Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért romlik meg egy házasság...

Miért romlik meg egy házasság a baba megszületése után?

Figyelt kérdés
9 hetes a kisbabám, és a születése óta a férjemmel egyre csak romlik a viszonyunk... Az előtt sose veszekedtünk, most szinte minden naposak a viták... Tudom a szex... Ugye szülés után 6 hétig tilos, de én már előtte is bevállaltam, csakhogy ne legyen annyira feszült, de nem segített...Olyan súlyos veszekedéseken vagyunk már túl, és akkorák a lelki sebeim, hogy nem tudom begyógyítani őket... mit tegyek? Maradjunk együtt a baba miatt? Mert úgy érzem, lassan már helyrehozhatatlan a kapcsolatunk. Amúgy szeretem, de őszintén kimondva, a babánk az Ő szemében tönkre tette az életünket, nekem viszont a mindenem a gyerekem, az életem, és nem érdekel a férjem, ha a gyerekemről van szó, az ő kedvéért nem fogom 1 pillanatig sem hanyagolni...
2011. jan. 20. 14:32
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Akarta a férjed is a gyereket?
2011. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
44%
Mert eddig 2-en voltak a kapcsolatban, most belépett egy harmadik személy, és sokan ezt a változást nehezen tudják feldolgozni. Eddig ő volt neked a mindened, most meg már a gyerek, háttérbe szorult, sértettek az érdekei. Sajnos sok helyen van ez :-((( És igen, a szex is utána már másmilyen... Hát ha teheted, anyagilag stb, akkor lépj tovább. Előbb-utóbb ő fog, ha sokáig folytatjátok és neki nem tetszik.
2011. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
74%

Egy házasság nem romlik meg a gyerek születésével automatikusan.

Miért van az az érzésem, hogy a gyerekvállalás nem kettőtök közös döntése volt, hanem a tiéd?


Eleve nem egészséges úgy gondolkodni, hogy egy pillanatig nem érdekel a férjed, ha cserébe "hanyagolni kell" a gyereket.

Ilyen nincs.

Akkor nem is lesztek többé kettesben? Mivel egy 10 éves gyereket se lehet egy pillanatig se hanyagolni.


Szép dolog az anyaság, és a legszebb és legnehezebb feladat a földön, de amíg így gondolkodsz (Ugye szülés után 6 hétig tilos, de én már előtte is bevállaltam, csakhogy ne legyen annyira feszült...mindenem a gyerekem, az életem, és nem érdekel a férjem, ha a gyerekemről van szó) nem csoda, ha a férjed úgy érzi, tönkretette a házasságotok.

Az igazság az, hogy épp te teszed tönkre, mert egy szaporítószervnek használtad, és már nincs rá szükséged, eldobnád, ha nem kéne aki eltartson.

:(

2011. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sok helyen van így, ilyenkor derül ki, hogy az apuka férfi, vagy csak egy önző hülyegyerek. Gyereket csinálni (sajnos) mindkettő tud.
2011. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
63%

Ha a férjed nem akart gyereket, akkor valószínűleg ez a baja. Ha szerette volna, akkor most jöhetett rá, hogy nem játékbabáról van szó, nagy felelősséggel jár a gyereknevelés. Talán most jutott eszébe, hogy innentől nincs bulizás, csajozás, miegymás.

Esetleg az a baj, amit fent írtak.

Attól függ hogy felelőtlen bulizós, vagy egoista alkat, de kiút sajnos csak egy van a dologból, ha nem változik a hozzáállása :(

2011. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
80%
szülés után miért , vagy miben lesz más a szex? Kíváncsi vagyok, még nem szültem.
2011. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a baba születésével lezárul egy szakasz a család életében, teljesen új helyzet elé kell nézni. A helyzet stabilitásához, az új "rend" kialakításához idő kell. Ez egy krízishelyzet, ami majd elmúlik magától...
2011. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
72%

1. Túl nagy a feleősség.

2. Nem várták a babát,csak becsúszott.

3. Csak az egyik fél várta a gyermeket.

4. A nő bepalizta apukát a bogyóval.

5. Már rég rossz volta házasság, a gyerek csak rosszabbá tette.

És még számtalan oka lehet...

2011. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
87%

Az utolsó 3 sorodat olvasd el többször,és gondolkozz el rajta.Te mondtad ki, hogy már nem érdekel a férjed. Na ezt érzi Ő is. És nem vele van a baj. Tehát azok a házasságok mennek tönkre gyerekszületés után, ahol az anyuka így gondolkozik, és a férj, az apa, a férfi lenullázódik.

Tudom, hogy nem tetszik, de fordítsd meg a helyzetet gondolatban, Te mit szólnál, ha egyszercsak nulla lenne belőled??

2011. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
38%

A férjed jeléen volt a szülésnél?

Mert az is lehet egy ok...

2011. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!