Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tervezett baba szuletése...

A tervezett baba szuletése után megromlott a házasság. Mennyire gyakori? Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

sajnos jorészt az én hibám, teljesen lefoglal a gyerek (1 éves múltˇ) és a háztartás, lehet, néha sokat is bevállalok, azt hittem, a férjem majd értékeli hogy rend van és friss vacsi és itthon semmire, de tényleg semmire nincs gondja. A kicsi rossz alvo, nappal eleven, én pedig folyamatosan fáradt. A férjem késon jár haza, hétvégén csak a nagyszulok vannak programon. Elhidegultunk egymástol, alig beszélunk, gyakran veszekszunk.

szeretjuk egymást, és sose gondoltam volna, hogy idáig jutunk, hogy néha már az sem zavarna, ha elmenne...


2009. máj. 28. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
A mi babánk még meg sem született, amikor megromlott a házasságunk. Nem tudtuk, illetve a férjem nem akarta megoldani, így mi válunk. A babánk most 11 hetes.
2009. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon gyakori a problémád. Sok nő beleesik ebbe a hibába. A férjednek az kell, hogy te továbbra is férfiként nézz rá, és ne apaként. NEm a teli has és tiszta gatya a fontos neki, hanem a szex. A tiszta lakás, zokni utána jöhet. Az megint nagy hiba, hogy te úgy intézted, hogy tényleg semmire ne legyen gondja otthon . Miért? Talán nem otthon lakik ő is? Kiveheti a részét a házimunkából, gyereknevelésből is, elvégre az övé is, és rajtad máris kevesebb a teher. Nem tudnál úgy szervezni közös programokat, vagy közös estét éjszakát, hogy a gyerkőc a nagyinál van? Esetleg csaphatnátok egy orbitális éjszakát, utána pedig elkezdhetnétek megbeszélni, hogy jutottatok odáig. Viszont van egy aggasztó mondatod: hogy az sem zavarna ha elmenne. Amíg egy házaspár veszekszik, üvölt egymással, ott vannak érzelmek. Ha csak fásultan elmegy mellett ,és nem is zavarna ha elmenne, az már baj...
2009. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
ragozhatnánk még a válaszokat,de az utolsó válaszoló tökéletesen leírt mindent,és nagyon jó ötletet is adott.mondjuk egy hatalmas szerelmeskedéssel tüzdelt éjszaka után elkezdhetnétek megbeszélni,mi is a probléma.biztos hogy elmondaná,hogy te hiányzol neki,mint NŐ,és nem csak mint kiszolgáló/takarító személyzet,aki mindent elé rak.vegye ki szépen ő is a részét az otthoniakból.lehet ez is hiányzik neki,meg hogy mindent készen kap,és tényleg semmit nem kell tennie..sok sikert.tudod,a legkönnyebb mindig megfutamodni,a legnehezebb meg mindig megoldást találni és harcolni,de ha nem harcolsz azért,hogy kettőtöknek és a picinek is jó legyen,akkor sose lehetsz talán boldog,sem vele,sem mással.kitartást!szerintem kezdd el beszerezni a huncut estére a csábitó fehérneműt...:P
2009. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Jo otlet az a sex, mert biztosan kozelbb hozna benneteket. Csak az a baj, hogy legtobb nonel/parnal ha a lelki kotodes lazul (beszelgetes) akkor a fizikai (sex) meg nehezebben megy. Plane ha ott egy baba es meg ejszaka sem alszotok(szol). Mi is terveztuk a babat es meg csak 6. honapban vagyok, de nagyon sokat veszekszunk es erzem hogy egyre tavolabb kerulunk egymastol lelkileg es szexben is. Pedig en meg kivannam is jobben igy terhesen, de megsem mukodik mert lelkileg merfoldekre vagyunk egymastol. Szoval nem olyan egyszeru az, hogy bebujunk az agyba es tok jot szexelunk. Mi par-terapiara keszulunk. Nem mondom hogy nagyon megengedhetjuk magunknak, a tartalekbol kell elvenni es osszehuzni mashol ahol lehet a nadragszijat. De ha most nem probaljuk meg megoldani ezt a helyzetet akkor a baba mellett csak nehezebb lesz vagy lehet hogymar keso is. Ha van ra lehetosegetek keressetek fol egy szakembert. Nem szegyen segitseget kerni es higyjetek el hogy tobb par szenved ettol mint gondolnatok. Max. nem terigetik ki a szennyest. Biztos vagyok benne ha a parok meg idejeben segitseget kernenek, sokkal kevesebb valas lenne. Es ha mar ott van az a baba es meg valahol szeretitek is egymast csak a hetkoznapok stressze a gond akkor megeri a kuzdelem.

Ha meg van erod, nyugodtan vesd be sexy-t.

Sok szerencset!

2009. máj. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is megcsinálok mindent a páromnak, fél éves a babánk és jó fél éve nincs is köztünk szex. Nem azért mert nem akarom, hanem mert Ő csupa női kifogással kihúzza magát alóla. Most fáj a fejem, most álmos vok, most hagyjál, ideges vok, mindig van vmi kifogása férfi létére. Akkor most miről beszélünk? Én is próbáltam már szép szóval, veszekedve, mindenhogy...de már ott tartok, hogy teljesen mindegy, hogy jön-e, vagy megy-e. Jobban vagyok, ha nincs itthon, ha nem látom. 2 hónapja úgy élünk mint a lakótársak, amióta nem erőltetem a szexet.
2009. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 9 hónapos babám van, és én is beleestem ebbe a csapdába. Az első 3 hónap mivel hasfájós volt szörnyű volt, azóta már jó baba, de én is a baba mellett maximalista akartam lenni, rend, mindennap friss vacsi, mindent maximálisan elvégezni mire megjön apa a munkából. Persze mire a picit leraktam én is hulla voltam este. Apára már nem sok idő maradt, nálunk is voltak összezördülések. Azért azt gondold át, hogy nem zavarna ha elmenne, mert azért előtte írod, hogy szereted.

