Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fontos kérdés az...

Nagyon fontos kérdés az életemmel kapcsolatban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni de mégis valamit akarok tenni.....

Az iskolában és máshol is valamilyen szinten ki vagyok közösítve, mert mostanában az a "menő" , ha valakinek az agya helyén is izom van stb., de én nem tartozok ezek közé.

Vannak barátaim szám szerint 3 akikre bármikor számíthatok, de erre a kérdésre amit fel szeretnék tenni biztos hogy NEM -et mondanának.

Azon gondolkoztam hogy öngyilkos akarok lenni vagy sem.

Annyi probléma van az életemben hogy azt sem tudom hogyan oldjam meg, de azt se hogy mit csináljak.

Engem nem ez a kiközösítősdi zavar amit velem művelnek mindig, hanem hogy az élet mennyire igazságtalan, nem csak velem hanem másokkal szemben is.

Én úgy gondolom hogy ezt a mostani helyzetet mind a iskolában, mind máshol nem érdemeltem meg. Nem értem hogy ezek miért pont velem történnek, és ezért gondoltam az öngyilkosságra, de nem tudom hogy meg merem -e tenni, sőt hogy meg akarom -e tenni, gondolva itt a következményekre...

Édesanyámmal, a nagymamámmal és a húgommal élek együtt és nem tudom hogy így milyen példát mutatnék a húgomnak;a nagymamám szerintem nem bírná ki és legfőképp anyám, akinek én vagyok az egyetlen "anyu pici fia", és ezért összeroskadna, mert az élet már jó párszor kitolt vele sajnos...


Nagyon szeretném , ha a válaszokból kiderülne nekem valami útmutató féle, amin elindulhatnék, hogy akkor most mit és hogy.


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. jan. 24. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy te, és a családtagjaid?
2012. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 fúróferkó ***** válasza:

Mielőtt a hozzászólások gyarapodnak,döntsd el,szórakozni akarsz itt velünk,vagy tényleg magad alatt vagy!

Néhány napja volt itt egy kis hülye csaj aki halálra röhögte n magát a sok aggódó hozzászóláson.Össze vissza hazudozott teljesen átlátszóan.

Vissza sem mert jönni ,hogy köszini szépen, megoldódott a probléma .

2012. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

FIgyi nem akarok én általánosítani egyáltalán, megértem a problémádat !

Ugyanakkor, hidd el, hogy rengeteg rengeteg tinédzser átmegy ezeken az érzelmeken. El kell hidd, hogy ez nem lesz mindig így !

Ha vannak barátaid, velük foglalkozz, és a szeretett családoddal. Úgy tűnik ott nincs nagy gond.

Igazából ha nem irsz kicsit részletesebben a gondjaidról, így nehéz válaszolni.

De egy biztos, lehet, hogy most úgy érzed lent vagy, de onnan már csak felfele vezet az út !

2012. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosságot nagyon gyorsan felejtsd el .Attól ,hogy te eldobod az életed és mindenek vége ,attól a perctől a családodnak az élete maga a pokol lesz. Én tudom milyen érzés így temetem el az öcsémet. Te ne kövesd el ezt a hibát! Tudom,hogy nagyon rossz ha kiközösítenek de kapaszkodj a barátaidba akik melletted állnak .

Ott a családod és vannak barátaid mi kell még.

Ahogy majd idősebb leszel megváltozik majd az életed ,hidd el. Legyenek céljaid !!!!!

2012. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem is kérdezem a korod, mert sztem nagyon fiatal vagy:)Értelmesen és józanul gonodlkodsz, ez tetszik. Hidd el: BOLDOG leszel! Neked is tartogat az élet örömet. Anno kamasz koromban én is jártam ebben a pokolban mint Te (leszámítva a kiközösítést)de elmúlt. Megtanultam, hogy a megoldás nem a menekülés. A problémák akármilyen sok is van belőlük egyesével, módszeresen haladva megoldhatók, sőt később néhány problémáról utólag még az is kiderült, hogy nem is azok.

A kiközösítésre csak annyit, hogy Őket minősíti. Ne is akarj ilyen csapatba tartozni. Becsüld meg a barátaidat és élvezdd a családi szeretetet. Mert Ők szeretnek ez biztos és a szavaidból is kiderült, hogy ezzel Te is tisztában vagy. Elkeseredésedet most a tehetetlenség szüli, de nyugodj meg ez is elmúlik és kinyilnak a megfelelő kapuk.Tehetsz és tenni is fogsz azok ellen a dolgok ellen amelyek most zavarnak.:):):):)

2012. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Szia! Minden ember életében vannak nehezebb szakaszok. Régebben én is gondolkodtam az öngyilkosságon...Baromság az egész. Miért kéne eldobnod azt, amit ajándékba kaptál? Becsüld meg az életed!Alakítsd tetszésed szerint! Sportolj, sétálj, olvas könyvet vagy foglald le magad akármivel! De ilyeneken ne gondolkodj!! Hidd el, hogy minden jó lesz és a mostani dolgaid korántsem olyan rosszak, mint amilyennek hiszed! Idővel rájössz, hogy butaság amit gondolsz! Ha elkeseredsz, akkor pedig gondolj azokra, akik nálad sokkal rosszabb helyzetbe vannak.
2012. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Az öngyilkosság nem vicces. Amúgy meg aki meg akarja ölni magát, az megöli, nem ide írogat, bosi.


Állj fel a gép elől, kapj a fejedhez, építs önbizalmat, és tedd rendbe az életedet.

2012. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Lássuk csak:


van egy édesanyád, egy húgod és egy nagymamád. Van három igaz barátod, akik melletted vannak. Tudod, mennyire gazdag vagy? Tudod, mennyien vannak, akik a fél karjukat odaadnák, hogy ennyijük legyen? Nem szemrehányás, vagy letolás akar lenni, csak gondolj bele!


És abba is gondolj bele, hogy otthon vagy, ma este vacsoránál is a szemébe nézel a mit sem sejtő Édesanyádnak és a húgodnak, miközben ilyen dolgot forgatsz a fejedben? Mit éreznének ők? Vagy mit éreznél Te, ha a húgod tenné ugyanezt, vagy akár csak felmerülne benne a lehetőség?

Képes lennél arra a gyávaságra, hogy a hátuk mögött ilyet teszel?


Tinédzser vagy, nehéz időszak, de annyi klassz dolog vár még rád. De ha nagyon rossz pl. a suliban, akkor meg menj oda Anyudhoz, és mondd meg neki, hogy ne haragudjon, nem bírod tovább ezt a kiközösítést, segítsen, keressetek másik sulit vagy ilyesmi.

2012. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok,mint te. Én az öngyilkosságról már letettem,de én is kiközösítve érzem magam meg még sorolhatnám. Jövő héten megyek egy pszichológushoz. Fel a fejjel!
2012. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

NE tedd meg. később jóra fordulhatnak a dolgok. ha öngyilkos lennél, de láthatnád a testedből kiszállva, hogy mi történt volna Veled, szerintem megbánnád.

NE legyél öngyilkos, kérlek!

2012. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!