Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem. Miért vagyok én a...

Nem értem. Miért vagyok én a hibás mindenért?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogyha én egy aprócskát hibázok, le vagyok hordva szinte mindennek, de ha az öcsém tesz olyat amit nem kellene, akkor neki el van nézve??? 16 éves vagyok. 2 éve kezdtek el piszkálni a szüleim, de tényleg úgy, hogy az már elviselhetetlen! Már olyannyira ki tud anya készíteni, hogy sírva könyörgök neki, hogy hagyjon békén...csak egy kis időre is. Aztán meg olyanokat vág a fejemhez, hogy mit színészkedek... meg mit "arcoskodok" itt neki. Ma megkért, hogy hajtogassam össze a ruhákat, és rakjak rendet a szekrényemben. Mindezt meg is tettem. Leültem tanulni, egy bögre tea mellett, és amikor végeztem ott hagytam a füzeteim az asztalomon, és a bögrét. Anya hazajött a munkából, (én kint tv-t néztem) benyit a szobámba, és így "finoman" elkezd piszkálni, majd egyre idegesítőbben, és majd kiabálásba tör ki, én meg csak nézek. Nem bírom, ott tartok, hogy várom, hogy betöltsem a 18. életévemet és elköltözzek innen.! Apa meg már más tészta. Mindene a futás, maratonok, triatlonok, ironman-ek. Nincs ezzel semmi gond, büszke is vagyok rá. A baj az, hogy annyira lefoglalja ez, hogy azt sem tudja, hogy milyen vagyok. Semmit nem tud rólam. Öcsémmel meg elkezdett edzeni, hogy legyen valami "közös programjuk" REMEK. Én meg persze el vagyok felejtve :) .. Nem is érdeklődik. De ha becsúszik egy 1-es akkor, mintha életem legnagyobb hibáját követtem volna el. Az én érdeklődési köröm a zene, és az énekelés :) Egyáltalán nem támogatnak.... ez hiányzik nekem. Jogász legyek, meg orvos, oké de hobbim azért lehet, JA meg sportoljak, legyek csinos :) .. Bocsánat ha ezt így rátok zúdítottam, de nagyon bennem van ez, és sajnos a baráti köröm se olyan, hogy megoszthatnám ezeket velük. :-) Tanácstalan vagyok.
2012. jan. 24. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
lány vagy ugye?amúgy szerintem ezt a hobbi dolgot beszéld meg.mondd nekik hogy mindenkinek van hobbija,vagyis sokaknak,attól függetlenül hogy tanulnak,dolgoznak és ez motiváció is lehet.apukádnak is a futás.:)az öcséddel meg szerintem próbálj nem foglalkozni.
2012. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen lány vagyok :)

Azzal nincs gond, hogy van hobbim. Az a baj, h EZ a hobbim, és talán a zenével szeretnék foglalkozni. Öcsém meg egy rossz kocka :') Egész nap gépezik suli után. Anya azonnal ugrik ha kell neki valami, nagyon idegesítő . nem lehet nem foglalkozni vele. Pláne, ha elkezd flegmázni, nem bírom ki, hogy nem szóljak neki vissza sajnos

2012. jan. 24. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy baj van! Édes anyucikád csak a haragját vetíti ki rád... :( Stressz, idegeskedés... de biztosan van olyan mikor azt szeretné menj oda hozzá és beszélgess vele (hapsik,tanulás,ˇmekkora qurva") :)
2012. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A végét nem értem, de biztosan igazad van :) Van amikor normális, de öcsémre soha nem kiabál ha hazajön. Olyan mintha keresné a kis hibákat, hogy belém köthessen. A pasi témát hanyagoljuk, volt már barátom de nem tudnak róla :) Anya nem "engedi". Jó mi? :))
2012. jan. 24. 21:08
 5/9 anonim válasza:
Amikor elolvastam a kérdésed apróbetűs részét, őszintén szólva, kicsit meglepődtem. A "miért én vagyok a hibás" részből arra következtetek, h először magadban kerested a probléma okát. Szeretném megkérdezni, hogy a szüleid hogy jönnek ki egymással. Mert az egyik barátnőm ugyanabban a helyzetben van, mint te. Az ő szülei elváltak, és a saját problémáikat tul.ķéppen a nagyobbik gyerekre (barátnőmre) vetítették ki. Ez nagyjából annyit jelent, hogy lehet h az anyukádnak nem is veled van problémája, (csak szeret téged és gondoskodni szeretne rólad ugyebár) de a törődését nem tudja úgy kifejezni, mint szeretné és az eleve inkább szülői megjegyzéseit öntudatlanul is a piszkálòdásban mondja ki. Nem tudom, h te és anyud mennyit szoktatok lelkizni (7agy régen mennyit tettétek); de erősen javaslom, h minél inkább próbáld átsegíteni a szüleidet ezen a dolgon, hátha rendbe jön a dolog. Remélem, sikerült számodra hasznos választ adnom, és bocsi a "kisregény"-ért amit írtam ! :)
2012. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Ha hiszed, ha nem 1000x végigfutott ez az agyamon, és ki van zárva, hogy bajok legyenek,mármint anya és apa között. Igen, magamban keresem a hibát, hiszen nem véletlen kiabál velem nap pint nap. Nem vagyok tökéletes, igen is kupit hagyok magam után, de rendet is rakok magam után! Míg öcsém semmit nem tesz! SEMMIT! De mind ezek ellenére, ő a szent. Nem értem... Maximum anya munkahelyén lehetnek gondok, hisz nem lehet mindenhol rózsás a helyzet. Anyával viszonylag jó kapcsolatot ápolok, a 7végén. Hétköznap meg elviselhetetlen . Az a baj, hogy egyszer azt mondja nekem, hogy 17 éves leszel, nagy lány vagy már ehhez (stb) máskor meg azt mondja, hogy. 16 éves fejjel mit gondolsz te??. Ilyenkor akkor döntsem el, hogy hogyan is kellene viselkednem. Anya szemében hol nagy,hol kis gyerek vagyok még.

