Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van! Mit kezdjek az...

Elegem van! Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Kiborulok ettől az örökös monotonságtól! felkelek, metrózok, tanulok, hazajövök, semmit nem csinálok, alszom és minden újra. És semmi kedvem később ugyanezt csinálni egy életen át egy munkahelyen. De mit csináljak? Mindenki tervezgeti a jövőjét, hogy majd jogász lesz, meg közgazdász lesz, stb, én pedig el sem tudom magamat így képzelni. Szívesen utaznék, festenék, vagy bármi ami változatos. De nem tudom hogy kezdjek kilépni ebből a kitaposott útból, ahol mindenki mint a birka megy a másik után. Borzalmasan hangzik hogy azért tanulok, hogy aztán évekig robotoljak, aztán családot alapítsak, majd nyugdíjba menjek és meghaljak.

16/l


2012. jan. 9. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Erre találtak ki a hobbyt. Már az egy szórakozás, amíg megkeresed a hozzád illőt.
2012. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
En is ilyen utkereso voltam,mint te! Mara orvos lett belolem,mellette zenelek es egyebek. Majd megtalalod a sajat utad,ne izgulj,addigis valami jo hobbi kellene,de ami ennel is fontosabb TARSASAG!
2012. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

festeni szeretnél? vegyél hozzá felszerelést, és fess ! máris nem lesznek olyan unalmasok a hétköznapjaid. :)

Kirándulj, fényképezz, biciklizz stb. annyi hobbi van. :)

2012. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én sem bírom a monotóniát. Válassz olyan foglalkozást, ahol a magad ura lehetsz, akkor te osztod be a napjaidat, heteidet, hónapjaidat. Én nyelveket tanítok, tolmácsolok és fordítok. Nincs két egyforma napom a héten, naponta 5-6 óránál sosem dolgozom többet, nyáron két teljes hónapra abbahagyom a munkát, és csak utazgatok, ezenkívül minden évszakban elmegyek valahová 1-1 hétre. Nem csak úgy lehet élni, hogy reggel 8-tól este 6-ig a munkahelyeden ülsz, aztán meg beesel a tévé vagy a számítógép elé. Csak rajtad múlik, mivel töltöd az életed.
2012. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ennyi idős korban normális ez a világlátás. De majd idővel megkomolyodsz és máshogy látsz mindent. De addig is vannak barátok, hobbik, érdeklődési körök, amik változatossá tehetik az életet.
2012. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Jaj, hm...hát igen... ez van... nem tudom mit mondjak... ez az élet rendje... megszületünk,szopizunk, elhagyjuk a szopit, áttérünk tápszerre,közben folyamatosan gügyögünk... aztán szépen lassan elkezdünk mást is enni... aztán valamivel később elkezdünk beszélni, majd előbb bölcsibe megyünk, aztán oviba, majd isibe,ott 7.-8. körül az ember már lesegeti,hova tudna menni gimibe...közben gürizik,teper,hajt,hogy sok 5-öse legyen,hogy tutira bekerüljön(ide ugyanis -aki esetleg nem tudná- a bekerüléshez nagyban számít a felvételi és az általános iskolai félévi és évvégi teljesítmény)...aztán végighajtja a gimit, teper, hajt, gürizik, szaggatja az istrángot,hogy jó legyen az érettségi-felvételije,aztán végigküzdi,harcolja az egyetemet...ha egyáltalán felveszik oda.


Akit nem,illetve aki elvégezte azt,utána 30 évig szaggatja az istrángot a munkahelyén,gürizik,hajt,teper,hogy bizonyítson,és ki ne rúgja a főnöke.


Aztán hatvan körül(a mai fiatalság úgy vélem,-ha egyáltalán- akkor talán már hetven körül) megaszalódottan,elcsigázottan,elgyötörten,a gondoktól,napi problémáktól megfásultan elmegyünk majd nyugdíjba,onnan meg majd hamarosan -gondolom,legalábbis többségünk- a temetőbe.


Szép kis kilátások,mi? :(

2012. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja,29/ff.
2012. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igazad van, csak nehéz megvalósítani. Sok sikert hozzá!
2012. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Két éve dolgozom, én is ezt látom: minden monoton. Egyszerűen nem látom az élet értelmét. :S Tényleg csak arra születünk a világra, hogy életünk végéig húzzuk az igát, sz*rrá dolgozzuk magunkat és feldobjuk a talpunkat, mire megpihennénk?
2012. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Valóban nem túl jó az élet, de ez túl pesszimista hozzáállás. Észre kell vennünk azt a kevés jót és szépet is az életben, ami van. Mert biztos van legalább egy dolog minden ember életében, ami kicsit is boldoggá teszi és elviselhetőbbnek a világot.
2012. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!