leszek érzelmileg se több se kevesebb.


Nem minden fekete és fehér. Én mindkét tábort megértem, másnak miért nem megy?

2012. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
33%

Azt furcsállom, hogy annyian hangoztatják, nem számít az a papír, nem kell a boldogságukhoz, és érdekes mód ezt azok mondják legtöbbször, akik már előtte elváltak. Lényegében félnek a házasságtól, mert egyszer rosszat tapasztaltak, vagy mások rossz tapasztalatai miatt tudat alatt kerülik, nem akarják újra átélni a csalódást. És így, hogy csak élettársi kapcsolatban vannak, nincs félnivaló.

Csak épp ez rejt magában bizonyos bizonytalanságot a másik fél iránt, mert a korábbi pár megkapta a lehetőséget, hogy az ő férje/felesége legyen, de a jelenlegi, akit állítólag nagyon szeret, nem. Ez, véleményem szerint, kiábrándító...

2012. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem kaptam választ a kérdésemre, pedig tényleg kíváncsi vagyok: Mi változik meg annyira érdemben egy kapcsolatban a házasságkötéssel?

És előre köszönöm, ha bárki válaszol.

2012. jan. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
a házasság előtt 4 évig éltünk együtt a párommal... a házasság semmit, de semmit nem változtatott sem az érzéseken, sem a kapcsolatunkon, sem semmin. én az ég világon semmi különbséget nem érzek. annyi, hogy hivatalosan is egy párt alkotunk...ja, meg a férjem kifejezést is használhatom rá. na kb ennyi a változás.
2012. jan. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Mi változik meg annyira érdemben egy kapcsolatban a házasságkötéssel?"

Pl. hogy nem járnak azok a jogok, mint házasságban. És eleinte úgy tűnik, nem fontosak, de akadhat olyan helyzet, mikor kiderül: egyik fél sérül ezáltal.

2012. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én két gyerekkel váltam el (nem kötött össze bennünket), éltem élettársi viszonyban egy évig, és egy hónapja össze házasodtunk(közben elveszítettük közös már majdnem megszületett babánkat),szeretjük egymást papírral- papír nélkül. Különbséget nem érzek.
2012. jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Editte válasza:

Hali:)

"Mi változik meg annyira érdemben egy kapcsolatban a házasságkötéssel?"

A - nem tudom biztos vagyok-e az érzéseimben, szerelmes vagyok-e egészen, Ő-e a legjobb? - átváltozik arra, hogy egészen biztos vagyok benne. A legtöbb nő számára (ez csak psziché) az Igazi Szerelem megnyilvánulása. Vagy hallottál már fülig szerelmes nőt lánykérést visszautasítani?:)

2012. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!