2012. jan. 24. 21:23
 7/9 anonim válasza:
Ez a hol kicsi,hol nagy-cucc van nálunk is... Nekem nincs öcsém, így tényleg csak azt tudom elképzelni, hogy az anyukád egy kisgyereknél normálisnak tartja a kupit meg elviseli egy kisfiú butaságait... De nálunk a húgocskám az, akinek semmit nem kell csinlnia,mert egyszerűen nem lehet rávenni. Na igen, vannak olyan gyerekek akiknek az ember 1000x elmondhat mindent, de az meg sem moccan... Azért remélem, hogy anyud hárpia-rohama hamar megszűnik, hajrá :)
2012. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Bízz benne, hogy jobb lesz. Nálunk nem lett jobb...

Nekem 9 éves koromban váltak a szüleim, ami nem volt nagy katasztrófa, csak elég fiatalon kellett realizálnom, hogy jóapánk sz.rik a fejünkre (nekem is van egy öcsém), régen még hétvégente csak-csak eljött értünk, most már ott tartunk, hogy ünnepekkor ad némi pénzt, és megy is tovább a nőjéhez. Pedig nem is kell a pénze, semmit nem tud rólunk, és még csak nem is érdekli.

Anya mindig rendszerető volt, és elég pedáns, de olyan 12-13 éves korom körül ez kezdett nála mániává válni. Én sem voltam valami rendrakó típus, de ő mindenáron belénk akarta verni, hogy takarítsunk.

Minden hétvégém minden egyes szombatja a lakás teljes kitakarításával telt. Mert az nem várhat. Semennyit. És ha esetleg ellenkeztél orbitális üvöltözések mentek. Ha hétköznap nem volt elmosogatva, felsöpörve, elpakolva, rendrakva, kiteregetve,összehajtva, stb-zve, akkor ordibálás...

Ez mai napi nem változott, csak most már öcsémmel tudjuk hogy kell úgy rendet rakni, hogy ne kössön belénk. De akárhányszor meghalljuk a kapucsengős kódot amin bejön egy ilyen villámideggörcs kap el mindkettőnket, önkéntelenül felpattanunk és körbeszaladunk a lakásban, hogy ugye minden jól van e megcsinálva, különbeeen... két órás ordibálás!

Anyának ez az egy dilije van, mi ezt megtanultuk kezelni. Mi sokszor beszélgettünk, alapvetően jó kapcsolatunk volt, szóval édesmindegy, nem ezen múlik. Mindenkinek van egy dilije, van akinek krónikusabb, és másokra is görcsösen ráerőszakolja, mert megteheti.

Ha zavar, hogy ordibálnak veled a rend miatt, akkor csinálj mindig rendet. Semmit nem tudsz nekik mondani, amitől elnézőbbek lesznek, és mivel tőlük függsz, nem vagy alku pozicióban.

Nekem amúgy külön szobám sincs, abszolút nulla a magánéletem. :) Én is fejembe vettem, hogy költözök 18 évesen, de nem így megy. Egyfelől lóf.sz munkát se kapsz 18 évesen, amit igen az meg nem fizet annyit, hogy abból te fenn tud tartani magad. Tanulj meg beletörődni a szituba, és megoldást keresni.


Egyébként lehet tényleg éri valami stressz anyukádat, ha az enyém idegbeteg, rendszerint a munkahelyén húzták fel, és rajtunk tölti ki a dühét. Én mondjuk már nem utálom ezért, mert rájöttem, hogy nem tud vele mit csinálni, ő ilyen.


Bocs az önéletrajzért, csak gondoltam szemléltetem, hogy nem vagy egyedül. Bár az én öcsémnek mindig kellett velem együtt mindent csinálnia, ennyiben mondjuk lázonghatsz, hogy ne kivételezzenek vele, kivéve ha mondjuk tényleg sokkal kisebb mint te, de ha pár év a különbség, akkor ne.

20L

2012. jan. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 romina_115 válasza:
nem tudom, hogy ez a probléma még mindig fenn áll-e, de szeretném, ha tudnád, hogy ezzel nem vagy egyedül . :/ nekem is ugyanez a problémám annyi kivétellel, hogy nekem nincsen testvérem . :S csak annyit tudok neked mondani, hogy kitartás . :)
2012. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!