Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idős nagyszülő kísérgetése...

Idős nagyszülő kísérgetése kórházakba. Miért nem értik meg hogy most ő a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyszülőmnek sok egészségügyi gondja van. Hetente 1-2 alkalommal mostanában el kell őt vinnem a kórházakba (megműtötték, ellenőrzések, műtét előtt meg vizsgálatok stb) egyedül nem tudja elintézni a dolgait. Szeptember óta munkanélküli vagyok, de őszintén szólva most nem is érdekel a munka, mert ő is azt mondta hogy neki nem számít hogy "eltart" (habár van spórolt pénzem és felesben álljuk a költségeket) azt meg hogy minden 2. nap szabadnapot vegyek ki, gondolom a munkáltató nem nagyon díjazná. Szóval amíg nem jön rendbe addig nem megyek dolgozni. De közben meg a szomszédaim, ismerőseim mind azzal nyaggatnak hogy mikor dolgozom már, miért nincs már munkám stb.


Miért nem értik meg hogy ez is felemészti egy csomó időmet hogy ide-oda szaladozunk? Vagy jogos hogy piszkálnak? Őszinte válaszokat kérek, hogy igazuk van-e, vagy még belefér ez a helyzet?


2012. jan. 26. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
nem nem nem és nem mind meg nekik hogy neked most ez a fontos és .hu
2012. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
mond
2012. jan. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hétfőn is elmentünk reggel 7kor még sötétben, aztán délután 3ra értünk haza mert annyian vannak a kórházban.

Múlthéten 10-re mentünk és este 6ig voltunk bent. És ez így megy kb mindig. És akkor még a háziorvosnál is csomó időt el kell tölteni a leletekkel stb.


Nekem sem jó ez így mert minden egyes alkalommal az idegeim kikészülnek már a sok kórházasditól, de amíg nem jön rendbe addig ez így megy.

2012. jan. 26. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el őket.


Ha megteheted, hogy mellette vagy és segíted, akkor mi ezzel a baj?! A nagyinak szerintem mindent megér, hogy mellette vagy és törődsz vele!

2012. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

aki beszól, kérdezd meg, hogy mégis mi köze van hozzá???


ha okoskodik, mondd meg, hogy te szívesen elmész dolgozni, ha ő hordja a mamát/papát a dokihoz

2012. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 ava87 ***** válasza:
Nem értem, hogy a szomszédoknak, ismerősöknek az miért fáj, hogy te nem dolgozol. Nem az ő pénzükből élsz, akkor meg?
2012. jan. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Engem is rendszeresen felhúznak a kotnyelességükkel, de a nagyim idegeinek sem hiányzik hogy így piszkáljanak minket...Hogy miért szólnak bele? Passz. Mi is azt beszéljük rendszeresen mikor előjön ez a téma, hogy kb úgy csinálnak mintha tőlük kérnénk kölcsön, vagy attól féltenének hogy éhen fogok halni. De amúgy nagyon rosszindulatúak legtöbbször, mármint nem (csak) ezzel a témával kapcsolatban, hanem általánosan...

2012. jan. 26. 16:20
 8/12 anonim ***** válasza:
4%

Hát szerintem te csak magadat akarod megnyugtatni ezzel a kifogással, ne is haragudj. Mikor a mamánk nagyon nagy beteg lett, gyakorlatilag nem tudta ellátni magát, de még nem került kórházba, felváltva voltunk nála. Megoldottuk testvérekkel, unokatestvérekkel, hogy valaki mindig legyen nála, ez idő alatt mindenkinek volt munkahelye.

Ez kb. olyan, mint a kisgyerekes szülők esete, nekik is meg kell oldaniuk valahogy, ha beteg a gyerek. Megoldják.

Te csak próbálod megmagyarázni, hogy csak hős vagy...

2012. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó:


Nem ír a Kérdező testvérekről vagy egyáb valakiről, aki segíthetne neki, tehát valószínűleg nincsen, vagy nagyon messze. Könnyű annak, akinek a szájában van a segítség....

Meg ne hasonlítsd már össze a Kérdező helyzetét egy kisgyerekkel. A szülőnek jó esetben van párja, van anyja, a gyereket csak begórja az óvodába, aztán ha beteg, riaszt valakit, mint te is. Mondd már meg nekem, egy kisgyerek mikor beteg 2-3 naponta...


Másrészt meg besavanyodott irigy proli vagy. :)

2012. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nyilván ha lenne testvérem, a nagymamának gyerekei, még unokái a szomszédban, akkor felváltva megoldható lenne. Senkink sincs. Hozzáteszem hogy a nagyiéknak 3 gyerekük volt, mindhárom meghalt már, és csak én vagyok meg egy másik unoka, de ő külföldön lakik.

Amúgy igen a gyerekes szülők is megoldják, de pl sokan ahogy a másik válaszadó is írta hogy jó esetben 2 szülője van a gyereknek, tehát a másik tud vigyázni rá, vagy ugye nagyon sokan lepasszolják a nagyinak, dédinek, bébiszitternek, testvérnek.


Köszönöm a válaszod utolsó! :)

2012. jan. 26. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!