Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves többgyerekes szülők!...

Kedves többgyerekes szülők! Miért mindig a nagyobb gyermek a hibás mindenért?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon rengeteg fiatal írta, hogy a kisebb testvére miatt mindig Ő van hibáztatva. Csinál valami rosszat, tönkretesz valamit Ő a hibás. Ha ott van ha nincs. Mindig a kicsi van megdícsérve, Ő van család közepén, Ő a kedvenc az van csak elkényeztetve. Külön bánásmódban és kivételezésben részesül. Kíváncsi lennék a szülők szemszögére is, hogy ha ez így van akkor miért? Miért kell szerencsétleneket állandóan lehordani? Sokan írták, hogy legszívesebben elköltöznének és én elhiszem, mert igaz én egyke vagyok, de legszívesebben a Földgolyóról elköltöztem volna a szüleim miatt. Szóval mondjátok, mondják meg Tisztelt Többgyermekes szülők, Anyukák Apukák miért a legnagyobb a rossz a kicsi miért szent? Vagy hogy is van ez? Miért is mindig a legnagyobb a rossz???
2010. júl. 19. 21:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Őőő, ez érdekes, itt én vagyok a legkisebb és egyben a legsz*rabb a családba.:)) De nem baj.
2010. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Én vagyok a legfiatalabb a családban, és anno, amikor még gyerek voltam, nekem könnyebben hittek. Többek között ezért is akarok csupán egy gyereket, mert a testvéri veszekedés, és az, hogy nem tudnék majd elegendő figyelmet adni többnek.. Ha egy van, arra rá tudom áldozni minden figyelmemet, és szerintem nagyobb eséllyel alakítok ki jó kapcsolatot.
2010. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Igen ezt tartom én is helyesnek, hogy annyi gyereket vállajon egy pár amennyit úgy tud nevelni, hogy egyik gyerek se szívjon aránytalanul többet, mint a másik! :-)))
2010. júl. 19. 21:39
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesón 2 évvel fiatalabb és régen folyton hazudozott és mindig neki hittek és most h mondom a mamámnak most is azt mondja h nem is hazudozott soha.
2010. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én kivétel vagyok, 4 gyerek közül én vagyok a legkisebb, és ha a báttyámmal veszekedtem és mindketten mást állitottunk nem adtak egyikünknek se igazat, mindketten hibásak voltunk.
2010. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy bátyám és egy öcsém van, és elég sokszor én szívtam amiatt, hogy engem tekintettek hibásnak, akár öcsémmel, akár bátyámmal volt konfliktusom. Bátyám verekedős volt, de főleg nagymamám kedvence, még akkor is én voltam a hibás, mikor meg akart verni, én futottam előle és nekiment a kerítésnek, majd emiatt vérzett az arca. Öcsém meg sunyi volt, és volt hogy úgy kaptam verést, hogy hárman voltunk a szobában, öcsém lihegő hangot adott ki, újra és újra húzva apám idegeit, én gyakorlatilag ezzel párhuzamosan is mondtam, hogy ez nem én vagyok, de apám nem vette észre és megvert. De ezek azért nem mindig voltak így, általában azért jól kijöttünk.


Viszont barátnőm, aki szintén középső, sok évvel idősebb a húgánál és a nővére 1 évvel idősebb, sokkal jobban megszívja. Náluk a kicsi mivel sokkal kisebb, ezért el van kényeztetve, mindent megengednek neki, és ha barátnőm rászólt bármikor, akkor még ő volt lecseszve, néha nagyon durván. Szerintem ilyen felállásban mikor a kicsi jóval kisebb, fordul elő leggyakrabban ez a probléma.

2010. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

3 és 16 évesek

Sosem a nagy a hibás,ez butaság! Sosem tenném ezt a nagylányommal.A kicsinek pedig nem adnám meg ezt az örömöt :-)

36/N

2010. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Akkor miért panaszkodik ennyi fiatal, hogy Ő nagyobb nagyot is szív? Nekem nincs tesóm így nem értem, mert én sem tennék külömbségeket a gyerekeim közt, ha lennének.
2010. júl. 20. 17:08
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ez úgy szokott lenni hogy ha veszekszünk hugommal akkor " annak ordítja le a hajat a fejéről" aki tényleg hibás volt:D de legtöbbször hugom mert folyton kötözködik.:D de ha én vagyok a hibás akkor engem is úgyan úgy lecsesz.:D

én 17/L hugom 3/L Anyucink meg 36 :)(L)

2010. júl. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne az ideális, mindig az kapjon aki hibás. :-)
2010. júl. 21. 11:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!