Vegyél vissza annyira az otthoni munkából amennyit csak tudsz, nem azt gondolom, hogy legyen rendetlenség, de mindennap hagyjál magadra időt. Én megpróbáltam a mindennapokat atszervezni, nem mindennap főzök (a kicsinek külön igen), de 2-3 napra a mi kajánkat megcsinálom, és akkor azzal már marad is naponta magamra idő. Nálunk is a hétvége csak a nagyszülőkkel lett volna, na én ezt lefújtam., Azért vagyunk külön család, hogy lehessünk együtt is, pláne, hogy az én párom is dolgozik hétköznap és csak hétvégén van itthon. Természetesen hétvégén besegít a házimunkába is, mert ne legyen természetes, hogy én csak azért vagyok itthon. Rengeteget beszélgettünk, mindenről, nálunk megoldódott a helyzet. Tényleg gondold át, hogy hogyan tovább, és ha szereted a párod, szerintem egy próbát megér. Ha úgy érzed, hogy már nem lehet javítani a dolgokon, akkor pedig mihabarabb lépj tovább, mert a bizonytalanságnál és az őrlődésnél nincs rosszabb.

Sok szerencsét:))

2009. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Nekem még nincs gyerekem, és nem élek együtt pasival, egyedül vagyok, de látom az unokaöcséimet, és rettenetesen fárasztó velük. Szóval szerintem 8-10 órás munkahely meg egész nap a gyerekekkel nem igazán mérhető össze, és a gyerekek lényegesen fárasztóbbak. Édesek meg minden, de teljesen leveszi a sógornőm energiáit, és elhiszem hogy estére pl. nincs energiája másra.

Úgyhogy hiába jönnek itt a remek ötletekkel, hogy törődjön a kismama többet a férjével, meg legyen szex... de könyörgöm, ha jártányi ereje sincs? És hol van a pasi részéről a megértés? Mert sajnos rengeteg pasi önző. Ez a helyzet. Mert hiába csinál meg valamit hétvégén, az édeskevés. Talán az lenne a megoldás, hogy fogadjanak fel néha házvezetőnőt... Akkor a kedves feleség is odaadóbb tud lenni este, de persze erről ugye szó se lehet. :) Én tuti ezt fogom mondani a férjemnek, ha oda kerülök. :) És akkor mindenki elégedett lesz.

2009. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
A beszélgetés szerintem is sokat segíthet. Kérd meg, hogy mesélje el, milyen volt a napja, hogy ment a meló, stb. Az én párom például élvezettel meséli el az aznapi sikereit, én meg szívesen hallgatom. Ez neki is egy jó lehetőség, hogy "villogjon" előttem, meg segítek is ezzel lezárni a nap azon részét és utána csak egymáséi vagyunk. Én is elég balfékül csináltam a dolgokat kezdetben, mert én egész nap a gyerekkel foglalkoztam, ha aludt őriztem, szóval semmi másra nem szántam időt. Így mikor megjött a párom, akkor álltam neki mindennek és volt 23-24óra, mire végeztem. Utána meg már nem sok mindenhez volt kedvem. Hála istennek a férjem az a megmondós típus és jelezte is, hogy többet szeretne velem lenni és azóta, hogy változtattunk, minden rendben van. Remélem, nektek is sikerül!
2009. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én nem gondolom, hogy a szex mindent megold és ellene vagyok, hogy azzal kellene kezdeni, majd utána beszélgetni. Add le a gyerkőcöt a nagyszülőknek, és tessék beszélgetni, beszélgetni, beszélgetni...ha jól sikerül, hatalmas szex lesz belőle:D

2009. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Vedd lazára a gyerekgondozást. Ne érts félre. Nekem 4 gyerekem van, nagyszülő nincs. Átgondoltam annak idején, hogy ha én precíz anyuka akarok lenni, egynél többet hogy tudok vállalni? Máig látom magam körül az egy gyerektől kipurcanó anyukákat. Ezt a mai világ, védőnők meg reklámok oltják belénk.

1000 éve elődeink a pusztán hogy csinálták? Pelenka sem volt, fűtés sem, nemhogy óra, hogy nézzem, mikor kell szoptatni, stb.

Csak egy példa, hogy mire gondolok. Én minden pelenkázáskor vattával langyos vízzel lemosom a fenekét popsitörlő helyett. Így ha nincs időm fürdetni, semmi gond, a kicsinek nem lesz semmi baja. Télen van hogy 3 napig nem fürdik, senki nem látja rajta, a bőre meg legalább pihen.

Nagyobb lábasban főzök neki ételt. Amikor forr, befőttesüvegbe teszem, és így úgy eláll, mint a befőtt. Mindig van kész kaja neki, ha nincs időm, akkor is.

Te is tudsz ilyeneket kitalálni.

2009. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!