Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 17 és egy 14 évesnek már...

Egy 17 és egy 14 évesnek már illene elmennie a dédimamájuk temetésére?

Figyelt kérdés
Egyikük sem volt még soha temetésen.A dédimamával nem volt szoros a kapcsolatuk, kb. 10szer találkoztak.

2012. jan. 22. 14:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

Ha el akarnak menni, akkor menjenek.

Én pl nem voltam a papám temetésén 9 évesen. Mert pontosan tudta anyu is meg én is, hogy megviselt volna.

Tudjátok, nem mindenkinek hobbi a temetésre járás, mint nektek. Meg nincs olyan, hogy kell, meg illik. Ha én úgy érzem, el akarok menni, kibírom ott, akkor elmegyek...

12 évesen voltam az osztálytársam anyukájának a temetésén. Évekig álmodtam még vele. Hát köszi. ILLETT meg KELLETT elmennem, aztán még évekig szenvedtem utána. Ha rágondolok hányingerem van...

18 évesen voltam a nagymamám férjének a temetésén, akit hamvasztottak, szóval csak egy kis váza volt látható.. Az nem viselt meg egyáltalán. De ha koporsós temetés lett volna, amiben tudom, hogy ott egy élettelen test. Wáááá meg is őrültem volna utána.

Szóval kérdezd meg őket, szeretnének-e elmenni, mit gondolnak erről. Ha nem mennek el, akkor maradjanak otthon, gyújtsanak egy gyertyát, üljenek le öt percre, gondoljanak a dédire.

20/L

2012. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat!
2012. jan. 22. 15:17
 13/23 anonim ***** válasza:
33%
evidens.
2012. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%
15.12. Csak hogy helyére tegyek benned egyetlen dolgot. Senkinek nem hobbija a temetésen való részvétel, mert senki nem megy jókedvéből temetésre. Hobbinak azt a tevékenységet nevezzük, amit az ember kedvtelésből végez.
2012. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%
Hát itt mégis mindenki úgy ír róla. Hogy oda aztán el kell menni, mert úgy a jó.
2012. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

én nagyon fiatal voltam az első temetésen amin részt vettem

nekem is a dédnagyanyám halt meg

6 évnél nem lehettem több

egyetlen emlékem van nagyanyám anyjáról az is csak annyi, hogy az ágya mellett álltam és nem ismert meg (beteg volt)

2012. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A nagymamám 16 éves koromba halt meg, tesóm 13 volt. Nem álltunk oda a ravatalhoz, de ott voltunk.
2012. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
62%
15:02-es vagyok, csak meg szeretném köszönni, hogy lepontoztatok. Kíváncsi lennék, hogy a lepontozó elmenne-e egy olyan ember temetésére, aki azt mondja egy 4-5 éves súlyosan beteg kislányra, hogy milyen nyeszlet, korcs, jobb lenne ha meghalna.Erre tisztán emlékszem. Jelentem igen tisztességes, egészséges EMBER lett belőlem. Ma már semmit nem érzek irántuk, közömbösek. Véleményemet továbbra is fenntartom, hogy a kérdező és a gyerek közösen döntsön erről. 2 temetésen voltam életemben eddig, az egyik osztálytársamén, amit kötelezővé tett az osztályfőnök. Nem ismertük, de szinte mindenki belegondolt abban, hogy mi lett volna ha velünk történt volna mindez. Mondanom sem kell, hogy a háromnegyed osztály, köztük fiúk is kiborultak és sírtak, mai napig nekem ez nagyon rossz emlék. Nem tettem volna kötelezővé osztályfőnökként. A másik temetés nagymamámé volt, aki sajnos nagyon beteg volt, alig láttam. Anyukám megkérdezte akkor is, mivel tudja, hogy érzékeny vagyok, hogy szeretnék-e menni, hiszen nem volt szinte semmi kapcsolatom vele. Akkor nagyon úgy éreztem, hogy el kell mennem. Anyu még rá is kérdezett mégegyszer, hogy biztosan?? Tényleg biztosan éreztem, hogy már pedig elakarok menni, nem illendőségből, érzésből. Voltak pillanatok, amikor majdnem sírtam, mert tudtam, ha tudott volna szeretett volna, de anyu kedvéért erős maradtam és nem borultam ki. Elnézést a hosszú kommentért, de úgy érzem, hogy ezt le kellett írnom. Egy 14 éves gyerekben már van olyan fejlett gondolkodásmód, hogy eldöntse, hogy mit szeretne a szülővel együtt természetsen ,,illem??" ide-oda. Jah és még valami, ha valaki lepontoz az igenis egy nem mélyérzésű ember. Ezzenel részemről befejeztem a véleményezést.
2012. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%
Kiegészítés: osztálytáram apukája temetésén(elnézést ez kimaradt)
2012. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19%
Hogyne illene. A húgom 9 volt, mikor a nagyapám temetésén volt. Szépen illedelmesen végigállta. A másik nagyszülő temetésén nem volt, mert 3 éves volt. Ellenben van olyan 7 éves rokonom, akinek nem mondták meg, hogy meghalt az egyik nagyszülő. A szülei azt mondták, remélik, majd elfelejti. A gyerek egy ideig kérdezgette, mi van, aztán tényleg elfelejtette, mert nem mondtak neki semmit. A temetőben azóta se volt, ennek két éve. Agybaj.
2012. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!