Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék anyával beszélni...

Szeretnék anyával beszélni egy igen komoly dologról, de ő nem akar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Lassan egy éve elvesztettem a szüzességem, amit nem bántam meg. Együtt vagyok még a sráccal és tényleg szeretjük egymást( ezzel kapcsoltos fejmosásokat, ha lehet, ne írjatok).

Anya nagyon kedveli a fiút. Ezt ő mondta nekem és örül,hogy ő vele vagyok együtt.

Régebben azt is mondta,hogy reméli meg tudjuk együtt beszélni a szex-el kapcsolatos témát is, mint nővéremmel.

Felhoztam neki még anno a témát, de elterelte a beszélgetést más irányba. Decemberben volt nálunk ügyeletes doki, mert nagyon görcsölt a hasam a menstruáció első napján. Ekkor kérdezte az orvos,hogy szex és ilyesmi volt e már, védekezés és ehhez hasonlók. Akkor őszintén válaszoltam és anya is ott volt. Utána való nap próbáltam vele megint beszélni, de szinte lerázott. Kérdeztem,hogy van e valami baj? A válasz annyi volt,hogy nincs.

Próbáltam erről nővéremmel is beszélni, mert vele is nagyon jó a kapcsolatom, de ő is lerázott. Mondtam nekik,hogy rossz érzés,hogy nem tudom megbeszélni velük ezt, de mégsem érdekli őket...

Miért? Mit tegyek?


2012. jan. 23. 21:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
írj nekik egy levelet a kérdéseidel, meg mindenről amit szeretnél nekik elmondani, és hagyd a konyhában az asztalon vagy olyan helyen ahol elolvashatják
2012. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem igazán híve az ilyen dolgoknak... =/
2012. jan. 23. 21:12
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Vannak dolgok, amiket nem fogsz tudni megbeszélni vele.


Tudod, én csak arra tudok gondolni, hogy az egyébként nyitott anyukád megbántódott, amiért nem beszélted meg vele ezt a szex dolgot. Lehet, hogy most azt gondolja, ha elég felnőtt voltál a szexhez, akkor a továbbiakban is meg tudod ezt oldani egyedül.

2012. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De még mielőtt megtörtént volna, akkor is próbáltam vele beszélni, de hárított. Miután megtörtét szintén próbáltam beszélni vele, de hasonlóan semmi sikert nem értem el.
2012. jan. 23. 21:20
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Örülj, hogy nem avatkozik bele... az enyém egy időben le se szállt rólam a témával és hallgathattam a hülyébbnél hülyébb tanácsait. Marha kínos volt.


Párkapcsolatban élsz, evidens hogy csinálod. A legfontosabb: MINDIG védekezzetek! Ilyen idős korban a gumi az ideális, 3-4 év múlva írtanék a helyedben tabit (a nődokim szerint tizenévesen nem szerencsés dolog és igaza lehet, hiszen nőgyógyász szakorvos...). Ha szakad a gumi ne feledkezz meg a vészmegoldásról, a sürgősségi tablettáról! Mivel ez drága, tegyél félre erre pénzt (6-7000 Ft kb.) előre gondolkodva, én első ilyen alkalommal elég kínos helyzetbe kerültem, kérnem kellett anyáéktól... :(

2012. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon nehéz feldolgoznia, hogy a lányának milyen vágyai vannak. Ráadásul 15 évesen történt meg a dolog, akkor akartál volna róla beszélni. Akármilyen felkészült egy szülő, ezzel a koraisággal megbarátkozni nagyon-nagyon nehéz. Sokszor felmerül a szülőben, hogy miért? Talán szeretethiányos a gyerek, hogy már most valaki más szeretetére is szüksége van? Vagy rosszul nevelt? Nem tudhatom pontosan, de értsd meg őt is.
2012. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Azért mégis csak jó lenne vele beszélgetni erről kicsit.

Köszönöm amiket írtál, bár ezekkel tisztában vagyok. :)

Gyógyszert még nem is szeretnék szedni, majd a későbbiek folyamán. Gumi tökéletes, megvéd legalább az egyéb betegségektől is.

2012. jan. 23. 21:32
 8/22 A kérdező kommentje:

De nővérem is 15 éves volt mikor...

Vele mégis megtudta beszélni a dolgokat. Velem pedig nem? :(

Meg akkor legalább mondaná azt,hogy hü_lye gyerek..rosszul esik,hogy ilyen fiatalon...

2012. jan. 23. 21:35
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarok rosszat mondani anyukádra, de egy szülőnek inkább örülnie kellene, hogy beszélni akar vele a gyereke, vele akarja megosztani a leg intimebb dolgait is, tőle szeretne tanácsot kérni!

Igazából nem értem anyukád viselkedését, pláne ha a nővéreddel anno megbeszélték!

Szerintem üljetek le, és egyenesen mondd meg, mit szeretnél, és hogy miről szeretnél beszélni, hogy ne térhessen ki a téma elől! Ha megközelíteni nem tudod a témát, akkor vágj bele egyenesen! Így nem nagyon térhet ki!

2012. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam sokféleképpen.

"Anya beszélhetnénk a szüzességről?"

"Anya beszélni szeretnék veled egy kicsit intimebb témáról."

"anya szeretnék veled beszélni, mert úgy érzem,hogy rám férne pár tanács a szexxel kapcsolatban"

2012. jan. 23. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!